Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MİMAR SİNAN  Hepimiz günlük hayatımızı devam ettirmek için belirli bir işte çalışıyoruz ya da okullarımıza devam ederek derslerimizde başarılı olmak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MİMAR SİNAN  Hepimiz günlük hayatımızı devam ettirmek için belirli bir işte çalışıyoruz ya da okullarımıza devam ederek derslerimizde başarılı olmak."— Sunum transkripti:

1

2 MİMAR SİNAN

3  Hepimiz günlük hayatımızı devam ettirmek için belirli bir işte çalışıyoruz ya da okullarımıza devam ederek derslerimizde başarılı olmak belli bir çaba içindeyiz. İşte amacımız doğrultusunda harcadığımız bu enerjiye emek adı verilir.

4 Bir işte başarılı olmanın olmazsa olmaz yolu o iş için emek harcamaktır. Emeksiz, zahmetsiz kazanılmış bir başarı söz konusu değildir. Eskiler derler ki emeksiz yemek olmaz.

5 El ele vererek bir iş ortaya koymak kadar keyifli başka bir iş yoktur. Birlikte verilen emekler aynı zamanda daha kısa sürede yapıldığından böylece aynı zamanda çok daha fazla iş yapabilmek de mümkündür.

6  “Emeksiz yazılan yazı, keyifsiz okunur.” Samuel Johnson  “Emek vermeden bir şeye ulaşmayı düşünmek, hayalperestlikten başka bir şey değildir.” Niyazi F. Eres  Büyük değeri olan şeyler, ucuza mal olmaz. Bulduğunuz şeyin değeri; ararken sarf ettiğimiz emek kadardır. İ mam Maverdi

7 EMEK BAZEN SABIR DEMEKTİR.

8

9


"MİMAR SİNAN  Hepimiz günlük hayatımızı devam ettirmek için belirli bir işte çalışıyoruz ya da okullarımıza devam ederek derslerimizde başarılı olmak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları