Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER…

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER…"— Sunum transkripti:

1 SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER…
SLAYT GEÇİŞLERİ İÇİN… LÜTFEN TIKLAYINIZ… SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER… Sesli İzleyiniz

2 HAYATIN 40 ALTIN KURALI

3 1) Ucuz araba kullan ama, alabileceğin en güzel evi al
1) Ucuz araba kullan ama, alabileceğin en güzel evi al.  2) Adam gibi üç fıkra öğren.  3) Sevinçlerini sakın erteleme.  4) Eşini çok iyi seç. Çünkü bu seçim mutluluğunun veya bedbahtlığının % 90’ nını oluşturur.  5) Her gün 30 dakika yürüyüş yap..

4 6) Her yemekten önce şükret
6) Her yemekten önce şükret.  7) Bir arkadaşının sırrını açıklamadan önce iki kere düşün.  8) Maaş çekini imzalayan kişileri asla eleştirme.  9) Kaybedecek şeyleri olmayan insanlardan kork.  10) Gözünün önünde hep güzel şeyler bulundur. 

5 11) Çocukların, adet kelimesini duyduklarında seni hatırlayacak şekilde yaşa.  12) Dinine ait kitabı tam anlamıyla okumak için kendine bir yıl süre tanı.  13) Kendini ve başkalarını affetmesini bil.  14) İlkyardımı öğren. 

6 15) Biri seni kucakladığında ilk bırakan sen olma
  15) Biri seni kucakladığında ilk bırakan sen olma.  16) Her gün altı bardak suyunu içmeyi unutma.  17) Seni seven insanları koru.  18) Zorda olsa ailenle tatil yapmak için her şeyi dene. Bu tatildeki anlar, hayatının en değerli anlarından biri olacak

7 19) Kendine yapılması istemediğin hiçbir şeyi başkalarına yapma
19) Kendine yapılması istemediğin hiçbir şeyi başkalarına yapma.  20) Başarıya, iç huzura kavuştuğun, sağlıklı olduğun ve sevildiğin zamanı değerlendir.  21) Başarılı ve iyi bir evliliğin iki şeye bağlı olduğunu unutma.        a) Doğru insanı bulmak. b) Doğru insan olmak. 

8 22) Ebeveynlerini, eşini ve çocuklarını eleştirmek istediğin zaman dilini ısır.  23) Sevimsiz olmayacak şekilde ayrı fikirde olmayı öğren.  24) Cesaretli ol, hayatına geri baktığında yaptıkların için değil yapmadıkların için üzüleceksin.  25) Çok mükemmel bulduğun bir fikri başkasının engellemesine izin verme.  26) Keyifsizliklerini açığa vurma. 

9 27) Nasıl bir duygu olduğunu öğrenmek için 24 saat kimseyi ve bir şeyi eleştirme.  28) Evliliğini güzelleştirmek için her gün bir şeyler yap.  29) İyilik dolu bir sözü ve iyiliğin etkisini asla küçümseme. 

10 30) Çocukların hakkında başkalarına iyi bir şeyler söylerken, bırak onlarda duysun.  31) Güç, sahip olduğun mallarla ilgili değildir. Unutma.  32) Çocuklarını anlamaya çalış, yargılamaya değil.  33) Kalem ve not defterini daima yanında taşı. 

11 34) Zaman ve kelimeleri boş yere harcama. İkisi de çok değerli
34) Zaman ve kelimeleri boş yere harcama. İkisi de çok değerli.  35) İnsanların yaptıkları olumsuz şeyleri değil, ileride yapacaklarını düşün.  36) Senden az ya da çok parası olanlarla, paran hakkında konuşma.  37) Bir şeyi elde etmek çok çaba sarf ettiysen, tadını çıkarmak için zaman ayır.  38) Birisinin kahramanı ol.  39) Neyi ve kimi desteklediğini insanlara söyle.  40) Sadece aşk için evlen.


"SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER…" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları