Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAZIRLAYAN:Zeynep Sude ALTUNTAŞ  Facebook;insanların günlük hayatta kullandıkları içinde oyun vb.şeyleri barındıran bir sosyal ağdır. İnsanlar Facebook’u.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAZIRLAYAN:Zeynep Sude ALTUNTAŞ  Facebook;insanların günlük hayatta kullandıkları içinde oyun vb.şeyleri barındıran bir sosyal ağdır. İnsanlar Facebook’u."— Sunum transkripti:

1

2 HAZIRLAYAN:Zeynep Sude ALTUNTAŞ

3  Facebook;insanların günlük hayatta kullandıkları içinde oyun vb.şeyleri barındıran bir sosyal ağdır. İnsanlar Facebook’u genelde haberleşmede yani konuşmada kullanırlar. Facebook’a sadece hesap almak ile kaydolunur.

4  En başta arama motoruna “facebook” yazılır.  Sonra açılan ilk sayfaya basarsak Facebook açılır. “Kaydol” veya “Sign Up” kısmına gelerek bilgilerinizi doldurunuz.”Kaydol” kısmına tıklayarak kayıt olmuş olursunuz.

5  4 Şubat 2004 tarihinde Hardvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e- posta adresiyle üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.Mark Zuckerberg e-posta

6  Facebook Mark Zuckerberg tarafından okulun dedikodularını öğrenmek için kurulmuştur.  Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in hayatını anlatan kitapta siteyi "daha fazla kız tavlamak için" kurduğu yer alıyor.

7  E-posta insanların haberleşme kaynaklarından biridir. Elektronik posta (e- posta) ya da elektronik mektup kullanıcıların elektronik ortamda yazdıkları ve birbirlerine gönderdikleri iletilere verilen addır. Elektronik posta, bugün dünya üzerinde milyonlarca insanın çok düşük maliyetle, hızlı bir biçimde iletişim kurmasını sağlar

8  Facebook şu anda oyun,haberleşme,eğlenme,fotoğraf paylaşma gibi amaçlarla kullanıyor.

9  Çocuklar facebookta olmaktan ders çalışamıyor diye yakınan annelere bir proje:  Facebook’a ders çalışma programı yükleniyor! Öğrenciler Facebook’ta ders çalışa bilecekler. Öğrenciler Facebook’a yüklenecek olan programla sanal ortamdan ders çalışabilecek!

10 FACEBOOK’TAKİ BAZI OYUNLAR:  Candy Crush Saga  Farm Ville 2  Diamond Dash  Criminal Case  Top Eleven Be a Football Manager

11  Facebook’ta artık herşeyi öğrenmek mümkün! İnsanlar Facebook’ta sadece konuşma değil gündemi öğrenme,oyun oynama gibi aktivasyonları da yapabiliyorlar.

12 Facebook’ta bir düğün yapıldı! Facebook’ta tanışan bir çift Facebook’ta evlendi.Sanal ortamdan evlenen bu çiftin 3 yaşında bir oğlu ve bir kızı var. Sanal ortamdan evlenlilir mi ? Diyenlere evlilikleriyle cevap verdiler.

13

14  FACEBOOK ülkemizde de fazla fazla kullanılıyor.  Facebook artık yaygınlaşmış bir hastalık gibi herkese bulaşmış.  3 yaşındaki bir çocuk bile Facebook’u kullanabiliyor ve kendi hesabı var.

15  Benim bir kuzenim var ve onun bir facebook’u var. Bazen fotoğraf paylaşıyor bazen de oyun oynuyor.üstelik daha 2 yaşında. Artık çocuklar konuşmayı öğrenmeden önce facebook’u öğrendi.

16


"HAZIRLAYAN:Zeynep Sude ALTUNTAŞ  Facebook;insanların günlük hayatta kullandıkları içinde oyun vb.şeyleri barındıran bir sosyal ağdır. İnsanlar Facebook’u." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları