Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hayvan ve Bitki Hücresi Arasındaki Farklılıklar Hayvan Hücresi Kendi besinlerini kendileri yapamaz ve besin almadan yaşayamaz Fotosentez yapamazlar Hayvan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hayvan ve Bitki Hücresi Arasındaki Farklılıklar Hayvan Hücresi Kendi besinlerini kendileri yapamaz ve besin almadan yaşayamaz Fotosentez yapamazlar Hayvan."— Sunum transkripti:

1

2 Hayvan ve Bitki Hücresi Arasındaki Farklılıklar

3 Hayvan Hücresi Kendi besinlerini kendileri yapamaz ve besin almadan yaşayamaz Fotosentez yapamazlar Hayvan hücreleri daha yuvarlak biçimlidir Hayvan hücreleri lizozoma sahiptir Hayvan hücreleri şeker yapamaz Hayvan hücreleri enerji üretmek için mitokondriyi kullanır

4 Hayvan hücresi devam… Hayvan hücresinde hücre duvarı yoktur Bizler tamamen hayvan hücresinden yapılırız Hayvan vacuole’ü geniş değildir Kloroplastları yoktur

5 Hayvan ve bitki hücresindeki benzerlikler Her ikiside çekirdeğe sahip Her ikiside çekirdeğe sahip Her ikisi de ribozomu protein yapımında kullanır Her ikisi de ribozomu protein yapımında kullanır Her ikiside Golgi cisimciğine sahip Her ikiside Golgi cisimciğine sahip Her ikisi de sitoplazmaya sahip Her ikisi de sitoplazmaya sahip Her ikiside vakuolleri besin, su ve atık ürünlerini depolamak için kullanır. Her ikiside vakuolleri besin, su ve atık ürünlerini depolamak için kullanır.

6 Bitki Hücresi  Bitki hücrelerinde hücre duvarı vardır  Bitki hücrelerinde hayvan hücresinin aksine büyük bir vakuol var.  Bitki hücrelerinde mitokondri yoktur  Bitki hücrelerinde lizozom yoktur  Bitki hücreleri diktörtgen biçimindedir.  Bitki hücrelerinde fotosentez vardır.

7 Bitki hücreleri devam.  Bitki hücrelerinde kloroplast vardır.  Bitki hücreleri kloroplastı enerji depolamak için kullanılır.  Bitki hücrelerinde hücre zarı vardır.


"Hayvan ve Bitki Hücresi Arasındaki Farklılıklar Hayvan Hücresi Kendi besinlerini kendileri yapamaz ve besin almadan yaşayamaz Fotosentez yapamazlar Hayvan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları