Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MOTİVASYON MUCİZE DEĞİLDİR

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MOTİVASYON MUCİZE DEĞİLDİR"— Sunum transkripti:

1 MOTİVASYON MUCİZE DEĞİLDİR
MEHMET TUNGA

2 İÇTEN MOTİVE OLAN KİŞİ DÜŞÜNCEYİ EYLEME DÖNÜŞTÜRÜR: HEDEFLERİNİ BELİRLER VE ONLARA ULAŞMAK İÇİN HAREKETE DÖNÜŞTÜRÜR.

3 MOTİVE OLABİLMEK İÇİN KENDİNİZE GÜVENMELİSİNİZ
MOTİVE OLABİLMEK İÇİN KENDİNİZE GÜVENMELİSİNİZ. KENDİNİZE SİZ İNANIRSANIZ, BAŞKALARIDA İNANIR.

4 TÜM YAŞAMINIZ BOYUNCA OLUMLU DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ, OLUMLU DÜŞÜNME ÜZERİNE KİTAPLAR OKUYABİLİRSİNİZ. OKULA GİDİP YÜKSEK LİSANS , DOKTORA DERECELERİ ALABİLİRSİNİZ, BÜYÜKYETENEKLERİNİZ, ENGİN BİLGİNİZ, BİRÇOK İLİŞKİNİZ, ÖNEMLİ KONUMLARDA TANIDIKLARINIZ OLABİLİR, AMA ANCAK KENDİNİZ “ HAREKETE GEÇERSENİZ” TANRININ SİZDEN BEKLEDİĞİ ŞEY OLABİLİRSİNİZ. BUDA MOTİVASYON İLE MÜMKÜNDÜR.

5 COŞKULU İNSAN YAŞAMIN FANATİĞİDİR
COŞKULU İNSAN YAŞAMIN FANATİĞİDİR. BU KİŞİNİN, İYİ ŞEYLER OLACAĞINA YÖNELİK BİR TUTUMU VARDIR.BU NEDENLE İYİ ŞEYLER GERÇEKLEŞİR.

6 KENDİNİ MOTİVE EDEN KİŞİ GELİŞMEYE AÇIKTIR
KENDİNİ MOTİVE EDEN KİŞİ GELİŞMEYE AÇIKTIR. GELİŞMENİN DEĞİŞME OLDUĞUNU VE DEĞİŞMENİN DE BİLİNENDEN BİLİNMEYENE ATLAYARAK RİSKLER İÇERDİĞİNİ KABUL EDER.

7 KENDİ KENDİNİ MOTİVE EDİCİ EYLEM, YANLIZCA GÜÇ ALACAĞINIZ BİR ENERJİ DEPOSU BULUNDUĞUNDA GERÇEKLEŞİR. BU YÜZDEN, BAŞARINIZ VÜCUT SAĞLIĞINIZA , FORMUNUZA AKIL SAĞLIĞIMIZA VE DİNLENME DÜZEYİNİZE BAĞLIDIR.

8 DOĞRU HAREKET ETMEK İÇİN DOĞRU ŞEKİLDE GÖRÜNMELİ VE KENDİNİZİ İYİ HİSSETMELİSİNİZ.

9 KENDİ BAŞINIZA AMAÇLARINIZA ULAŞMANIZ OLANAKSIZDIR ANCAK BAŞKALARININ YARDIMIYLA AMAÇLARINIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

10 BAŞARI, BAŞARAMAMANIN TERSİ DEĞİLDİR
BAŞARI, BAŞARAMAMANIN TERSİ DEĞİLDİR. BİR KOŞUCU SONUNCUDA GELEBİLİR, AMA KENDİSİNİN İYİ DERECESİNİ GEÇMİŞ İSE BAŞARMIŞTIR.

11 BİR ÇOK KİŞİ , BAZI KONULARI BAŞARAMADIKLARINDA KENDİLERİNİ BAŞARISIZ OLARAK GÖRÜRLER BAŞARAMAMAK DEMEK GEREKTİĞİ KADAR HAZIRLIKLI DEĞİLDİNİZ DEMEKTİR, AMA DENEMEYE DEVAM EDİN ÇÜNKÜ TÜMDEN BIKMADIKÇA ASLA YENİLMİŞ DEĞİLSİNİZ.

12 MOTİVE OLAN KİŞİ SORUNLARI GELİŞTİRME FIRSATI OLARAK GÖRÜR: SORUNLARIN SİZİ BASİT VE ÜRETGEN ÇÖZÜMLER BULMANIZ İÇİN MOTİVE ETMESİNE İZİN VERİRSENİZ BAŞARILI OLURSUNUZ.

13 BİLGE İNSAN BULDUĞUNDAN FAZLA FIRSAT YARATIR.

14 ZAMANI YENİDEN YAPILANDIRMANIN VE ONU VERİMLİ KULLANMANIN BAŞLI BAŞINA MOTİVE EDİCİ BİR YARDIM OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ. DERHAL DAHA ÇOK ŞEY YAPMANIZA DAHA BAŞARILI OLMANIZA YOL AÇACAK.

15 BÜYÜK LİDERLER İYİ İLETİŞİM KURAN KİŞİLERDEN OLUR
BÜYÜK LİDERLER İYİ İLETİŞİM KURAN KİŞİLERDEN OLUR. SİZDE İLETİŞİM ARACILIĞIYLA AÇIK VE DÜŞÜNCELİ BİR LİDER OLABİLİRSİNİZ. ŞUNU ANIMSAYIN: BİR PATRON “YÜRÜYÜN” DERKEN BİR LİDER “ GİDELİM” DER.

16 NAPOLEON HİLLİN BAŞARIYLA İLGİLİ ÜNLÜ İLKESİ “İNSANIN AKLI NEYİ KAVRAR VE NEYE İNANIRSA ONU GERÇEKLEŞTİREBİLİR.”

17 PAYLAŞILMAYAN SEVGİNİN BİR FAYDASI YOKTUR.

18 MOTİVE OLAN KİŞİ “ GİRİŞİMCİLİK” DENEN KİŞİSEL NİTELİĞE SAHİP OLMALIDIR. BU, KİŞİYİ DURGUNLUKTAN EYLEME VE DEĞİŞİME SEVKEDEN İÇSEL DÜRTÜDÜR.


"MOTİVASYON MUCİZE DEĞİLDİR" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları