Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Sanat dalları: Dans, Müzik, Tiyatro, Resim, Heykel ve Fotoğrafçılık.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Sanat dalları: Dans, Müzik, Tiyatro, Resim, Heykel ve Fotoğrafçılık."— Sunum transkripti:

1

2  Sanat dalları: Dans, Müzik, Tiyatro, Resim, Heykel ve Fotoğrafçılık.

3  Sanat en genel anlamıyla, yaratıcılığın veya hayal gücünün ifadesi olarak anlaşılır.Tarih boyunca neyin sanat olarak adlandırılacağına dair fikirler sürekli değişmiş, gelişince bir eser oluşmuş.

4  Sanat bir eserle yaratıp, örneğin:Resim yapmak, dikiş dikerek moda yaratmak, seramik ve heykeller. Sanat bir insanın ortaya çıkardığı dikkat çekici ve güzel şeylerdir.

5  Sanat geniş bir kavramdır. Ayrıca şiir yazmak ve müzik söylemekte bir sanattır.

6  Dansın ne zaman insan kültürünün bir parçası haline geldiği bilinmemektedir. Dans en eski insan uygarlıklarının doğuşu öncesinde tören, ayin, kutlama ve eğlencenin önemli bir parçası olmuştur.

7  Dans bir sanat dalıdır. İkili veya gruplu şekillerde dans edilir. Dans yaparken insanların birçoğu ifadeli dans, birçoğu normal dans yapabilir.

8  Bir insan duygularıyla dans eder. Örneğin: mutlu bir insan mutlu bir dans yapar. Fakat fakir bir insan yerlerde sürünüp,üzgün bir dans yapar.

9  Dans ile ilgilenen üç sanatçı: Joaquin Cortes Michael Jackson ve Yonca Evcimik

10  Yonca Evcimik 16 Eylül 1963 yılında İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yüksek Bale Bölümü'nden mezun oldu. 1978- 1990 yılları arasında müzikallerde uzman dansçı ve şarkıcı olarak çalıştı.

11  Aynı tarihlerde birçok tiyatroda oyunculuk yaptı. 1991 yılında "Abone" isimli albümünü çıkararak 1990'lı yıllarda pop müzikteki patlamayı başlatmıştır.

12  Joaquin Cortes, 12 Şubat 1969 tarihinde Cordoba'da doğdu. Balet ve flamenko dansçısı olan Cortes, çok genç yaşlarda dansa olan ilgisini gösterdi. 1981 yılında ailesiyle Madrid'e taşındıktan sonra dansla daha çok ilgilendi ve özel dans dersleri aldı.

13

14

15  29 Ağustos 1958 tarihinde, Amerika'nın Indiana eyâletinin, Gary şehrinde doğdu.Dokuz çocuklu bir ailenin yedinci üyesi olarak dünyaya gelen sanatçının tam adı, Michael Joseph Jackson'dır. Şarkıcının fabrika işçisi olan babası, Joseph Jackson, müziğe tutku derecesinde bağlıydı ve boş zamanlarında gitar çalıyordu.

16  Michael Jackson 1978 de hayata gözlerini yumdu.

17  Bale ; dans, mimik, müzik ve dekor sanatlarının ileri standartta birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. Asıl eleman olarak kullanılan dans aslında İtalyanca dans anlamına gelen "ballo" ya da "balletto" sözcüğünden türetilmiştir

18  Görsel sanatların en pırıltılısı olan bale, özellikle küçük kız çocuklarının düşlerini süsleyen büyülü bir dünyadır.

19 http://img2.blogcu.com http://i.ensonhaber.co m http://www.baledans.net/ http://www.itusozluk.com http://tr.wikipedia. http://artfiles.art.com


" Sanat dalları: Dans, Müzik, Tiyatro, Resim, Heykel ve Fotoğrafçılık." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları