Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Katalog Tarama ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE ve DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Katalog Tarama ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE ve DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI."— Sunum transkripti:

1 Katalog Tarama ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE ve DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

2 Merkez Kütüphane ana sayfasında yer alan “Katalog Tarama” başlığının üzerine geliniz.

3 Merkez Kütüphane ana sayfasında yer alan “Katalog Tarama” başlığını tıklayınız

4 Açılan sayfada sol üst köşede bulunan “Oturum Aç” linkine tıklayınız.

5 ÜYE KODU’ bölümüne, öğrencilerimiz öğrenci no’ larını, personelimiz ise sicil numaralarını girip(idari personel sicil numarasının başına ID yazacaktır.), şifre bölümüne de ilk defa oturum açılıyorsa- “1” yazarak (bu şifre ilk açılış için geçerlidir, oturum açtıktan sonra şahsi bilgilerim bölümünden şifre değiştirilmelidir) kendi özel oturumlarını açabilirler. Oturum Aç tuşuna basınız Oturum Aç tuşuna basınız

6 Bu bölümde ilk olarak şifrenizi değiştiriniz. (Şifre değiştirme işlemini özel oturumunuzu ilk kez açtığınızda yapınız.) Şifrenizi değiştirmek için sayfada bulunan Şahsi Bilgilerim linkini kullanınız.

7 Yeni şifrenizi giriniz Ve değiştir’e basınız.

8 Şahsi bilgilerim alanında, ilgi alanlarınızı “” arasında yazarak o konularda girilen kitapları “ilgi alanlarım” bölümünden görebilirsiniz..

9 Katalog tarama için yukarıda görülen kendi şifrenizle açtığınız özel oturumdaki “katalog”u ya da online katalog’u (http://library.kocaeli.edu.tr) kullanabilirsiniz. “Ayrıntılı arama” ya basarak gelişmiş tarama da yapabilirsiniz.http://library.kocaeli.edu.tr

10 Katalog taramadan bir yayını aradığınızda istediğiniz yayın/yayınlara ulaşır ve üzerine tıkladığınızda yayının detaylı bilgisine ulaşabilirsiniz.

11 Yukarıda görüldüğü gibi liste halinde gelen yayınlardan, ilgilendiğiniz kaydın üzerine tıklayarak yayının ayrıntılı bilgisine ulaşabilirsiniz.

12 Listeme ekle butonuna basarak kitabı özel oturumunuzdaki listenize ekleyebilirsiniz.

13 Sorularınız için 303 13 28’u arayınız ya da kütüphaneye gelerek bilgi alabilirsiniz. İyi çalışmalar Dileriz. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı


"Katalog Tarama ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE ve DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları