Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi. 2 * Gayret olmadan bir başarıya ulaşmak mümkün değildir. Çünkü hiçbir başarı tesadüfen elde edilmez. Her başarının.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi. 2 * Gayret olmadan bir başarıya ulaşmak mümkün değildir. Çünkü hiçbir başarı tesadüfen elde edilmez. Her başarının."— Sunum transkripti:

1 1 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi

2 2 * Gayret olmadan bir başarıya ulaşmak mümkün değildir. Çünkü hiçbir başarı tesadüfen elde edilmez. Her başarının ardında ciddi bir emek ve çalışma vardır.

3 3 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi “İnsan için kendi çalışmasından başka bir şey yoktur.” Necm Suresi 39. Ayet. “Hiç kimse kendi emeği ile kazandığından daha hayırlı bir lokma yememiştir.” Hadis-i Şerif

4 4 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi “Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahiret için çalış.” Hadis-i Şerif “Sizden biriniz bir iş yaptığı zaman, onu en güzel şekilde yapsın.” Hadis-i Şerif

5 5 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi * Tarihe adını yazdırmış büyük insanların başarıları tesadüf değildir. Her biri büyük emekler vererek amaçlarına ulaşmıştır. * Peygamberimiz insanları İslam’a davet ederken asla yılmamıştır. O, davetini reddedenlere defalarca gitmiş, onlara yılmadan usanmadan Allah’ı ve dinimizi anlatmıştır. Peygamberlik vazifesini yerine getirirken olağanüstü bir çaba göstermiştir.

6 6 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi * Eğer çok çalışarak bize dinimizin hükümlerini açıklayıcı binlerce eserler veren âlimler olmasaydı dinimizi daha iyi anlamak konusunda nasıl mesafe alacaktık? * Eğer bilim adamları yeni teknolojiler geliştirmek için bu kadar çok emek vermeselerdi hayatımız nasıl daha rahat ve yaşanabilir olurdu?

7 7 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi * Bazı insanlar çalışmadan kısa yoldan para kazanmak isterler. Hâlbuki emek harcanmadan kazanılan para hem haramdır, hem de yine çok kolay bir şekilde elden gider. Şans oyunlarından büyük paralar kazanıp da o parayı ömrünün sonuna kadar değerlendiren görülmemiştir.

8 8 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi "Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, Dostunun yüz karası düşmanının maskarası." Mehmet Âkif ERSOY


"1 - Hz. Muhammed Çalışmayı Severdi. 2 * Gayret olmadan bir başarıya ulaşmak mümkün değildir. Çünkü hiçbir başarı tesadüfen elde edilmez. Her başarının." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları