Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Çalışmayı Öğrenmeye, RON FRY Diyor ki; §Nasıl çalışmak gerektiğini bilmek, öğrenmeyi öğrenmektir. Bence bu; bir insanın kendine verebileceği en güzel.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Çalışmayı Öğrenmeye, RON FRY Diyor ki; §Nasıl çalışmak gerektiğini bilmek, öğrenmeyi öğrenmektir. Bence bu; bir insanın kendine verebileceği en güzel."— Sunum transkripti:

1

2 Çalışmayı Öğrenmeye,

3 RON FRY Diyor ki; §Nasıl çalışmak gerektiğini bilmek, öğrenmeyi öğrenmektir. Bence bu; bir insanın kendine verebileceği en güzel hediyedir.

4 §“Nasıl ders çalışmalıyız?” sorusunu cevaplanmadan önce; “ NİÇİN DERS ÇALIŞMALIYIZ?” sorusunun cevabını bulmalıyız..

5 ELBETTE Kİ İYİ BİR GELECEK İÇİN

6 Başarının 3 Anahtarı §1.Kendine güven duyma. §2. Ulaşılabilir bir hedef belirleme. §3.Sistemli çalışma.

7 Başarılı bir insan olabilmek için öncelikle; BAŞARACAĞINA İNANMAN GEREKİR.

8 Yapabileceğinize de inansanız, yapamayacağınıza da inansanız haklı çıkarsınız.

9 HEDEFİ OLMAYAN BİR GEMİYE HİÇ BİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ. §Çalışmaya başlamadan önce ulaşabileceğim bir hedef koyuyor,bu hedefi gerçekleştirmeden çalışmayı bırakmıyorum.Yalnız bu hedeflerimin ulaşabileceğim ölçüde olmasına dikkat ediyorum.

10 §

11 §1.SAĞLIK §2.ÇALIŞMAYI SEVMEK §3.ÇALIŞMA YÖNTEMLERİNİ BİLMEK

12 BAŞARILI OLMAK MI İSTİYORSUNUZ? O HALDE HEMEN HAREKETE GEÇMENİZ GEREKİYOR.

13 Çalışmadan başarılı olabilir miyim? Yatarak başarıya ulaşanlar sadece TAVUKLARDIR.

14 Ders çalışmaya başlamak için ilham gelmesini mi bekliyorsunuz?

15 ÇALIŞMA AŞKI

16 Çalışmaya zamanında başlamak konusunda kendi kendimize söz vermeliyiz.Canımız istemese bile kendimizi çalışmaya zorlamalıyız.Zaten başladıktan kısa bir süre sonra isteksizlikte pek kalmıyor.

17 ÇALIŞMA AŞKI

18 Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı? §Çalışmalarımızı her gün aynı saattlerde,aynı yerde resimlerin, §posterlerin olmadığı, yeterince ışık alan normal sıcaklıktaki odamızda masanın üstünde yapmalıyız.

19 DİKKAT DOĞUŞTAN DEĞİL, SONRADAN GELİŞTİRİLEN BİR ALIŞKANLIKTIR. §Zihninini kurcalayan hemen çözümlenebilecek şeyleri çalışmalarından önce halletmelisin.Kolay ve çabuk çözümlenemeyecek kişisel sorunlarını çalışma süresince rafa kaldırmalısın. §Çalışırken gereksiz ayrıntılara dalmamalısın.

20 §Konsantrasyon Verimli Çalışmanın anahtarıdır.

21 KONSANTRASYONU SAĞLAMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR? §Çok istenen gerçekleştirilebilir bir hedef belirlemek, §Hedefe yönelik uygulanabilir ve gerçekçi bir plan yapmak. §Çalışmayı hatırlatacak ortamlarda bulunmak. §Zihnin açık olduğu saatleri değerlendirmek., §Çalışkan arkadaşlardan oluşan bir grupla grup çalışması yapmak. §Yapılan işi sevmeye çalışmak. §Çalışmayı engelleyici endişelerin üzerine gidip onları yenmek. §Ulaşılması hayal edilen hedefi hatırdan çıkarmamak...

22 İyi Bir Yoğunlaşma § Çalışmaya istekli olun. § Zihninizi konuya hazırlayın. § Kendinizi tanıyın. § Kronometre kullanın. § Açık ve gerçekçi hedefler belirleyin. § Dikkat dağıtan etkenlerden kurtulun. Özet yapın. § Başka işle ilgilenmeyin.

23 VERİMLİ DERS ÇALIŞMA NEDİR? §Çalışmanın verimli olması sizin masa başında geçirdiğiniz zamanın uzunluğuna bağlı değil,o çalışmanın sizin için ne kadar etkili olduğuna bağlıdır.

24 §1. Zamanımızı önceden planlarsak yeterince dinlenmiş oluruz. §Günlük ders çalışma planımız olmalı ve bu planı aksatmamaya çalışmalıyız.

25 §Her işe daha rahat zaman ayırmanızı ve yapmak istediğiniz şeyleri daha huzurlu yapmanızı sağlar. §Hangi derse çalışacağınıza karar vermekten dolayı zaman kaybetmenizi önler. §Her derse yeterince zaman ayırmanın ve çalışmanın verdiği bir güveni şağlar.

26 §Günü gününe çalışmak,sınav öncesi çalışma süresini kısaltır, sınav heyecanını önler,ve çalışma verimini yükseltir. §Anne babanı ve öğretmeninizle aranızda ders çalışma konusunda çıkabilecek anlaşmazlıkları önler. §Bilinçli bir plan yapmanız,derse kendinizi daha iyi vermenizi sağlar.


"Çalışmayı Öğrenmeye, RON FRY Diyor ki; §Nasıl çalışmak gerektiğini bilmek, öğrenmeyi öğrenmektir. Bence bu; bir insanın kendine verebileceği en güzel." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları