Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Başarı için insanın hayattan ne beklediğini ve amacının ne olduğunu bilmesi gerekir.  Başarılı olmanın ölçüsü belirlenen amaca ulaşabilmek,bu amaç.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Başarı için insanın hayattan ne beklediğini ve amacının ne olduğunu bilmesi gerekir.  Başarılı olmanın ölçüsü belirlenen amaca ulaşabilmek,bu amaç."— Sunum transkripti:

1

2

3

4  Başarı için insanın hayattan ne beklediğini ve amacının ne olduğunu bilmesi gerekir.  Başarılı olmanın ölçüsü belirlenen amaca ulaşabilmek,bu amaç için çalışmak, hayattan ve yaptığı işten zevk alabilmektir.

5

6

7 dersler oyun dinlenme Başarı etkili bir programla gerçekleşir. Amacımızı belirlemek, o amaç için çalışma isteğimizi arttırır.

8

9 İNANÇ; YAPMA GÜCÜNÜ HAREKETE GEÇİRİR.

10 EDİSON’UN 700. DENEMESİ

11 WALT DİSNEY 300. BANKA

12

13

14 WRİGHT KARDEŞLER

15 SYLVESTER STALLONE

16

17 CESARET

18

19

20

21 -ENDİŞELERE KAPILMAK -YA KAZANAMAZSAM! -BU İŞ OLMAYACAK -ÇALIŞTIĞIM HALDE OLMUYOR -BAŞKALARI DAHA İYİ - BEN MAHVOLDUM! BAŞARISIZLIK NEDENLERİ

22 -YAPABİLİRİM -KENDİME GÜVENİYORUM -KAZANACAĞIM -ÇALIŞIYORUM -CESARETLİYİM -ÜMİTLİYİM BAŞARI ETKENLERİ

23 GELECEK ÇALIŞKAN OLANINDIR.

24 Amaca ulaşmak için hangi dersi ne kadar çalışacağınızı, ne zaman çalışabileceğinizi ne kadar gayret göstermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Zamanı israf etmemek, en sağlıklı şekilde değerlendirmek için her etkinliği planlayarak yapmak gerekir.

25 PLANLI ÇALIŞMANIN YARARLARI -Her işe daha rahat zaman ayırmanızı ve yapmak istediğiniz şeyleri daha huzurlu yapmanızı sağlar.

26 PLANLI ÇALIŞMANIN YARARLARI -Hangi dersi çalışacağınıza karar verememekten dolayı zaman kaybetmenizi bir dersi bırakıp diğer derse geçmenizi önler.

27 PLANLI ÇALIŞMANIN YARARLARI -Her derse yeterince zaman ayırmanın verdiği güveni sağlar.

28 PLANLI ÇALIŞMANIN YARARLARI -Günü gününe çalışma nedeniyle sınav öncesi çalışma süresini kısaltır, sınav paniğini önler ve çalışma verimini yükseltir.

29 PLANLI ÇALIŞMANIN YARARLARI -Öğrenilecek konunun kısa bir zamana sıkıştırılması yerine uzun zamana yayılarak daha kalıcı ve etkili olmasını sağlar.

30 PLANSIZLIK DİKKATSİZLİĞE, İSTEKSİZLİĞE, BİTKİNLİĞE, DALGINLIĞA VE YORGUNLUĞA NEDEN OLUR. DİKKATSİZLİĞE, İSTEKSİZLİĞE, BİTKİNLİĞE, DALGINLIĞA VE YORGUNLUĞA NEDEN OLUR.

31 ÇALIŞMA

32 Motivasyon -Çalışmayı ihtiyaç olarak görme -Hedefi düşünme ve çalışmaya motive olma -Çalışma sonunda bir ödül belirleme -Çalışılacak konuyu merak etme ve ilgi duyma

33 Çalışmaya Başlayamamanın Nedenleri -Çalışmayı Sevmemek -Dersi Sevmemek -Başka bir şey yapmak, istemek -Başarısız olmaktan korkmak -Kendine güvenmemek

34 NASIL DERS ÇALIŞILIR 40 dk ders + 10 dk tekrar + 10 dk ara

35 40 dk da öğrenilenin %50’si 20 dk %70’i 1 saat %80’i 1 günde unutulur.

36 Bir öğrenci; Okuduğunun %20’sini Okuma + dinleme= %40’ını Okuma + dinleme + yazma = %70ini Hatırlar…

37 Büyük insanlar, büyük insan olmak isteyen insanların arasından çıkar

38 İSOAT NEDİR?

39 İzle Sor Oku Anlat Tekrar Et İzle Sor Oku Anlat Tekrar Et

40 Sadece Çalışmak Gerektiğini Düşünerek BAŞARILI OLAMAZSIN

41

42 BÜTÜN ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLEĞİYLE

43


" Başarı için insanın hayattan ne beklediğini ve amacının ne olduğunu bilmesi gerekir.  Başarılı olmanın ölçüsü belirlenen amaca ulaşabilmek,bu amaç." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları