Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KONU KODLAMA SİSTEMİ Başdenetçi Dr.Rahmi AKPINAR Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KONU KODLAMA SİSTEMİ Başdenetçi Dr.Rahmi AKPINAR Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı."— Sunum transkripti:

1 KONU KODLAMA SİSTEMİ Başdenetçi Dr.Rahmi AKPINAR Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı

2 2 KONU KODLAMA SİSTEMİ  Yapılan inceleme ve soruşturmaların hangi konu ve alanlar üzerinde yoğunlaştığını tespit etmek amacıyla; Başkanlığımızca “Konu Kodlama Sistemi” geliştirilmiş, mevcut otomasyon sistemine adaptasyon çalışmaları da tamamlanmıştır.

3 3 KONU KODLAMA SİSTEMİ  Bu sistemin uygulamaya sokulmasıyla birlikte, yeni bir yaklaşım olarak; belirlenecek sorunlu konu ve riskli alanlarda, gerek Bakanlığın yapacağı düzenleme ve uygulamalarda, gerekse yapılacak olan denetimlerde bu konu ve alanlara ağırlık verilmesi sağlanarak sorunların çözümüne katkı sunulması amaçlanmaktadır.

4 4

5 5

6 6

7 7 KONU KODLAMA SİSTEMİ  Denetçilerimiz tarafından Rapor konuları belirlenirken, konu kodlama tablosunda belirtilen konu başlıklarından istifade edecekler, konular belirlendikten sonra Raporun İncelemenin Konusu bölümünde konunun hemen yanına, söz konusu tabloda yer alan ilgili Konu Koduna yer vereceklerdir.

8 8 KONU KODLAMA SİSTEMİ İNCELEME KONULARI: 1- Konu-1………Devlet Hastanesi Kadın-Doğum Uzmanı Op.Dr.…’ın ….isimli annenin ölümüne sebebiyet verdiği(1.3.1.0), 2- …..Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu Başkan ve Üyeleri…. tarafından Vasilik davasında …..Tıp Fakültesince “akıl sağlığı yerinde” Raporu verilen …’na gerçeğe aykırı olarak “aklı zayıf” Raporu verilmesi(9.1.1.5), Konularının incelenmesinden ibarettir.

9 9 KONU KODLAMA SİSTEMİ  İnceleme Soruşturma Birimince de; Raporlar otomasyon sistemine yüklenirken, Teftiş Dosya Numarası dikkate alınarak, Konu Kodları eklenecektir. Ayrıca eklenen konuyla ilgili Yapılan İşlemler ile İşlem Yapılanların Sayısı otomasyon sistemine işlenecektir.

10 YAPILAN İŞLEMLER 10 Sıra No: İşlemin Niteliği İşlemin Türü 1AdliÖn İnceleme-Soruştuma İzni Verilmesi 2AdliÖn İnceleme-Soruşturma İzni Verilmemesi 3AdliTevdi Raporu 4Adli3628 S.K. Göre İşlem Yapılanlar 5AdliGenel Hükümlere Göre Suç Duyurusu 6Adliİşlem Gerektirmeyenler 7İdariKabahatler Kanuna Göre İşlem Yapılanlar 8İdariDisiplin Cezası(657 S.K)-Uyarma 9İdariDisiplin Cezası(657 S.K)-Kınama 10İdariDisiplin Cezası(657 S.K)-Aylıktan Kesme 11İdariDisiplin Cezası(657 S.K)-Kademe İlerlemesinin Durdurulması 12İdariDisiplin Cezası-Devlet Memurluğundan Çıkarma 13İdariİkaz 14İdariNakil(Görev Yer Değişikliği) 15İdariSağlık Meslekleri Kuruluna Sevk 16İdariİşlem Gerektirmeyen(İdari ve Disiplin Yönünden) 17TazminTazminle Sorumlu Olanlar 18TazminTazmin Tutarı 19DiğerTürk Tabibler Birliğine Suç Duyurusu 20DiğerYÖK'na Suç Duyurusu 21DiğerSGK'na Suç Duyurusu 22DiğerDiğer Kurumlara Suç Duyurusu

11 11

12 12

13 13

14 14

15 15 KONU KODLAMA SİSTEMİ

16 TEŞEKKÜRLER


"KONU KODLAMA SİSTEMİ Başdenetçi Dr.Rahmi AKPINAR Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları