Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GENOM & NASA & NATIONAL GEOGRAPHIC EĞİTİM PROGRAMI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GENOM & NASA & NATIONAL GEOGRAPHIC EĞİTİM PROGRAMI"— Sunum transkripti:

1 GENOM & NASA & NATIONAL GEOGRAPHIC EĞİTİM PROGRAMI

2 Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsünde GENOM Semineri

3 National Geographic İletişim temasına bağlı olarak planlanan bu projede öğrencilerin uluslararası bir derginin oluşum aşamalarını yerinde gözlemleyerek öğrenilmesi hedefleniyor. Öğrenciler, National Geographic ‘in çalışanlarıyla röportaj yaparak bir medya iletişim aracı olan ‘’dergi’’nin ve bu mesleğin en can alıcı yönleriyle tanışma fırsatı yakalayacaktır. National Geographic Genel Merkezinde İnteraktif Eğitim

4 NASA & The Smithsonian National Air
and Space Müze Ziyareti

5 Times Square, New York City'nin büyük kan dolaşımını sağlamak için Manhattan’la kesiştikleri yer. Asıl adı "Longacre Square"dir yılında the New York Times’ın merkezini buraya taşımasının şerefine meydanın adı Times Square olarak değiştirilmiştir.

6 New York 5th Avenue

7 New York Columbus Circle

8 Central Park, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehri Manhattan ilçesinde yer alan büyük umumi kentsel bir parktır. Yıllık ortalama 25 milyon ziyaretçisiyle Central Park, Birleşik Amerika'da en çok ziyaret edilen kent parkıdır.

9 New York - Central Park

10 New York - Central Park

11 Metropolitan Museum

12 Metropolitan Museum

13 Broadway

14 Birleşmiş Milletler-(BM)193 ülkenin temsilcilikleri bulunduğu
Birleşmiş Milletler Örgütü’nün yönetim binasıdır.

15 Birleşmiş Milletler Eğitim Turu

16 Birleşmiş Milletler Eğitim Turu

17 Birleşmiş Milletler Eğitim Turu

18 Empire State Binası Dünya'nın en yüksek binası olan Chrysler Building'in bu unvanını elinden almıştır. Yapımı 1932 yılında bitmiştir. Dünya'da da tek başına yükselen en yüksek üçüncü yapıdır.

19 Özgürlük Anıtı, ABD'nin New York şehrindeki Liberty (Özgürlük) adası üzerinde, inşa edildiği 1886 yılından bu yana Amerika'nın simgesi olan anıtsal heykel ve gözlem kulesidir. Dünyanın en tanınan abidelerinden biridir.

20 New York - Özgürlük Anıtı

21 South Sea Port

22 Ground Zero, Dünya Ticaret Merkezi olarak kullanılan ikiz kuleler, 11 Eylül 2001 terör saldırılarında yıkılmış ve Groun Zero (sıfır noktası) olarak adlandırılıp, ölenlerin anısı için anıt haline getirilmiştir.

23 Chinatown

24 Little Italy

25 Wall Street

26 Baltimore

27 Princeton Üniversitesi, New Jersey'de yer alan özel bir üniversitedir
Princeton Üniversitesi, New Jersey'de yer alan özel bir  üniversitedir. ABD’nin en iyi ünivesitelerinden (Ivy League – en iyi 8 Üniversite) birisidir. Aynı zamanda ABD’nin en eski üniversitelerinden (kuruluşu 1746) birisidir.

28 Delaware Apple Store

29 The National Air and Space Museum

30 The National Air and Space Museum
The National Air and Space Museum,Smithsonian Institute müzelerinden en popüleri olan The National Air and Space Museum,dünya çapında da en çok ziyaretçi çeken müzelerden biridir. Bugüne kadar oluşturulmuş en kapsamlı havacılık ve uzay müzesi olmasının yanı sıra bu alanlarda kapsamlı bilimsel çalışmaların da yürütüldüğü bir araştırma merkezidir.

31 Steven F. Udvar-Hazy Center, Virginia Steven F
Steven F. Udvar-Hazy Center, Virginia Steven F. Udvar-Hazy Center, Virginia, ABD'de bulunan hava ve uzay müzesidir. Müzede havacılıkla ilgili çok önemli olaylara ait eşyalar bulunmaktadır. İlk atom bombasını atan Enola Gay adlı uçak, Black Bird casus uçağı ve Discover Uzay mekiği burada sergilenmektedir.

32 Steven F. Udvar-Hazy Center

33 Leesburg Corner Premium Outlet

34 The Capitol

35 Kongre Binası, ABD’nin başkenti Washington’un sembollerinden biri olan, mimarisi ve tarihiyle dikkat çeken Kongre Binası; Senato ve Temsilciler Meclisi’nin toplantılarını düzenlediği yapıdır.

36 Lincoln Anıtı, Lincoln Anıtı, ABD'nin başkenti Washington D. C
Lincoln Anıtı, Lincoln Anıtı, ABD'nin başkenti Washington D.C.'de Başkan Abraham Lincoln‘ün anısına yapılmış anıttır. Hoşgörü, doğruluk ve kararlılığı simgeler. Henry Bacon tarafından Atina Akropolisi'ndeki Parthenon'u anımsatacak biçimde tasarlanmıştır.

37 Lincoln Memorial

38 White House, Beyaz Saray, Amerika Birleşik Devletleri devlet başkanlarının Washington'da bulunan resmî ikametgâhıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk başkanı George Washington, başkentin yerini tespit edip planlar çizdirdi. Ancak yeni kurulan başkentte hiç oturamadan 1799 yılında öldü.

39 Thomas Jefferson Memorial, Thomas Jefferson Anıtı Birleşik Devletlerin kurucularından ve üçüncü başkanı Thomas Jefferson'a adanmış ve de ABD'nin başkenti Washington, D.C.'de yer alan bir anıttır.

40 (Vietnam Gazileri Anıtı)
Vietnam Veterans Memorial (Vietnam Gazileri Anıtı)

41 World War II Memorial

42 WORLD IS IN YOUR HAND WITH


"GENOM & NASA & NATIONAL GEOGRAPHIC EĞİTİM PROGRAMI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları