Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Murat BİÇER Fen ve Teknoloji. Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Ev, okul ve iş yerlerini ısıtma ve aydınlatmada enerjiye ihtiyaç duyarız. Aynı şekilde arabaların.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Murat BİÇER Fen ve Teknoloji. Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Ev, okul ve iş yerlerini ısıtma ve aydınlatmada enerjiye ihtiyaç duyarız. Aynı şekilde arabaların."— Sunum transkripti:

1 Murat BİÇER Fen ve Teknoloji

2 Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Ev, okul ve iş yerlerini ısıtma ve aydınlatmada enerjiye ihtiyaç duyarız. Aynı şekilde arabaların çalıştırılmasında, fabrikalarda üretim yapılmasında ve başka birçok alanda enerjiden faydalanırız.

3 Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Rüzgar, petrol, kömür, doğal gaz yaşamımızı kolaylaştırmak için kullandığımız bazı enerji kaynaklarıdır.

4 Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Biz canlılık faaliyetlerimizi gerçekleştirmek için enerjiye ihtiyaç duyarız.biz bu enerjiyi bitkisel besinlerden bitkiler de güneşten alır.

5 Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Güneş enerjisi yeryüzüne ışınlarla ulaşır. Güneşten gelen ışınlar maddeyi ısıtır. Böylece dünyaya gelen ışınlarla güneş enerjisi, ısı enerjisine dönüşerek yeryüzünü ısıtır. Güneş dünyamızı ısıtır ve aydınlatır. Başka bir deyişle güneş ısı ve ışık kaynağımızdır.

6 Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Güneş pilleri güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürür. Güneş pilleri aydınlatma lambalarında ve evlerde ısıtma amacıyla kullanılırken; cep telefonu, televizyon gibi bazı elektronik cihazlarda ve arabalarda kullanılması için geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

7 Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Güneş enerjisinden yararlanmak için kullandığımız diğer bir teknoloji de güneş panellerdir. Ülkemizin birçok bölgesinde kullanılır. Evlerimizi ısıtma da ya da kullandığımız suyun ısıtılmasında güneş panelleri kullanılır.


"Murat BİÇER Fen ve Teknoloji. Murat BİÇER Fen ve Teknoloji Ev, okul ve iş yerlerini ısıtma ve aydınlatmada enerjiye ihtiyaç duyarız. Aynı şekilde arabaların." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları