Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Resimleri İnceleyelim… İncelediğimiz Resimler; 1. Bizim için ne ifade ediyor? 2. Neden önemliler? 3. İncelediğimiz resimler gibi bunlara örnek verilebilecek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Resimleri İnceleyelim… İncelediğimiz Resimler; 1. Bizim için ne ifade ediyor? 2. Neden önemliler? 3. İncelediğimiz resimler gibi bunlara örnek verilebilecek."— Sunum transkripti:

1

2 Resimleri İnceleyelim…

3 İncelediğimiz Resimler; 1. Bizim için ne ifade ediyor? 2. Neden önemliler? 3. İncelediğimiz resimler gibi bunlara örnek verilebilecek bildiğiniz başka yerler var mı? 4. Türkiye, Anadolu ve yurt kelimleri ne anlama geliyor?

4 PERİ BACALARI Nedir Peri Bacası? Nedir Peri Bacası?

5 Peri Bacaları Magmanın yer içinden yüzeye çıktığı veya geçmişte çıkmış olduğu, genellikle koni biçiminde, tepesinde bir püskürme ağzı bulunan dağ Kolayca aşınabilen taş ve kayalardan oluşmuş, sivri kule veya piramit görünüşlü yer biçimi. Havanın yer değiştirmesiyle oluşan esinti, yel, bad. Tek bir tepesi olan, tabanı çember geometrik cisim. Nevşehir iline bağlı, peribacaları ile meşhur ilçe.

6 PERİ BACALARI Evet çocuklar, anahtar kelimeleri ve incelediğimiz resimleri düşünerek bir hikaye yazalım. Hikayelerimizi birbirimize saygılı bir şekilde okuyarak arkadaşlarımızla paylaşalım.

7

8

9 PERİ BACALARI

10

11

12

13

14

15

16

17


"Resimleri İnceleyelim… İncelediğimiz Resimler; 1. Bizim için ne ifade ediyor? 2. Neden önemliler? 3. İncelediğimiz resimler gibi bunlara örnek verilebilecek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları