Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 2000 Lİ YILLARIN ÖĞRETMENİ Mehmet OKUTAN. 2 ÖĞRETMEN, BİLGİLERİNİ SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLEŞTİRİR. ÖĞRETMEN, “ ÖĞRENEN BİR BİREY” OLMANIN GEREKLERİNİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 2000 Lİ YILLARIN ÖĞRETMENİ Mehmet OKUTAN. 2 ÖĞRETMEN, BİLGİLERİNİ SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLEŞTİRİR. ÖĞRETMEN, “ ÖĞRENEN BİR BİREY” OLMANIN GEREKLERİNİ."— Sunum transkripti:

1 1 2000 Lİ YILLARIN ÖĞRETMENİ Mehmet OKUTAN

2 2 ÖĞRETMEN, BİLGİLERİNİ SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLEŞTİRİR. ÖĞRETMEN, “ ÖĞRENEN BİR BİREY” OLMANIN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRİR. ÖĞRETMEN, AHLÂKİ VE EĞİTSEL DEĞERLERE UYMAYAN BİLGİLERİ AYIKLAMA BELGESİNE SAHİPTİR.

3 3  ÖĞRETMEN, ESKİ BİLGİLERDEN FAYDALANARAK, GELECEĞİ ÇOK BOYUTLU BİR FORMASYON ALARAK YORUMLAMAYA ÇALIŞIR ( YARININ BİLGİSİNİ YORUMLAYABİLMEK İÇİN BUGUNUN BİLGİSİNİ ÇOK İYİ ANALİZ EDEBİLİR.)  ÖĞRETMEN, “KÖKÜ MAZİDE OLAN ÂTİ”DİR.

4 4 ÖĞRETMEN, “HER ŞEYİ BEN BİLİRİM” ANLAYIŞINDA DEĞİL; BİLGİYE NASIL ULAŞACAĞINI ÖĞRETMEKLE YÜKÜMLÜ “ÖĞRENEN BİR KİŞİ”DİR ÖĞRETMENİN TEMEL GÖREVİ, ÖĞRENCİLERİNE “ÖĞRENMEYİ ÖĞRETMEK”TİR. ÖĞRETMEN BİLGİ DEPOSU DEĞİL; BİLGİ KAYNAKLARINI BİLEN VE ÖĞRENCİLERE BİLGİ DANIŞMANLIĞI YAPAN BİR REHBERDİR.

5 5  ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİYE BİLGİNİN KAZANILMAYA DEĞER BİR ŞEY OLDUĞUNU HİSSETTİREBİLENDİR.  ÖĞRETMEN, BİLGİSAYAR, İNTERNET, GİBİ TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİNİ ASGARİ SEVİYEDE KULLANABİLECEK YETERLİKTEDİR.  ÖĞRETMENİN İŞİ, YARDIM ETMEK, YOL GÖSTERMEK, ÖRNEK OLMAK, ÖĞRENCİYİ YÜREKLENDİRMEK VE REHBERLİK YAPMAKTIR; BİLGİ AKTARMAK DEĞİL.

6 6  ÖĞRETMEN, KONUSU İLE İLGİLİ OLARAK, ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇ DUYACAKLARI TEMEL BECERİLERİ KAZANDIRACAK ÖĞRETİM YÖNTEMLERİNİ KULLANABİLECEK BECERİLERE SAHİPTİR.  ÖĞRETMEN, BİLGİNİN FELSEFESİ VE EĞİTİMSEL DEĞERİNİ ÇOK İYİ ÇÖZÜMLEYEBİLECEK YETERLİKTEDİR.

7 7  ÖĞRETMEN, BİLGİYE ULAŞMANIN YOLUNU GÖSTERMEDE REHBER OLDUĞU GİBİ, BİLGİNİN SEÇİMİ KONSUNDA DA UZMAN KİŞİDİR.  ÖĞRETMEN, İŞE YARAYAN, FAYDALI VE KAYNAĞI DOĞRU OLAN BİLGİ SEÇİMİNDE UZMANDIR

8 8  ÖĞRETMEN,ÖĞRENCİNİN KÜLTÜREL ÇEVRESİNDE ÖĞRENDİĞİ BİLGİLERLE, OKULDA VERİLMEYE ÇALIŞILAN BİLGİLERİ BİRBİRİYLE EŞLEŞTİRİP, BİR AYIKLAMA YAPABİLECEK BECERİYE SAHİPTİR.  ÖĞRETMEN, İLETİŞİM BECERİLERİ GELİŞMİŞ BİR KİŞİLİĞE SAHİPTİR.

9 9 ÖĞRETMEN, LİDERLİK ÖZELLİKLERİNİ ÖNE ÇIKARABİLMİŞ BİR KİŞİDİR. ÖĞRETMEN RİSK ALABİLEN BİR KİŞİLİĞE SAHİPTİR. ÖĞRETMEN, EĞİTİM-ÖĞRETİM İÇİN FIRSAT YARATABİLENDİR.

10 10 ÖĞRETMEN, TUTUM VE DAVRANIŞLARINDA İLKELİ, AMA ESNEK OLABİLEN BİR KİŞİDİR. ÖĞRETMEN, REAKTİF DEĞİL; PROAKTİF BİR KİŞİLİĞE SAHİPTİR. ÖĞRETMEN, KARAR VERME YETENEĞİNİ GELİŞTİREBİLMİŞTİR.


"1 2000 Lİ YILLARIN ÖĞRETMENİ Mehmet OKUTAN. 2 ÖĞRETMEN, BİLGİLERİNİ SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLEŞTİRİR. ÖĞRETMEN, “ ÖĞRENEN BİR BİREY” OLMANIN GEREKLERİNİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları