Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Çocuklarımızın geli ş imini spor ve e ğ lenceyle sa ğ layan program :)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Çocuklarımızın geli ş imini spor ve e ğ lenceyle sa ğ layan program :)"— Sunum transkripti:

1 Çocuklarımızın geli ş imini spor ve e ğ lenceyle sa ğ layan program :)

2  Sportif Beceri ve Koordinasyon Eğitimi, çocukların sosyal, duyusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim programıdır. Bu programla amacımız; belli bir plan ve sistem çerçevesinde çeşitli aktivite, egzersiz ve oyunlarla çocuğun sürat, denge, kuvvet, esneklik ve koordinasyon gibi motor becerilerinde mevcut durumunu, gelişim sürecini ve gelecek için yol haritasını belirlemektir.  Eğitici ve eğlenceli takım oyunlarıyla çocuklarımıza; yardımlaşma, takım ruhu oluşturma, özgüven sağlama ve sorumluluk sahibi bireyler olabilmeleri için uygun ortam oluşturup, çocukların eğlenerek öğrenmesi sağlanmaktadır.

3

4 Bedensel Zekâya Sahip İnsanların Özellikleri:  Zihin ve vücut koordinasyonlarını etkili bir biçimde kullanır.  Fiziksel işlerde, görevlerde denge, zarafet, maharet ve dakiklik gösterir.  Çevresini, nesneleri, eşyaları dokunarak ve hareket ederek inceler.  Fiziksel maharet isteyen alanlarda( dans, spor) yenilikler keşfeder ve farklılıklar ortaya çıkarır.  Rol yapma, atletizm, dans, dikiş nakış gibi alanlarda yeteneği vardır.  Aktif katılımla daha iyi öğrenir. Söylenenden daha çok yapılanı hatırlar.  Gezi-inceleme-model / maket yapma gibi fiziksel aktivitelere katılımdan zevk alır.  Organizasyon yapma özelliği gelişmiştir.  Bulundukları çevreye ve onu kapsayan sistemlere karşı duyarlıdır ve sorumlu davranır.

5

6 Bedensel Zeka İçin Öğrenme Stratejileri Kesip yapıştırma Dans etme Gezilere katılma(Aktif çalışma alanı gezileri) Pandomim Beden dilini kullanma Drama yapma Okunan bir şeyi canlandırma Konuyu açıklayıcı hareket zinciri yaratma PEKİ, BİZ TAM OLARAK NE YAPACAĞIZ? 6-10 yaş arası çocuklar kısıtlı veya yanlış hareket edebilir; Odaklanma beceresi düşük olabilir, enerjisini ekonomik olarak kullanamayabilir ve yön aktarımı zayıftır. Kuvvet, transfer, yön değiştirme, koordinasyon ve sürat gerekli ortam olmadığından gelişimini tam sağlayamaz. Ham hareket genişliğini disipline etmek amaca uygun geliştirmek ve ortaya çıkan özellikleri değerlendirmek bu programın ve bizim amacımızdır

7 YAPILAN ÇALIŞMADA ÇOCUKLARIMIZDAN BEKLENTİLERİMİZ, -Kemik ve kas yapılarının güçlenmesi, -Sinir kas koordinasyonlarının gelişmesi, -Sürat, çeviklik, kuvvet, esneklik ve koordinasyon özelliklerinin gelişmesi, -Vücuttaki oksijen kapasitesinin arttırılması, -Özgüven ve karar verebilme beceresinin artması -Liderlik özelliğinin artması takım olarak çalışmak.

8 AİLELER, ÇOCUKLARINI NEDEN BU PROGRAMA GÖNDERMELİLER? Sayın Veli, Zekanın tek boyutlu olmadığına dair çalışmalar her geçen gün artmakta ve bu alandaki yaklaşımlar gün geçtikçe kabul görmektedir. Her insanda 8 farklı zeka türü bulunmaktadır. Fakat zeka türlerinin bireylerdeki dağılımı farklılık göstermektedir. Çoklu zeka kuramına göre zeka türleri; Dilsel (sözel) zeka, matematiksel (sayısal) zeka, görsel (alansal) zeka, bedensel zeka, Müziksel (ritmik) zeka, sosyal (kişiler arası) zeka, kişiye dönük (içsel) zeka ve doğacı zekadır. Bireydeki zeka türünü belirlemek için birçok yöntem birlikte kullanılır. Çeşitli çalışmalar ve gözlemlemeler sonucunda güçlü ve zayıf yönleri belirlenir, yani var olan zeka türleri hakkında doğru sonuca ulaşılabilir. Çocuğunuzun bedensel zeka düzeyini biliyor musunuz? Bedensel zeka gelişimi için yapmayı planladığınız bir çalışma var mı? Bu çalışmaları sizin için biz yapalım mı?

9 BU ÇALIŞMA ÇOCUĞUNUZUN AKADEMİK BAŞARISINI ETKİLEYECEK Mİ? Spor, bireyin sadece fiziksel gelişimini değil bedensel gelişimini de olumlu yönde etkileyen bir olgudur. Sporu verimli bir şekilde, amaçlarına uygun uygulayan bir birey akademik olarak da başarı gösterecektir. Amerika’nın en saygın sağlık kuruluşlarından American College of Sports Medicine’nin araştırmasında 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin matematik sınavındaki performanslarına bakılmış, öğrenciler arasında koşu ve yoğun egzersiz yapan öğrencilerin aldığı puanın, bir fiziksel aktivite yapmayan öğrencilere göre daha yüksek olduğu görülmüştür. Bu araştırma gibi daha birçok araştırma, spor yapan bireylerin, beden algısına sahip, özgüveni yüksek, sosyal bireyler olduğu, sosyal ve bedensel kaygı yaşamadıkları, zekâlarını ve bedenlerini kontrol edip konsantre olabildikleri için akademik anlamda daha başarılı oldukları gözlenmiştir. Sonuç olarak; fiziksel aktivite akademik başarıyı olumlu yönde etkilemekte, başarıya destek olmaktadır.

10 Park Antalya, sporcularına spor sevgisini aşılamak, ahlaklı ve mücadele gücü üstün sporcular yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Eğitimin sadece fen, ilim ve matematik ile olmadığını, spordan yoksun olan bir gençliğin ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine taşıyamayacağını, kişilerin gelişimindeki en büyük unsurun bedensel gelişimlerle tamamlayacağının farkında olan PARK ANTALYA SPOR VE YAŞAM MERKEZİ, kuruluşundan bu yana FUTBOL, BASKETBOL, VOLEYBOL, TENİS ve MASA TENİSİ branşlarında eğitim vermektedir... Tesisimiz de 1 Açık, 3 Kapalı Futbol Sahası, 1 çok Amaçlı Salon ( Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Badminton ve Jimnastik) ve 3 Kapalı Tenis Kortu bulunmaktadır. Türkiye'nin eğitimci kadrosu olarak en seçkin spor okulları içerisinde yer alan Park Antalya, Türkiye'nin en iyisi olma yolunda hızlı ve emin adımlar ile ilerliyor.

11 İLETİŞİM Güneş ERKOÇ Gülşen DURAN Koordinatör Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni 542 - 333 72 75554 - 463 40 87 Park Antalya Yaşam ve Spor Merkezi Telefon : 242 – 321 98 98 e-posta : parkantalya@gmail.com Adres: Kızıltoprak Mah. 965 Sokak No:8 Muratpaşa / ANTALYA www.parkantalya.com facebook.com/parkantalya, facebook.com/parkantalyatesisifacebook.com/ Twitter.com/parkantalya


"Çocuklarımızın geli ş imini spor ve e ğ lenceyle sa ğ layan program :)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları