Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Uçurtma, batı ülkelerinde çocukların çok yaygın bir eğlence ve oyun aracı olmakla birlikte, uçurtmaların en büyük önem taşıdığı ve yaygın olduğu yer,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Uçurtma, batı ülkelerinde çocukların çok yaygın bir eğlence ve oyun aracı olmakla birlikte, uçurtmaların en büyük önem taşıdığı ve yaygın olduğu yer,"— Sunum transkripti:

1

2  Uçurtma, batı ülkelerinde çocukların çok yaygın bir eğlence ve oyun aracı olmakla birlikte, uçurtmaların en büyük önem taşıdığı ve yaygın olduğu yer, tarihin ilk çağlarından bu yana hep doğu ülkeleri oldu. Doğu ülkelerindeki uçurtmaların, renkleri, biçimleri ve üzerlerindeki bezemeleriyle yansıtılan, efsanevi bağlantıları da vardır. Japonya’da uçurtmaya tako (ahtapot) denir. Japonya’nın değişik yörelerinde uçurtmaların biçimleri de değişiktir: Bunlar geometrik biçimlerde olduğu gibi, insan, hayvan ya da kuş figürleri görünümünde de olur.

3  Kore’de, uçurtmanın tarihi bir efsaneye dayanır. Efsaneye göre, bir komutan, savaştan yılmış askerlerine güç vermek için bir gece ucuna fener bağlanmış bir uçurtma uçurtmuş. Askerler bu feneri, yeni bir yıldız sanmışlar ve zaferi kazanacaklarını gösteren kutsal bir belirti olarak yorumlamışlar. Komutan böylece zafere ulaşmış. Kore ve Malezya’da bazı yörelerde yaşayanlar, o yıl içinde başlarına gelen felaketleri bir uçurtmanın üzerine yazar ve uçurtmayı havalandırdıktan sonra ipini ya keser ya da yakarak kopartırlar.

4

5  YEMLİHA DENİZ  BÜŞRANUR DEMİR


" Uçurtma, batı ülkelerinde çocukların çok yaygın bir eğlence ve oyun aracı olmakla birlikte, uçurtmaların en büyük önem taşıdığı ve yaygın olduğu yer," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları