Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GERÇEKLEŞEN DÜŞLER BİLİM VE HAYAT. GELİŞEN TEKNOLOJİ İLETİŞİM, İNSANLARIN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİRİDİR. CEP TELEFONU İLETİŞİM İÇİN KULLANILAN EN.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GERÇEKLEŞEN DÜŞLER BİLİM VE HAYAT. GELİŞEN TEKNOLOJİ İLETİŞİM, İNSANLARIN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİRİDİR. CEP TELEFONU İLETİŞİM İÇİN KULLANILAN EN."— Sunum transkripti:

1 GERÇEKLEŞEN DÜŞLER BİLİM VE HAYAT

2 GELİŞEN TEKNOLOJİ İLETİŞİM, İNSANLARIN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİRİDİR. CEP TELEFONU İLETİŞİM İÇİN KULLANILAN EN ÖNEMLİ ARAÇLARDAN BİRİDİR. SON ZAMANLARDA CEP TELEFONLARINA BAŞKA İŞLEVLER DE EKLENMİŞTİR. ARTIK İNTERNETE BAĞLANAN, FOTOĞRAF ÇEKEN, HAREKETLİ GÖRÜNTÜ KAYDEDEN CEP TELEFONLARI YAYGINLAŞMIŞTIR. CEP TELEFONUYLA TELEVİZYON İZLENEBİLMEKTEDİR. İLETİŞİM, İNSANLARIN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİRİDİR. CEP TELEFONU İLETİŞİM İÇİN KULLANILAN EN ÖNEMLİ ARAÇLARDAN BİRİDİR. SON ZAMANLARDA CEP TELEFONLARINA BAŞKA İŞLEVLER DE EKLENMİŞTİR. ARTIK İNTERNETE BAĞLANAN, FOTOĞRAF ÇEKEN, HAREKETLİ GÖRÜNTÜ KAYDEDEN CEP TELEFONLARI YAYGINLAŞMIŞTIR. CEP TELEFONUYLA TELEVİZYON İZLENEBİLMEKTEDİR.

3

4 BULUŞ, BİR ŞEYİN İLK KEZ ORTAYA KONULMASI, İCAT EDİLMESİDİR. ALEXANDER GRAHAM BELL 1876’DA TELEFONU İCAT ETMİŞTİR. BULUŞ, BİR ŞEYİN İLK KEZ ORTAYA KONULMASI, İCAT EDİLMESİDİR. ALEXANDER GRAHAM BELL 1876’DA TELEFONU İCAT ETMİŞTİR. MUCİT, BİR İCAT YAPAN, YENİ BİR BULUŞ ORTAYA KOYAN KİMSEDİR. MUCİT, BİR İCAT YAPAN, YENİ BİR BULUŞ ORTAYA KOYAN KİMSEDİR.

5

6 BULUŞLAR VE TEKNOLOJİK GELİŞMELER BİRBİRİYLE İLİŞKİLİDİR.İNSANLAR GÜNLÜK HAYATTA KARŞILARINA ÇIKAN BİR İHTİYACI YA DA PROBLEMİ GİDERMEK İÇİN ARAŞTIRMALAR YAPMIŞTIR. BULUŞLAR VE TEKNOLOJİK GELİŞMELER BİRBİRİYLE İLİŞKİLİDİR.İNSANLAR GÜNLÜK HAYATTA KARŞILARINA ÇIKAN BİR İHTİYACI YA DA PROBLEMİ GİDERMEK İÇİN ARAŞTIRMALAR YAPMIŞTIR. PLANLI VE SÜREKLİ BİR ÇALIŞMA SONUCUNDA, HAYATI KOLAYLAŞTIRACAK ALETLER ORTAYA ATILMIŞTIR. PLANLI VE SÜREKLİ BİR ÇALIŞMA SONUCUNDA, HAYATI KOLAYLAŞTIRACAK ALETLER ORTAYA ATILMIŞTIR.

7

8 İHTİYAÇLAR ZAMANLA DEĞİŞTİĞİ İÇİN İCAT EDİLEN ALETLERİN DE GELİŞTİRİLMESİ GEREKİR. BULUŞLAR, TEKNOLOJİK GELİŞMELER SAYESİNDE ZAMANLA GELİŞTİRİLİR VE İŞLEVLERİ ARTTIRILIR. İHTİYAÇLAR ZAMANLA DEĞİŞTİĞİ İÇİN İCAT EDİLEN ALETLERİN DE GELİŞTİRİLMESİ GEREKİR. BULUŞLAR, TEKNOLOJİK GELİŞMELER SAYESİNDE ZAMANLA GELİŞTİRİLİR VE İŞLEVLERİ ARTTIRILIR.

9

10 HAYATIMIZI DEĞİŞTİRİYOR BULUŞLAR İNSANLARIN HAYATLARINI DEĞİŞTİRİR VE KOLAYLAŞTIRIR. BUHAR MAKİNELERİNİN SANAYİDE KULLANMILMASI GİBİ. BÖYLECE FABRİKALAR KURULMUŞ VE EL EMEĞİ İLE ÜRETİM YAPAN TOPLUMLARIN HAYATLARINDA DEĞİŞİKLİK OLMUŞTUR. BULUŞLAR İNSANLARIN HAYATLARINI DEĞİŞTİRİR VE KOLAYLAŞTIRIR. BUHAR MAKİNELERİNİN SANAYİDE KULLANMILMASI GİBİ. BÖYLECE FABRİKALAR KURULMUŞ VE EL EMEĞİ İLE ÜRETİM YAPAN TOPLUMLARIN HAYATLARINDA DEĞİŞİKLİK OLMUŞTUR.

11

12 OTOMOBİLLER, ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRMIŞ VE ŞEHİRLERİN YAPILANMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNAMIŞTIR. OTOMOBİL SAYESİNDE PETROL ÖNEMLİ BİR KAYNAK DURUMUNA GELMİŞTİR. OTOMOBİLLER, ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRMIŞ VE ŞEHİRLERİN YAPILANMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNAMIŞTIR. OTOMOBİL SAYESİNDE PETROL ÖNEMLİ BİR KAYNAK DURUMUNA GELMİŞTİR.

13

14 İNTERNET VE BİLGİSAYAR GÜNLÜK HAYATIMIZI VE İŞ DÜNYASINI OLDUKÇA DEĞİŞTİREN BULUŞLARDIR. İNTERNET VE BİLGİSAYAR GÜNLÜK HAYATIMIZI VE İŞ DÜNYASINI OLDUKÇA DEĞİŞTİREN BULUŞLARDIR. ÖNCELERİ BİLGİLER ELLE YA DA DAKTİLO İLE YAZILIR VE KAĞIT YIĞINLARI HALİNDE SAKLANIRKEN GÜNÜMÜZDE BİLGİSAYARLARA VE CD’LERE AKTARILMAKTADIR. ÖNCELERİ BİLGİLER ELLE YA DA DAKTİLO İLE YAZILIR VE KAĞIT YIĞINLARI HALİNDE SAKLANIRKEN GÜNÜMÜZDE BİLGİSAYARLARA VE CD’LERE AKTARILMAKTADIR.

15

16 BÜTÜN BU TEKNOLOJİK GELİŞMELER HAYATI KOLAYLAŞTIRMASININ YANINDA BİRTAKIM SORUNLARI DA BERABERİNDE GETİRMİŞTİR. DOĞADA TAHRİBAT BUNLARDAN BİRİDİR. HER EVE GİREN TELEVİZYON AİLE İÇİ İLİŞKİLERİ ZAYIFLATMIŞTIR. İNTERNETTE ZAMANIN İSRAF OLMASINA ZEMİN HAZIRLAMIŞTIR. BÜTÜN BU TEKNOLOJİK GELİŞMELER HAYATI KOLAYLAŞTIRMASININ YANINDA BİRTAKIM SORUNLARI DA BERABERİNDE GETİRMİŞTİR. DOĞADA TAHRİBAT BUNLARDAN BİRİDİR. HER EVE GİREN TELEVİZYON AİLE İÇİ İLİŞKİLERİ ZAYIFLATMIŞTIR. İNTERNETTE ZAMANIN İSRAF OLMASINA ZEMİN HAZIRLAMIŞTIR.

17

18 BİLİM İNSANININ ÖZELLİKLERİ KARARLILIK, KARARLILIK, ELEŞTİRİCİ, ELEŞTİRİCİ, TARAFSIZ TARAFSIZ MERAKLI, MERAKLI, ŞÜPHECİ ŞÜPHECİ VB. VB.

19


"GERÇEKLEŞEN DÜŞLER BİLİM VE HAYAT. GELİŞEN TEKNOLOJİ İLETİŞİM, İNSANLARIN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİRİDİR. CEP TELEFONU İLETİŞİM İÇİN KULLANILAN EN." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları