Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAVA VE HAVA KİRLİLİĞİ SU VAKFI. Havayı nefes aldığımız bir okyanus olarak tanımlayabiliriz. Hava vücudumuz için gerekli olan oksijeni bize sunar. HAVA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAVA VE HAVA KİRLİLİĞİ SU VAKFI. Havayı nefes aldığımız bir okyanus olarak tanımlayabiliriz. Hava vücudumuz için gerekli olan oksijeni bize sunar. HAVA."— Sunum transkripti:

1 HAVA VE HAVA KİRLİLİĞİ SU VAKFI

2 Havayı nefes aldığımız bir okyanus olarak tanımlayabiliriz. Hava vücudumuz için gerekli olan oksijeni bize sunar. HAVA NEDİR?

3 EĞER HAVA OLMASAYDI…

4 İNSANLAR, HAYVANLAR VE BİTKİLER YAŞAYABİLİR MİYDİ?

5 GÜNEŞ CANLILARA ZARAR VERİR MİYDİ?

6 BULUTLAR, YAĞMUR VE KAR OLUŞUR MUYDU?

7 DÜNYAMIZ SICAK MI YOKSA SOĞUK MU OLURDU?

8 İnsan faaliyetleri neticesinde canlı hayatını ve sağlığını olumsuz etkileyen kirletici maddeler havaya verilmektedir. Duman, is, asit yağışları, sera etkisi ve ozon tabakasındaki seyrelme hava kirliliğinin sebep olduğu başlıca sorunlardır. HAVA KİRLİLİĞİ NEDİR?

9

10 Temiz hava Kirli hava

11 HAVAYI KİRLETEN KAYNAKLAR NELERDİR? 1) Fabrikalar 2) Evlerimiz 3) Arabalarımız 4) Sigara

12 HAVA KİRLİLİĞİNİN ZARARLARI 1) Bitkileri kurutur. 2) Ormanları yok eder. 3) Toprağı ve suyu kirletir. Dolayısıyla toprakta ve suda yaşayan canlılar zarar görür. 4) Dünyamızın ısınmasına ve dolayısıyla da iklimlerin değişimine sebep olur. 5) İnsanların hastalanmasına ve ölümüne neden olur (kanser). 6) Sel, fırtına, kuraklık gibi doğal afetlere sebep olur.

13 HAVA KİRLİLİĞİNİ AZALTMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? 1) Otobüs, tramvay ve bisiklet kullanabiliriz. 2) Tasarruflu elektrik kullanabiliriz. 3) Sigara içmemeliyiz ve içenleri uyarmalıyız.

14 HAVASIZ VE SUSUZ YAŞAYAMAYIZ LÜTFEN ONLARI KİRLETMEYELİM TEŞEKKÜRLER


"HAVA VE HAVA KİRLİLİĞİ SU VAKFI. Havayı nefes aldığımız bir okyanus olarak tanımlayabiliriz. Hava vücudumuz için gerekli olan oksijeni bize sunar. HAVA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları