Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AYDINLIKEVLER İLKÖĞRETİM OKULU Ders : Matematik Konu : Geometrik Cisimler ve Şekiller Sınıf : 2.Sınıflar Mehmet YÜCEDAĞ Sınıf Öğretmeni Hazırlayan :

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AYDINLIKEVLER İLKÖĞRETİM OKULU Ders : Matematik Konu : Geometrik Cisimler ve Şekiller Sınıf : 2.Sınıflar Mehmet YÜCEDAĞ Sınıf Öğretmeni Hazırlayan :"— Sunum transkripti:

1 AYDINLIKEVLER İLKÖĞRETİM OKULU Ders : Matematik Konu : Geometrik Cisimler ve Şekiller Sınıf : 2.Sınıflar Mehmet YÜCEDAĞ Sınıf Öğretmeni Hazırlayan :

2 Etrafımızda küp, prizma, silindir, koni ve küreye benzer nesneler var mıdır? Varsa bu nesnelerin adlarını söyleyiniz. Kahramanlarımız bize küp, silindir, koni, küre, prizmalar gibi geometrik cisimlerin özelliklerini anlatacaklar. Anlatırken de bazı sorular soracaklar. Birlikte inceleyelim.

3 Mehmet Yücedağ KÜP AYRIT YÜZEY KÖŞE Köşe denince aklınıza ne geliyor? Yüz sözcüğü farklı anlamlarda kullanılabilir mi? Ayrıt iki yüzün birleştiği kısım mı? Küp modelindeki yüzleri köşeleri ve ayrıtları gösterelim.

4 TED ANTALYA KOLEJİ Aşağıda verilen resimlerde küpe benzeyenleri söyleyiniz. Küp modellerindeki yüzleri,köşeleri ve ayrıtları gösteriniz.

5 PRİZMALAR Prizma modellerinin yüzlerini, köşelerini ve ayrıtlarını birlikte inceleyelim. KÖŞE AYRIT YAN YÜZ ÜST TABAN ALT TABAN

6 a. ……………… b. ……………………. c. …………….. d. ……………… e....................... Yukarıda verilen prizma modelinde noktalı yerlere yazılacak ifadeleri söyleyiniz. a.Köşe b.Üst Taban c.Ayrıt d.Yan Yüz e.Alt Taban

7 ÜST TABAN AYRIT YAN YÜZ KÖŞE ALT TABAN ÜÇGEN PRİZMA

8 KONİ YÜZ TABAN Bilgin Şirin şimdi bize koniyi anlatıyor.Birlikte inceleyelim. Konide ayrıt var mıdır?

9 SİLİNDİR Haydi birlikte silindir modelini inceleyelim. ÜST TABAN YAN YÜZEY ALT TABAN Silindirde ayrıt var mıdır?

10 KÜRE Haydi hep birlikte küreyi inceleyelim.

11 Sınıfımızda, silindir, koni ve küre modellerinin olup olmadığını araştırınız.

12


"AYDINLIKEVLER İLKÖĞRETİM OKULU Ders : Matematik Konu : Geometrik Cisimler ve Şekiller Sınıf : 2.Sınıflar Mehmet YÜCEDAĞ Sınıf Öğretmeni Hazırlayan :" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları