Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Telefon Telefonun icadı Ve Graham Bell. Alexander Graham Bell Doğum 3 Mart 1847, Ölüm 2 Ağustos 1922 Telefonu ilk icat eden Graham Bell'in annesi doğuştan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Telefon Telefonun icadı Ve Graham Bell. Alexander Graham Bell Doğum 3 Mart 1847, Ölüm 2 Ağustos 1922 Telefonu ilk icat eden Graham Bell'in annesi doğuştan."— Sunum transkripti:

1 Telefon Telefonun icadı Ve Graham Bell

2 Alexander Graham Bell Doğum 3 Mart 1847, Ölüm 2 Ağustos 1922 Telefonu ilk icat eden Graham Bell'in annesi doğuştan işitme engelliydi. Dedesi ve babası yıllarını işitme engellilere adadı.

3 Telefonun İcadı

4 Aslında Graham Bell, sağırların sessizliğini ortadan kaldırmaya çalışıyordu. Bunu başaramadı ama her gün yeni bir özelliğe kavuşan telefonla birbirinden kilometrelerce uzaktaki insanların birbirlerini duymalarını sağladı.

5 Bell ve Watson 1875 yılında sesin tel üzerinden bir başka yere gittiğini ortaya çıkardı. Ancak ses anlaşılmaz bir durumdaydı. 14 Şubat 1876 günü Bell ve Gray telefon patenti almak için ayrı ayrı başvuru yaptı. :14 Şubat Bell'e 7 Mart günü istediği patent verildi. 174.465 nolu patentini alan Bell atölyede denemelerini sürdürürken telefonu çalıştırmak için kullandığı bataryadan pantolonuna asit döküldü. Watson'u yardıma çağırdı:

6 "Bay Watson, çabuk buraya gelin. Sizi istiyorum." Bell yardımcısını yardıma çağırırken farkında olmadan 132 yıl önce 10 Mart günü ilk telefon görüşmesini yaptı. Watson Bell'in sesini "telefon"dan duydu. ABD'nin 100’üncü kuruluş yıldönümüne denk gelen bu buluşu ona düzenlenen Yüz Yıl sergisinde birçok ödül kazandırdı.10 Mart


"Telefon Telefonun icadı Ve Graham Bell. Alexander Graham Bell Doğum 3 Mart 1847, Ölüm 2 Ağustos 1922 Telefonu ilk icat eden Graham Bell'in annesi doğuştan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları