Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DERSİMİZ; NİTELİK, NİCELİKTEN ÖNEMLİDİR. DERSİMİZ; NİTELİK, NİCELİKTEN ÖNEMLİDİR. DİŞİ ASLAN : Hayvanlar bir gün kim daha çok çocuk doğurabilir diye çekişmeye.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DERSİMİZ; NİTELİK, NİCELİKTEN ÖNEMLİDİR. DERSİMİZ; NİTELİK, NİCELİKTEN ÖNEMLİDİR. DİŞİ ASLAN : Hayvanlar bir gün kim daha çok çocuk doğurabilir diye çekişmeye."— Sunum transkripti:

1

2 DERSİMİZ; NİTELİK, NİCELİKTEN ÖNEMLİDİR. DERSİMİZ; NİTELİK, NİCELİKTEN ÖNEMLİDİR. DİŞİ ASLAN : Hayvanlar bir gün kim daha çok çocuk doğurabilir diye çekişmeye başlarlar. Hep birlikte dişi aslana gidip sorarlar. "Sen kaç çocuk doğurabiliyorsun?" diye. "Bir" diye cevaplar dişi aslan. "Fakat ben aslan doğururum." DİŞİ ASLAN : Hayvanlar bir gün kim daha çok çocuk doğurabilir diye çekişmeye başlarlar. Hep birlikte dişi aslana gidip sorarlar. "Sen kaç çocuk doğurabiliyorsun?" diye. "Bir" diye cevaplar dişi aslan. "Fakat ben aslan doğururum."

3 DERSİMİZ; HAREKETLER SÖZLERDEN ÖNDE GELİR! DERSİMİZ; HAREKETLER SÖZLERDEN ÖNDE GELİR! YENGEÇ İLE ANNESİ : "Neden böyle yan yan yürüyorsun yavrum" diye sorar anne yengeç çocuğuna. "Düzgün yürüsene ! " der. - "Pekala anne" der çocuk. - "Sen önümden düzgün yürü, ben seni takip ederim. " YENGEÇ İLE ANNESİ : "Neden böyle yan yan yürüyorsun yavrum" diye sorar anne yengeç çocuğuna. "Düzgün yürüsene ! " der. - "Pekala anne" der çocuk. - "Sen önümden düzgün yürü, ben seni takip ederim. "

4 DERSİMİZ; AKILLI KİŞİ TEHLİKELİ DURUMLARDA KONUŞMAZ !!! ASLAN, KOYUN, ÇAKAL VE TİLKİ Aslanın biri, bir koyunu yanına çağırır ve nefesinin kokup kokmadığını sorar. Evet ! ? diye cevaplar koyun. Aslan bu cevaba kızar ve koyunu oracıkta parçalar. Daha sonra çakala seslenip yanına çağırır, ona da aynı soruyu sorar. Hayır ! ? diye cevaplar çakal korkudan. Ancak o da yağcılık yaptığı için aslanın öfkesinden kurtulamaz. Sıra tilkiye gelmiştir. Aynı soruyu tilkiye de sorar. Tilkinin cevabı şöyle olur; - Üzgünüm, üşütmüşüm biraz, o yüzden burnum koku almıyor ! ? ASLAN, KOYUN, ÇAKAL VE TİLKİ Aslanın biri, bir koyunu yanına çağırır ve nefesinin kokup kokmadığını sorar. Evet ! ? diye cevaplar koyun. Aslan bu cevaba kızar ve koyunu oracıkta parçalar. Daha sonra çakala seslenip yanına çağırır, ona da aynı soruyu sorar. Hayır ! ? diye cevaplar çakal korkudan. Ancak o da yağcılık yaptığı için aslanın öfkesinden kurtulamaz. Sıra tilkiye gelmiştir. Aynı soruyu tilkiye de sorar. Tilkinin cevabı şöyle olur; - Üzgünüm, üşütmüşüm biraz, o yüzden burnum koku almıyor ! ?

5 KAZLAR VE TURNALAR : Kazlar ve turnalar bir gün aynı tarlada yiyecek ararlarken birden yanlarına yaklaşmaya çalışan avcıyı fark ederler. Turnalar daha çevik ve hafif oldukları için hemen uçarlar. Oysa kazlar ağır hareket ettikleri için avcıdan kurtulamazlar. KAZLAR VE TURNALAR : Kazlar ve turnalar bir gün aynı tarlada yiyecek ararlarken birden yanlarına yaklaşmaya çalışan avcıyı fark ederler. Turnalar daha çevik ve hafif oldukları için hemen uçarlar. Oysa kazlar ağır hareket ettikleri için avcıdan kurtulamazlar. DERSİMİZ; YAKALANANLAR HER ZAMAN SUÇLU OLANLAR DEĞİLDİR.

6 Çünkü bunu hakedecek kadar özel ve az bulunur birisin... HASTA GEYİK : Yaşlı bir geyik hasta düşer ve daha rahat otlayabilmek için güzel otlarla dolu bir çalılıkta yaşamaya başlar. Her hayvanla iyi geçindiği için pek çok hayvan sık sık geyiğin ziyaretine gelir. Zamanla her gelen hayvan bu güzel otlardan tatmaya başlayınca kısa süre sonra tüm otlar biter. Geyik hastalıktan kurtulur ama yiyecek hiçbir şeyi kalmadığı için bir süre sonra açlıktan ölür. HASTA GEYİK : Yaşlı bir geyik hasta düşer ve daha rahat otlayabilmek için güzel otlarla dolu bir çalılıkta yaşamaya başlar. Her hayvanla iyi geçindiği için pek çok hayvan sık geyiğin ziyaretine gelir. Zamanla her gelen hayvan bu güzel otlardan tatmaya başlayınca kısa süre sonra tüm otlar biter. Geyik hastalıktan kurtulur ama yiyecek hiçbir şeyi kalmadığı için bir süre sonra açlıktan ölür. DERSİMİZ; BAZEN İYİ ŞEYLER DE PAYLAŞTIKÇA BİTEBİLİR. ELİMİZDEKİNİN DEĞERİNİ BİLELİM !

7 FARELERİN TOPLANTISI : Bir gün fareler bir araya gelirler ve başlarına musallat olan bir kediden kurtulma planları yaparlar. Pek çok fikir öne sürülür. Hiçbiri kabul görmez. En sonunda genç bir fare kedinin boynuna bir çan asmayı önerir. Böylece kedi kendilerine yaklaşırken farkına varacak ve kaçabileceklerdir. Bu öneri fareler tarafından alkışlarla onaylanır. Bu arada bir köşede sessizce onları dinlemekte olan yaşlı bir fare ayağa kalkar ve bu önerinin çok zekice olduğunu, başarılı olacağından hiç kuşkusu olmadığını belirtir. Fakat, der, Kafamı bir soru kurcalıyor. Aramızdan kim kedinin boynuna çan asacak? ? FARELERİN TOPLANTISI : Bir gün fareler bir araya gelirler ve başlarına musallat olan bir kediden kurtulma planları yaparlar. Pek çok fikir öne sürülür. Hiçbiri kabul görmez. En sonunda genç bir fare kedinin boynuna bir çan asmayı önerir. Böylece kedi kendilerine yaklaşırken farkına varacak ve kaçabileceklerdir. Bu öneri fareler tarafından alkışlarla onaylanır. Bu arada bir köşede sessizce onları dinlemekte olan yaşlı bir fare ayağa kalkar ve bu önerinin çok zekice olduğunu, başarılı olacağından hiç kuşkusu olmadığını belirtir. Fakat, der, Kafamı bir soru kurcalıyor. Aramızdan kim kedinin boynuna çan asacak? ? DERSİMİZ; İYİ BİR PLAN YAPMAK AYRI, O PLANI GERÇEKLEŞTİRMEK AYRIDIR. DERSİMİZ; İYİ BİR PLAN YAPMAK AYRI, O PLANI GERÇEKLEŞTİRMEK AYRIDIR.

8 SAĞLIKLA& SEVGİYLE KALIN SAĞLIKLA& SEVGİYLE KALIN İnsanlar Felsefeyi Çocukken MASALDAN, Sonra KİTAPLARDAN, İhtiyarlayınca da ARKALARINDA KALAN HAYATLARINDAN öğrenebilirler. İnsanlar Felsefeyi Çocukken MASALDAN, Sonra KİTAPLARDAN, İhtiyarlayınca da ARKALARINDA KALAN HAYATLARINDAN öğrenebilirler.


"DERSİMİZ; NİTELİK, NİCELİKTEN ÖNEMLİDİR. DERSİMİZ; NİTELİK, NİCELİKTEN ÖNEMLİDİR. DİŞİ ASLAN : Hayvanlar bir gün kim daha çok çocuk doğurabilir diye çekişmeye." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları