Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

H.Ü. ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu; Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerine.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "H.Ü. ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu; Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerine."— Sunum transkripti:

1

2 H.Ü. ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu; Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerine ve Uluslararası İlişkiler disiplini ile ilgilenen diğer öğrencilere bu alanla ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlayacaklar faaliyetler düzenlemek amacıyla 2005 yılında kurulmuştur.

3 H.Ü. ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU H.Ü. Uluslararası İlişkiler Topluluğu’nun temel amacı öğrencilerin akademik bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve bunların uygulama alanlarıyla buluşmalarıdır. Ayrıca düzenlenen etkinlikler ile öğrenciler aktif bir üniversite hayatı yaşamakta ve sosyalleşmelerine katkıda bulunmaktadır. Bu amaçla her eğitim öğretim döneminde pek çok etkinlik düzenlenmektedir.

4 H.Ü. ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU Bu etkinliklerden bazıları şunlardır; -Uluslararası İlişkiler disiplininde uzman kimselerin konuşmacı olarak davet edilmeleri, -Büyükelçi seminerleri, -Kariyer günleri, -Çeşitli kamu ve özel kurum ve kuruluşlara geziler, -Gazeteci ve siyasetçi davetleri, -Diğer üniversite ve topluluklarla iş birliği içinde düzenlenen öğrenci panel ve kongreleri, -Basılı olarak ve internet üzerinden dergi ve fanzin çıkarmak, -Çeşitli sosyal aktivite organizasyonları düzenlemek, -Sosyal sorumluluk projeleri organize etmek ve projelere destek vermek.

5 H.Ü. ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU H.Ü. Uluslararası İlişkiler Topluluğu’nun düzenlediği bu faaliyetler ile Hacettepe Üniversitesi’nin de tanıtımı yapılmaktadır. H.Ü. Uluslararası İlişkiler Topluluğu her yıl daha da güçlenerek ve gelişerek çalışmalarına ara vermeden devam edecektir.

6 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU TANIŞMA TOPLANTISI H.Ü. Uluslararası İlişkiler Topluluğu olarak bölüm öğrencilerimizin hem arkadaşlarıyla hem de bölüm akademisyenlerimiz ile tanışmaları, kaynaşmaları bunun yanında üniversitesi hayatına adapte olmaları adına 06.11.2012 tarihinde Tuğrul Çubukçu Konferans Salonu’nda tanışma etkinliği gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

7

8 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ BÜYÜKELÇİ SEMİNERLERİ Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Vika Mazwi Khumalo’yu 27.11.2012 tarihinde öğrencilerimizle bir araya getirerek Türkiye- Güney Afrika İlişkileri üzerine bir etkinlik düzenlemiş bulunmaktayız.

9

10 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ BÜYÜKELÇİ SEMİNERLERİ Mısır Arap Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Abderrahman Salaheldin 19.12.2012 tarihinde Mısır- Türkiye İlişkileri ve Arap Baharı hakkında bizlere bilgilerini aktarmak için öğrencilerimizle buluşmuşlardır.

11

12 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ BÜYÜKELÇİ SEMİNERLERİ Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Eberhard Pohl 10.04.2013 tarihinde Türkiye- Almanya ilişkiler ve Avrupa Birliği konulu etkinliğimiz için öğrencilerimizle bir araya gelmişlerdir.

13

14 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ Turkey’s Role In The Global Economy George Mason Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden Prof.Dr. Jack Goldstone 03.12.2012 tarihinde Türkiye’nin Global Ekonomide Yeri konulu paneli gerçekleştirmek üzere bizlerle olmuşlardır. Yapılan etkinliklerle yabancı ülkelerdeki üniversiteler ile iş birliği gerçekleştirmenin yanı sıra üniversitemizin tanıtımı yapılmuştır.

15

16 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ AB Gençlik Programları ve Proje Yazım Eğitimi Sayın Uzm.Dr. Bugay Turhan AB Projeleri nelerdir, projeler ile yurt dışına nasıl gidilir, proje nasıl yazılır gibi konularda bilgi vermek üzere 06.12.2012 tarihinde öğrencilerimizle bir araya gelmişlerdir.

17

18 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ 10 KASIM 2012 ANITKABİR ZİYARETİ Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat yıl dönümünde Atamızı anmak adına topluluk olarak üyelerimizle birlikte Anıtkabir ziyareti gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

19

20 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ BM ENFORMASYON MERKEZİ GEZİSİ Öğrencilerimizin Birleşmiş Milletler’in birimleri, çalışmaları, iş koşulları gibi konularda bilgi almaları amacıyla 27.12.2012 tarihinde BM Enormasyon Merkezi’ne gezi düzenlenmiştir.

21

22 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ AVRUPALILAŞMA VE TÜRK FUTBOLU Bilimsel bir çalışma olarak futbolun ele alındığı etkinliğimizde bu spor türünün siyasete, ekonomiye yansımaları ele alınmıştır. Etkinlik ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Akademisyenlerinden Yrd.Doç.Dr. Özgehan Şenyuva ile 25.03.2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

23 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI GEZİSİ Yaklaşık 50 öğrencimiz ile birlikte T.C. Dış İşleri Bakanlığı’na gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde bakanlık teşkilatı, yapısı, işleyişi, kariyer ve staj olanakları gibi konularda bilgi alınmıştır.

24

25 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI GEZİSİ Yeni kurulmuş olan T.C. AB Bakanlığı ile ilgili ve kariyer, staj, eğitim olanakları gibi konularda bilgi almak amacıyla 24.04.2013 tarihinde 43 öğrencimiz ile birlikte ziyaret gerçekleştirilmiştir.

26 2012-2013 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ H.Ü. Stratejik Araştırmalar Merkezi ile gerçekleştirdiğimiz ortak etkinlikler; İran’ın Nükleer Programı ve Dünya’ya Yansımaları Ermeni Dış Politikası -8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine Destek verilmiştir.

27

28

29 Planlanan Etkinlikler Üniversiteler Arası Öğrenci Paneli: Değişen Dünya Düzeni konulu diğer üniversitelerle birlikte gerçekleştirilmek istenilen etkinliktir. Bir gün boyunca sürmesi planlanmaktadır. Öğrencilerin akademik hayatta yer bulmaları ve diğer üniversitelerle iş birliği açısından önem taşımaktadır. 06.05.2013 tarihinde yapılması söz konusudur.

30 Planlanan Etkinlikler 9 Mayıs Avrupa Günü Etkinliği Uluslararası İlişkiler açısından önemli bir yere sahip olan bu günün alanında uzman akademisyen, siyasetçilerle konuşulmasının yanı sıra öğrenci oturumu yapılması planlanmaktadır.

31 Planlanan Etkinlikler Polonya- Türkiye İlişkileri konulu bir etkinlik düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu etkinlik Stratejik Araştırmalar Merkezi ile ortak olarak gerçekleştirilecektir. Konuşmacı Dr. Piotr NYKIEL (Jagiellonian Universitesi) olacaktır. Son olarak çıkardığımız bir fanzin bulunmaktadır. Önümüzdeki dönemlerde bunun dergiye dönüşmesi için uğraş verilecektir.

32 ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU YANIMIZDA OLAN TÜM İDARİ, AKADEMİK PERSONELE TEŞEKKÜR EDERİZ. ADRES: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yeni Bina 3. Kat Sağ Koridor Topluluk Başkanı: Kardelen Dilara Keneş Topluluk Akademik Danışmanı: Dr. Ayşe Ömür Atmaca https://www.facebook.com/hacettepeuluslararasi.toplulugu


"H.Ü. ULUSLARARASI İLİŞKİLER TOPLULUĞU Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu; Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerine." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları