Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

(Slayt geçişleri otomatik değildir, kendiniz tıklayınız)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "(Slayt geçişleri otomatik değildir, kendiniz tıklayınız)"— Sunum transkripti:

1 (Slayt geçişleri otomatik değildir, kendiniz tıklayınız)
OTURDUĞUNUZ YERDE KUMDAN YAPILMIŞ BİR MASAL DÜNYASINA YOLCULUK ETMEK İSTER MİSİNİZ? HADİ O ZAMAN, TIKLAYIN… (Slayt geçişleri otomatik değildir, kendiniz tıklayınız)

2 KUM ŞEHRİNDE BİNBİR GECE MASALLARI

3 KRAL ŞEHRİYAR BİRGÜN ERKEK KARDEŞİ İLE GİZLİCE HAREMİ SEYREDERKEN HAREME SIZAN ERKEKLER OLDUĞUNA VE KARISININ KENDİSİNİ ALDATTIĞINA ŞAHİT OLUR. KRAL BÜYÜK HÜSRANA UĞRAR, KARISINA VE BÜTÜN KADINLARA KARŞI BİR DÜŞMANLIK GELİŞTİRİR.

4

5 YAŞADIĞI BU HAYAL KIRIKLIĞININ ÜSTÜNE ÇIKTIĞI BİR GEZİDE BİR DEVİN İNİNE GİZLİCE GİREN BİR KADIN GÖREN KRAL ONA NE YAPTIĞINI SORAR. KADIN DEVİN KENDİSİNİ DÜĞÜN GÜNÜ KAÇIRDIĞINI VE KENDİSİNİN DE İNTİKAM ALMAK İÇİN DEVİN İNİNDEN GİZLİCE ÇIKIP BAŞKA ERKEKLERLE DEVİ ALDATTIĞINI SÖYLER.

6 BU OLAY ŞEHRİYAR’I ÇOK ŞAŞIRTIR VE KADINLARIN KOCA BİR DEVİ BİLE ALDATABİLECEK KADAR GÜVENİLMEZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜR.

7 KARISININ KENDİSİNİ ALDATMASININ DA ETKİSİYLE KADINLARA DÜŞMAN OLUR VE İNTİKAM ALMAK İÇİN ÖNCE HAREMİNDEKİ BÜTÜN KADINLARI ÖLDÜRTÜR. SONRA DA HER GECE HAREMİNE FARKLI BİR BAKİRE ALARAK BİRLİKTE OLUP ERTESİ SABAH BOYNUNU VURDURUR.

8 ŞEHRİYAR GÖRKEMLİ SARAYINDA YALNIZ VE MUTSUZ PLANINI UYGULAR AMA HALK KORKUYA KAPILMIŞTIR, ÖYLE Kİ ŞEHİRDE BAKİRE KALMAZ, OLANLAR DA ÜLKEYİ TERKEDER.

9 SONUNDA VEZİRİN AKILLI VE GÜZEL KIZI ŞEHRAZAT BU GÖREVE TALİP OLUR VE KRALI BU İNTİKAM HIRSINDAN VAZGEÇİRECEK BİR YOL BİLDİĞİNİ SÖYLEYEREK BABASINI İKNA EDER.

10 HER GECE ŞEHRİYAR’A BİR MASAL ANLATIR VE SABAH OLDUĞUNDA EN HEYECANLI YERİNDE KESER. MASALIN SONUNU MERAK EDEN KRAL ŞEHRAZATI ÖLDÜRTMEYİ ERTESİ GÜNE ERTELER.

11 ANLATTIĞI MASALLAR ŞEHRİYAR’I O KADAR ETKİLER Kİ BİR TÜRLÜ ŞEHRAZAT’I ÖLDÜRTEMEZ.
ŞEHRAZAT’IN İLK ANLATTIĞI MASAL “ALAADDİN’İN SİHİRLİ LAMBASI” DIR.

12 “KARILARI HAYVANA DÖNÜŞEN ADAMIN MASALI”

13 “SİNBAD’IN MASALI”

14 “ALİ BABA VE KIRK HARAMİLERİN MASALI”

15 “BALIKÇI VE ÜÇ KIZININ MASALI”

16 “TEK GÖZLÜ DEVİN MASALI”

17 BENZERİ MASALLAR 1001 GECE SÜRER, BU ARADA ŞEHRAZAT KRALA 3 ÇOCUK DOĞURUR. KRALIN ÖFKESİ GEÇMİŞ VE KADINLARI AFFETMİŞTİR. GÖRKEMLİ SARAYDA HUZUR İÇİNDE YAŞARLAR.

18 NURŞEN GÜLLÜOĞLU-TEMMUZ 2007, ANTALYA
GÖKTEN 3 ELMA DÜŞMÜŞ: BİRİ AŞAĞIDA İSİMLERİ YAZILI HEYKELTRAŞLARIN, BİRİ SIKILMADAN SLAYTLARIN SONUNA GELEBİLEN SİZLERİN, BİRİ DE FOTOĞRAFLARI ÇEKEN VE SUNUMU DÜZENLEYEN BENİM BAŞIMA. SEVGİLER.. NURŞEN GÜLLÜOĞLU-TEMMUZ 2007, ANTALYA


"(Slayt geçişleri otomatik değildir, kendiniz tıklayınız)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları