Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖLÇ ÜM VE DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖLÇ ÜM VE DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI."— Sunum transkripti:

1 ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖLÇ ÜM VE DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI

2 ÖLÇÜM VE DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI STANDARTLAR VE EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ DENETİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ NUMUNE KABUL VE LABORATUVAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

3 ÇEVRE REFERANS LABORATUVARI E nvironment Reference Laboratory located at the 5th km. of Gölbaşı Haymana road, works under Department of Analysis and Inspection.

4 ÇEVRE REFERANS LABORATUVARININ YAPISI NUMUNE KABUL VE LABORATUVAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Numune Kabul ve Raporlama Birimi (3 kişi) Su Laboratuvarı ( 12 personel ) Yakıt Laboratuvarı (6 personel) Hava Kalitesi ve Gürültü Lab. (8 kişi) Mobil Laboratuvarlar ( 3 hava ölçüm, 3 su ölçüm aracı)

5 1990 yılında Ülkemiz ile Avrupa Birliği arasında finansman anlaşması imzalanmıştır. Bu kapsamda Türkiye’de çevre kirliliğinin ölçülmesi ve izlenmesi amacıyla, Avrupa Birliği tarafından, hizmet binasının ülkemizce yapılması koşulu ile Bakanlığımıza 2.5 milyon euro değerinde cihaz ve malzeme hibe edilmiştir. Hizmet binamız 1998 yılında tamamlanmıştır.

6 NUMUNE KABUL VE RAPORLAMA BİRİMİ LABORATUVARA GELEN NUMUNELERİN KAYIT VE KONTROL İŞLEMLERİ NUMUNENİN İLGİLİ LABORATUVARLARA DAĞITIM İŞLEMLERİ SONUÇLARA GÖRE ANALİZ RAPORUNUN HAZIRLANMASI ANALİZ SONUÇ LARININ DOSYALANMASI UYGUN ÖRNEKLEME PROSEDÜRÜ KONUSUNDA İL MÜDÜRLÜKLERİ VE DİĞER NUMUNE SAHİPLERİ İLE İLETİŞİM KURULMASI.

7 SU LABORATUVARI SKKY ÇERÇEVESİNDE iL MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN GÖNDERİLEN NUMUNELERİN ANALIZLERI KISA VEYA UZUN VADELİ SU KİRLİLİĞİ İZLEME ÇALIŞMALARI

8 YAKIT LABORATUVARI  LABORATUVARA GELEN SIVI VE KATI YAKIT NUMUNELERİNİN ISINMADAN KAYNAKLANAN HAVA KİRLİLİĞİNİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİNE GÖRE ANALİZLERİNİN YAPILMASI KÖMÜR İTHAL İZİNLERİNE ESAS PARAMETRE ANALİZLERİ BENZİN VE MOTORİN ANALİZLERİ

9 HAVA KATİTESİ VE GÜRÜLTÜ LABORATUVARI  HAVA KALİTESİ İZLEME AĞI VERİ İŞLETİM SİSTEMİ 34 İLDE SABİT HAVA ÖLÇÜM İSTASYONU KURULMUŞTUR. BU İSTASYONLARIN VERİLERİ MERKEZDE TOPLANMAKTADIR.

10 BELGELENDİRME FAALİYETLERİ TÜRKİYE GENELİNDE ÇEVRE MEVZUATI KAPSAMINDA ÖLÇÜM VE ANALİZ YAPAN KAMU VE ÖZEL LABORATUVARLARA YETERLİLİK BELGESİ VERİLMESİ VE DENETLENMESİ LABORATUVARIMIZ TARAFINDAN YÜRÜTLMEKTEDİR. ŞİMDİYE KADAR ÜLKE GENELİNDE 45 ADET LABORATUVAR BELGELENDİRİLMİŞTİR.


"ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖLÇ ÜM VE DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları