Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

CAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "CAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU"— Sunum transkripti:

1 CAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU
Acer European Pilot report

2 EYLÜL : PROJEMİZİ OLUŞTURAN DERSLER
Fen ve teknoloji :Özgür Karaer Matematik : Fatma Aydur Türkçe : Vildan Akar Bilişim Teknolojileri : İmran Sungur Drama: Ruşen Unutkanlar Müzik : Makbule Konak Resim : Derya İşler İngilizce: Didem Yılmaz Görevli Öğretmenler sorumlulukları ile ilgili öğretmen klavuzlarını imzalamışlardır. Tüm proje öğretmenlerine, öğretmen klavuzu ve pilot uygulama ile ilgili dökümanlardan oluşan bir dosya teslim edilmiştir. Pilot sınıf olan 7/D sınıfı öğrencileri velileri ile bir toplantı organize edilmiş, onlara proje hakkında bilgi verilmiştir. Veli- okul-öğretmen işbirliğinin önemi vurgulanmıştır. Velilere veli ve öğrencilerin sorumluluklarıyla ilgili sözleşmeler imzalatılmıştır

3 Proje sınıfımız 7/D sınıfıdır Pilot sınıfta hedeflenen başarı deneme sonuçlarında açık ara farkla gözlemlenmiştir.

4 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ
Netbooklar öğrencilere dağıtıldı. netbooklar kuruldu. Netbooklara gerekli olan yazılımlar yüklendi. Her öğrencinin gmail adresi alabilmesi sağlanarak Googlegroup oluşturuldu. openID numarası alındı. Tüm netbooklara Dyned kuruldu. Acer Classroom Manager kuruldu. Cabri II Plus and Cabri3D Öğretmen bilgisayarına kuruldu

5 ENGLISH 5/13 ‘ CATCH THE RAINBOW- Gökkuşağını Yakalayın’ adlı bir e-twinning projesi acer pilot uygulaması adına başlatılmıştır. PARTNERLER ; Liberro Pigozzi (ITALY) Celine Pian ( FRANCE) Carmen Pena Atta ( SPAIN ) Kerstin Unger ( GERMANY)    Yine acer pilot okullarıdır. Bu okullar haricinde GREECE- Yunanistan, PORTUGAL – Portekiz , Chez Republic –Çek Cumhuriyeti, Netherlands- Hollanda , Bulgaria , Romania ve Slovakia da partnerlerimiz arasındadır. 

6 Öğrencilerimiz twinspace i aktif olarak kullanmakta ve yabancı arkadaşlarıyla ortak ödevler yapmaktadırlar....

7 http://cakmakprimary.wikispaces.com EKİM:
Adresindeki sitemize proje kapsamındaki tüm derslerle ilgili veriler ve öğrenci çalışmaları yüklendi.

8 Ödev vermek ve çalışmaların düzenli takibi için her öğrenci adına gmail hesabı oluşturuldu. Sınıfa ait gmail grubu oluşturulup ,gruba birkaç veli de eklenerek öğrencilerin izletilmesi sağlandı. Proje öğretmenleri de grupta etkin olarak öğrencilerle dialog haline girip online çalışmalara başladı. Örneğin; konu tarama testleri ,faydalı dökümanlar gibi.

9 http://www. 1to1computing. googlegroups
adresine yüklemiş olduğumuz çalışma kağıtları ve slaytlarla pilot sınıfımız derslerini pekiştirmiş oldular.

10 İngilizce derslerimiz netbooklar ve smart board sayesinde artık çok daha interaktif ve eğlenceli ayrıca diğer acer pilot sınıflarla diaolog halinde olup ödevler yapmak öğrenciler için heyecan verici olmanın yanında dil yeteneklerini de geliştirmekte.

11 Özellikle DYNED eğitim programını işletme konusunda netbookların okul eğitimine katkısı çok büyüktür. Hepimizin bildiği gibi DYNED birebir eğitimi destekleyen bir dil programıdır. Derslerimizde bu programı netbooklar sayesinde son derece etkin bir şekilde kullanabilmekteyiz.

12 www.mystudiyo.com sitesinde online quizler hazırlandı.

13 . İngilizce derslerinde proje kapsamında ocak ayına kadar aşağıdaki başlıklar altında 7/Dsınıfı ve partner okulların öğrencileri sunumlar hazırladı ayrıca kültür turu düzenlendi My School: My City Me myself ( mektuplaşma başladı) Our customs and traditions Our Cuisine Our English lessons Worksheet alışverişi yapıldı

14 TÜRKÇE:DERSLERİMİZİ AKILLI TAHTADAN İŞLERKEN ÖĞRENCİLERİMİZ NETBOOKLARINDAN TAKİP EDİP ÖNEMLİ YERLERİ KAYDEDEBİLDİLER.

15 Catch the rainbow projesi adına kültürümüzü tanıtmak için drama çalışmalarımız başladı
Hacivat ve karagözü oyunlarla tanıtmak. Keloğlan’ı oyunlarla tanıtmak. Türkülerimizin çıkış hikayesini canlandırmak. Deyimlerimizin hikayesini canlandırmak. Folklor çalışmalarmaları yapmak.

16 Fen Derslerimizde ‘Bu benim eserim’ projesine birçok proje gönderildi
Fen Derslerimizde ‘Bu benim eserim’ projesine birçok proje gönderildi.Derslerde de müfredata uygun sunumlar hazırlandı,testler çözüldü.

17 MATEMATİK DERSİnİN İşlenİŞİ
Dersin işlenişini etkili hale getirmek için öğrencilerimizle birlikte bilgisayarı aktif bir şekilde kullanarak matematik dersinin somutlaştırılması ve günlük hayatla ilişkilendirilmesini sağladık. Öğrenciler işlenen konularla ilgili sunum hazırladı ve sunumlarını derslerde sundular. Cabrio 3D ve Cabrio plus programları ile matematik dersi geometri çalışmalarının yapılması için program öğrencilerin bilgisayarlarına yüklenmiş ve çalışmaları sağlanmıştır. Geometri konuları ağırlıklı olarak ikinci yarıyılda olduğu için bu programları ikinci yarıyılda daha aktif bir şekilde kullanmaları sağlanacaktır.

18 HAZIRLAYAN : DİDEM BALCI YILMAZ


"CAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları