Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DİN SÖMÜRÜSÜ VE VATAN HAİNLİĞİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DİN SÖMÜRÜSÜ VE VATAN HAİNLİĞİ."— Sunum transkripti:

1 DİN SÖMÜRÜSÜ VE VATAN HAİNLİĞİ

2 1. ) Suudi Arabistan'da türbe, yatır yoktur, yasaktır
1.) Suudi Arabistan'da türbe, yatır yoktur, yasaktır. Bunlar olmayınca doğal olarak ziyaretleri de yoktur. Ramazan aylarında sözde yatırlara kısmeti açılsın diye genç kızlar, sağlığı için dua edenler, dallara ağaçlara bez bağlayanlar gibi ilkel görüntüler de yoktur. Böyle davranışlar gericilik, CAHİLİYYE devrinden kalma putperestlik addedilir.

3 2.) Suudi Arabistan'da Peygamberimize ait olduğu söylenen SAKAL-I ŞERİF, HIRKA-İ ŞERİF, DENDAN-I ŞERİF gibi ziyaretler yoktur. Böyle davranışlar gericilik ve ŞİRK ''ALLAH'A ORTAKLIK'' addedilir.

4 3.) Arabistan'da imam, müezzin gibi din görevlileri ülkemizdeki gibi devlet memuru statüsünde değillerdir; devlet bütçesinden bu kişilere maaş ödenmez. Allah için yapılan görevin karşılığında para almak ayıp ve günah sayılmaktan öte YASAKTIR.

5 4.) Suudi Arabistan'da biri çıkıp da MEDYUM olduğunu iddia ederse, anında o kişinin kellesi gider. Medyumlar Türkiye'de açık oturumlarda konuşuyor, şifa(!) bile dağıtıyorlar. Gazetelerde sütunları var...

6 5. ) Suudi Arabistan'da Nakşilik, Nurculuk, Fethullahçılık vs. vs
5.) Suudi Arabistan'da Nakşilik, Nurculuk, Fethullahçılık vs. vs. gibi tarihsel kökeni bulunmayan tarikatların türemesine kesinlikle izin verilmez; tabii onların şeyhlerine, müritlerine ve cemaatlerine de… Dikkat edilecek olursa, ülkemizden ve başka ülkelerden kaçmak zorunda kalan tarikat şeyhlerinin hiçbiri, özlemiyle yanıp tutuştukları o şeriatın merkezi olan Suudi Arabistan'a gitmez? «Gitmez» değil , hatta oraya hiç uğramamışlardır? Yoksa kelle korkusu mu?...

7 6. ) Suudi Arabistan'da İMAM HATİP LİSELERİNE KIZ ÖĞRENCİ ALINMAZ
6.) Suudi Arabistan'da İMAM HATİP LİSELERİNE KIZ ÖĞRENCİ ALINMAZ. Hatta böyle bir olayın konuşulması bile komik bulunur; çünkü İslamiyet'te kadın imam olmaz.   7.) Suudi Arabistan'da nazar boncuğu, okunmuş su, nazara karşı geyik boynuzu, üzerlik vs. gibi şeyler de gericilik ve şirk addedilir; yasaktır!

8 8.) Suudi Arabistan'da cami ve mescit gibi ibadet yeri kompleksleri altında veya bünyesinde market, dükkân vs. gibi ticari amaçlı hiçbir tesis bulunamaz; bu girişimler dinin ticarete alet edilmesi sayılır ve şiddetle cezalandırılır.

9 Bu sununun amacı şeriat hükümleriyle yönetilen bir ülkenin övgüsünü yapmak değildir. Sadece, böyle bir ülkede bile yasaklanan birtakım şeylerin ülkemizde serbestçe nasıl uygulandığı, hatta nasıl insanların özlemi, amacı ve hedefi durumuna getirildiği ve buradan da nasıl bir siyasal hareket yaratıldığı hatırlatılmak, DİNİN NASIL SÖMÜRÜLDÜĞÜ VURGULANMAK istenmiştir.

10 Bu sunuda belirtilenlerin doğru olup olmadığı SUUDİ ARABİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ veya DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'ndan sorularak teyit edilebilir.

11 Basın-Yayın ve Enformasyon
Ülkemizde bazı şeyler kısıtlandı veya yasaklandı diye bas bas bağıran ve bu kısıtlama ve yasakları kaldırmak için var gücüyle çaba gösterenler, ŞERİAT ÜLKESİ SUUDİ ARABİSTAN'LA TÜRKİYE ARASINDAKİ BU FARKLILIĞI AÇIKLAMAK ZORUNDADIR. AÇIKLAYAMIYORLARSA VATAN HAİNİDİRLER! Cemil ÜNLÜTÜRK Basın-Yayın ve Enformasyon eski Genel Müdürü


"DİN SÖMÜRÜSÜ VE VATAN HAİNLİĞİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları