Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Alvin TOFFLER Diyor ki; 21.Yüzyılın cahilleri okuma-yazma bilmeyenler değil, öğrenmeyi öğrenemeyenler olacaktır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Alvin TOFFLER Diyor ki; 21.Yüzyılın cahilleri okuma-yazma bilmeyenler değil, öğrenmeyi öğrenemeyenler olacaktır."— Sunum transkripti:

1

2 Alvin TOFFLER Diyor ki; 21.Yüzyılın cahilleri okuma-yazma bilmeyenler değil, öğrenmeyi öğrenemeyenler olacaktır.

3 RON FRY Diyor ki; Nasıl çalışmak gerektiğini bilmek, öğrenmeyi öğrenmektir. Bence bu; bir insanın kendine verebileceği en güzel hediyedir.

4 CEHALET ŞANSA OLAN İNANCI ARTIRIR Ders çalışmak istemiyor olabilirsiniz.....bizce bunun sebepleri şunlar olabilir:

5 Başarıya giden yol... Çok çalışmak Hedefini doğru seçmek Niye herkes başarılı değil ? Başarı kimsenin tekelinde değildir.

6 Ektiğinizi Biçersiniz Bir çiftlikte ; ekiş vaktinde eğlenip, hasat vakti yaklaşınca da kısa yoldan mahsul kaldırmanın yolunu araştırmak ne kadar mantıklı olabilir ?

7 “Başarılı Olmanın Kuralları Vardır” Sebepleri dışarıda değil, içeri de aramak. Harekete geçmesi gereken en büyük araç;

8 Nasıl ders çalışmalıyız? “Nasıl ders çalışmalıyız ? “ sorusunu cevaplamadan önce,”niçin ders çalışmalıyız ? “ sorusunun cevabını bulmalıyız.

9 Niçin Ders Çalışmalıyız ?

10 “KENDİNİ DOĞRULAYAN KEHANET” Psikoloji tarihinde dönüm noktası olan araştırmalardan bir tanesi Rosenthal ve arkadaşlarının yaptığı bir çalışmadır. Bir grup psikolog çeşitli ilkokullarda ders yılı başında sınıflarda zeka testi uygular ve bir süre sonra öğretmene, her sınıfta 4 öğrencinin üstün zekalı olduğunu, ancak bunu çocuklara aktarmamasını söylerler. Gerçekte öğretmene isimleri bildiren çocuklar üstün zekalı olmayıp, isimleri kurayla saptanmış çocuklardır. Ders yılı sonunda bu çocukların başarılarının yükseldiği görülmüştür. Bu araştırma büyük yankılar yapmış ve Rosenthal buna “kendini doğrulayan kehanet” adını vermiştir.

11 Başarının 3 Anahtarı 1.Başarıya inanma. 2.Makul bir hedef belirleme. 3.Sistemli çalışma.

12 Başarıya İnanmak Bilinçaltı söylenene inanır. Kendinize Kendinize ne söylerseniz o olursunuz. Galatasaray örneği

13 “Yapmanın yolu olmak” tan geçer.

14 Henry Ford Diyor ki; Yapabileceğinize de inansanız, yapamayacağınıza da inansanız, haklı çıkarsınız.

15 Hedef Belirleme Hedefler düşüncelerin netleşmesine, zamanın ve fırsatların etkili biçimde kullanılmasına yardımcı olur.

16 Kahramanlara ihtiyaç göstermeyen bir toplum oluşturmak, iyi eğitim görmüş gençlerin çabalarıyla mümkün olacaktır.


"Alvin TOFFLER Diyor ki; 21.Yüzyılın cahilleri okuma-yazma bilmeyenler değil, öğrenmeyi öğrenemeyenler olacaktır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları