Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C. ARABAN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ T.C. ARABAN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ 2010 YILI BRİFİNGİ 2010 YILI BRİFİNGİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C. ARABAN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ T.C. ARABAN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ 2010 YILI BRİFİNGİ 2010 YILI BRİFİNGİ."— Sunum transkripti:

1 T.C. ARABAN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ T.C. ARABAN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ 2010 YILI BRİFİNGİ 2010 YILI BRİFİNGİ

2 KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ İlçemizde 39 köyün iştiraki ile Köylere Hizmet Götürme Birliği 1984 yılında kurulmuş olup, Kuruluşuna ait 2009/15749 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 30 Ocak 2010 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. İlçemizde 39 köyün iştiraki ile Köylere Hizmet Götürme Birliği 1984 yılında kurulmuş olup, Kuruluşuna ait 2009/15749 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 30 Ocak 2010 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Birliğin İdari personeli bulunmayıp, 1 adet işçi Birlik aracını kullanmak ve Hükümet konağı kalorifercisi olarak sözleşmeyle istihdam edilmekte olup, İlçe Özel İdare Müdürü Kaymakamlık Makamınca görevlendirilerek Birlik Müdürü ve Saymanı olarak Birliğin idari ve mali iş ve işlemlerini yürütmektedir. İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği İlçe Özel İdare Müdürlüğü bünyesinde hizmetini sürdürmektedir. Birliğin İdari personeli bulunmayıp, 1 adet işçi Birlik aracını kullanmak ve Hükümet konağı kalorifercisi olarak sözleşmeyle istihdam edilmekte olup, İlçe Özel İdare Müdürü Kaymakamlık Makamınca görevlendirilerek Birlik Müdürü ve Saymanı olarak Birliğin idari ve mali iş ve işlemlerini yürütmektedir. İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği İlçe Özel İdare Müdürlüğü bünyesinde hizmetini sürdürmektedir.

3 TAŞINIR VE TAŞINMAZLAR Kaymakamlık ve Birlik Hizmetlerinde kullanılan bir adet 2010 model Ford Connect araç mevcuttur. Kaymakamlık ve Birlik Hizmetlerinde kullanılan bir adet 2010 model Ford Connect araç mevcuttur. Yavuzeli İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğininde ortağı olduğu Köylerin Fosoptiklerinin temzilenmesinde kullanılan 1 adet vidanjör. Yavuzeli İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğininde ortağı olduğu Köylerin Fosoptiklerinin temzilenmesinde kullanılan 1 adet vidanjör. TAŞINMAZlLARI:- TAŞINMAZlLARI:- Köklüce köyünde eski büz atölyesinin bulunduğu M2 tarla Köklüce köyünde eski büz atölyesinin bulunduğu M2 tarla Yenialtıntaş mahallesi 330 M2 arsa üzerine yapılmış 80 M2 Selektör Binası bulunmaktadır. Yenialtıntaş mahallesi 330 M2 arsa üzerine yapılmış 80 M2 Selektör Binası bulunmaktadır. Mülkiyeti Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait taşınmazın bir bolümü KHGB tahsisi yapılmış ve bu tahsisli alan üzerine yapılan Halı Saha Birlik tarafından kiraya verilerek hizmet vermektedir. Mülkiyeti Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait taşınmazın bir bolümü KHGB tahsisi yapılmış ve bu tahsisli alan üzerine yapılan Halı Saha Birlik tarafından kiraya verilerek hizmet vermektedir.

4 2010 YILI BÜTÇESİ GELİRGİDER Tahmini TL. GerçekleşenTL.Gerçekleşme. Oranı % Tahmini TL. GerçekleşenTL.Gerçekleşme Oranı % Oranı % Büt. Prs. Gid.Oranı% , ,20%75, , ,14%64 % 3,93

5 BİRLİK 2010 YILI GİDERLERİ Personel Giderleri ,08 Okul Bakım ve Onarım Giderleri , ,06 Diğer Bakım ve Onarım Giderleri Diğer Bakım ve Onarım Giderleri , ,95 Yol Bakım ve Onarım Giderleri , ,74 Mal ve Hizmet Alımları ,31 Genel Toplam ,14

6 2010 yılı içerisinde yapılan çalışmalar: 1- Gaziantep- Adıyaman Bağlantı yolunun Yavuzeli- Araban arasında kalan kısmın tamamlanması için 2010 yılında araç kiralanması ve personel çalıştırılması için birliğimiz tarafından ihale edilmiştir. Çalışmalar devam etmektedir. 2- İlçemize bağlı Ziyaret, Karacaören, Yolveren, Güllüce Köyleri bağlantı yolu 1. kat asfalt yapımı için mıcır ve bitümlü malzeme alımı yapılmış, yol tamamlamıştır KÖYDES Programı kapsamında köy yollarında gerekli bakım ve onarım çalışmaları İl Özel İdaresi İşbirliğiyle tamamlanmıştır. 3 – Birlik Bütçemizin mali imkanları ölçüsünde Köylerimizin Cami ve lojmanı, Mezarlık İhata Duvarı, Taziye evi, köy konağı yapımları ile bakım ve onarımları için talepte bulunan Köylerimize gerekli malzeme yardımları yapılmıştır. 4-İlçemiz köylerinde bulunan İlköğretim Okullarından acil onarım ihtiyacı olanların bakım ve onarımları yaptırılmıştır 5- SODES kapsamında hazırlanan Köyden İlçeye Eğitim Köprüsü Projesi ile TL ödenek ayrılmıştır. Ayrılan Ödenek ile Birliğimiz Eğitim Öğretim Döneminde 200 Ortaöğretim kız öğrencimizin ulaşım ve öğle yemeği giderleri karşılanmakta olup, proje 2011 yılında da uygulanmaya devam etmektedir yılında ödeneği ayrılan İlçemize bağlı Dağdancık, Köklüce, Yukarıkaravaiz Köylerine kilit taşı döşenmesi için ihale hazırlık çalışmaları devam etmektedir. 7- Yine 6 köyümüze İller Bankasından ayrılan Köy Katkı payları doğrultusunda kanalizasyon yaptırılması için İl Özel İdaresiyle protokol yapılmış olup, projeler revize edilip ihaleye çıkılmıştır.

7 2011 YILI BİRLİK HİZMETLERİ 2011 BİRLİK BÜTÇESİ 2011 BİRLİK BÜTÇESİ GİDER BÜTÇESİ ,00 TL GELİR BÜTÇESİ ,00 TL

8 KÖYLERİMİZİN İLAÇLAMA FAALİYETLERİ 2011 Yılı Özel İdare Bütçesinden İlaçlama faaliyetlerinde kullanılmak üzere ,00 TL Birlik Bütçemize aktarılmış olup, Köylerimizde Uçkun dönemi ilaçlama yapılması için 4000,00 TL değerinde ilaç alınarak Köylerimizde ilaçlama yapılmıştır Yılı Özel İdare Bütçesinden İlaçlama faaliyetlerinde kullanılmak üzere ,00 TL Birlik Bütçemize aktarılmış olup, Köylerimizde Uçkun dönemi ilaçlama yapılması için 4000,00 TL değerinde ilaç alınarak Köylerimizde ilaçlama yapılmıştır.

9 Köy İçme Suları Klorlama Faaliyeti 2011 İl Özel İdaresi Bütçesinden 4.500,00 TL Klor alımında kullanılmak üzere Birliğimiz bütçesine aktarılmıştır İl Özel İdaresi Bütçesinden 4.500,00 TL Klor alımında kullanılmak üzere Birliğimiz bütçesine aktarılmıştır. Köy içme sularında kullanılmak üzere 2.500,00 TL değerinde Klor alınarak Köy Muhtarlıklarına teslim edilmiştir. Köy içme sularında kullanılmak üzere 2.500,00 TL değerinde Klor alınarak Köy Muhtarlıklarına teslim edilmiştir.

10 KİLİT TAŞI DÖŞEME FAALİYETLERİ 2010 Yılı Özel idare Bütçesinden Birliğimize aktarılan ödeneklerle 2011 yılı Ocak ayı içerisinde; 2010 Yılı Özel idare Bütçesinden Birliğimize aktarılan ödeneklerle 2011 yılı Ocak ayı içerisinde; - Dağdancık Köyüne m² - Köklüce Köyüne m² - Yukarı Karavaiz Köyüne m² ilk etapta 3 köyümüzde kilit taşı döşeme çalışması yaptırılmış ve bu 3 köyümüzün kilit taşı döşenmesi için toplam ,00 TL harcama yapılmıştır.

11 KİLİT TAŞI DÖŞEME FAALİYETLERİ 2011 yılında KÖYDES Bütçesinden ayrılan ,34 TL ödeneklerle 18 köyümüze kilit taşı döşenmesi için Birlik Encümen Kararı alınmış, altyapısı tamamlanmış 9 köyümüz için ,00 TL bedel üzerinden İhale yapılarak Kilit taşı döşeme çalışmaları başlamış olup bu köylerimiz; Hisar (3500 M2), Aşağıyufkalı(1500), Muratlı(2200), Hasanoğlu(2000 m2), Altınpınar(1500), Gözey (2200), Eskialtıntaş(2000), Ziyaret(1500), Güllüce(2200) Köyleridir yılında KÖYDES Bütçesinden ayrılan ,34 TL ödeneklerle 18 köyümüze kilit taşı döşenmesi için Birlik Encümen Kararı alınmış, altyapısı tamamlanmış 9 köyümüz için ,00 TL bedel üzerinden İhale yapılarak Kilit taşı döşeme çalışmaları başlamış olup bu köylerimiz; Hisar (3500 M2), Aşağıyufkalı(1500), Muratlı(2200), Hasanoğlu(2000 m2), Altınpınar(1500), Gözey (2200), Eskialtıntaş(2000), Ziyaret(1500), Güllüce(2200) Köyleridir.

12 Kanalizasyon Faaliyetleri İller Bankası Köy kalkınma payından her köy için ayrılan ,00 TL ödenekle; İlçemize bağlı Ziyaret, Aşağıyufkalı, Aşağıkaravaiz, Küçüklü, Çiftekoz, Altınpınar Köylerimizde Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi işbirliğiyle Kanalizasyon yapım çalışmaları başlatılmış olup, Ziyaret, Aşağıyufkalı, Altınpınar, Çiftekoz, Küçüklü Köylerinde kanalizasyon yapımı tamamlanmış Aşağıkaravaiz köyünde çalışmalar devam etmektedir. İller Bankası Köy kalkınma payından her köy için ayrılan ,00 TL ödenekle; İlçemize bağlı Ziyaret, Aşağıyufkalı, Aşağıkaravaiz, Küçüklü, Çiftekoz, Altınpınar Köylerimizde Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi işbirliğiyle Kanalizasyon yapım çalışmaları başlatılmış olup, Ziyaret, Aşağıyufkalı, Altınpınar, Çiftekoz, Küçüklü Köylerinde kanalizasyon yapımı tamamlanmış Aşağıkaravaiz köyünde çalışmalar devam etmektedir.

13 SODES Programı KİEK Projesi (Köyden İlçeye Eğitim Köprüsü Projesi) SODES kapsamında hazırlanan Köyden İlçeye Eğitim Köprüsü Projesi ile 203,513,83 TL ödenek ayrılmıştır. Ayrılan Ödenek ile Birliğimiz Eğitim Öğretim Döneminde Köylerimizden gelen 157 Ortaöğretim kız öğrencimizin ulaşım ve öğle yemeği giderleri karşılanmaktadır. SODES kapsamında hazırlanan Köyden İlçeye Eğitim Köprüsü Projesi ile 203,513,83 TL ödenek ayrılmıştır. Ayrılan Ödenek ile Birliğimiz Eğitim Öğretim Döneminde Köylerimizden gelen 157 Ortaöğretim kız öğrencimizin ulaşım ve öğle yemeği giderleri karşılanmaktadır. Aynı projenin devamı için öğretim dönemi için SODES’e başvuru yapılmıştır. Aynı projenin devamı için öğretim dönemi için SODES’e başvuru yapılmıştır.

14 METİP Projesi Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi kapsamında; Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi kapsamında; - İl Özel İdaresi tarafından İlçemize bağlı Köklüce, Körhacıobası, Fakılı, Dağdancık, Muratlı Köylerimizde tarım işçilerinin konaklaması için yerler belirlenmiştir. - Konaklama için belirlenen yerlerin zemin tesviyesi, elektrik tesisi, içmesuyu, altyapısı vs. için İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale soncunda tarihinde çalışmalara başlanmıştır. - Gezici tarım işçilerinin konaklayacağı yerlerde altyapı çalışmaları sonrasında ise gezici tarım işçileri için 80 adet çadır alımı için ,00 TL ödenek Birlik Bütçemize aktarılmış olup, İl Özel İdaresince belirlenen nitelikte 80 adet çadır alımı için ödenek yeterli olmadığından çadır alımı yapılamamıştır.


"T.C. ARABAN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ T.C. ARABAN KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ 2010 YILI BRİFİNGİ 2010 YILI BRİFİNGİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları