Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 3 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU DENEY: KAYBOLAN SU DENEYİ DENEYİN AMACI: Nesneler açık alanda mı kapalı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 3 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU DENEY: KAYBOLAN SU DENEYİ DENEYİN AMACI: Nesneler açık alanda mı kapalı."— Sunum transkripti:

1 15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 3 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU DENEY: KAYBOLAN SU DENEYİ DENEYİN AMACI: Nesneler açık alanda mı kapalı alanda mı çabuk kurur. UYGULAMA : Bu deneyde iki adet bez kullandık. Bezlerin ikisini de ıslattık ve sıktık. Bezlerden birini bir tabağa yaydık. Diğerini de bir poşete koyduk. İkisini de sıcak bir yere koyduk. Hangi bezin daha önce kuruyacağını gözlemledik. GECE-GÜNDÜZ DENEYİ: Feneri yakarak bir noktaya işaret koyduk ve dünyayı aydınlattık.Bir tarafından da dünyayı döndürdük.Olayın çocuklar tarafından gözlenmesini sağladık.Böylece işaretli bölgenin bir aydınlık bir karanlık olduğunu gözlemledik. OKUL ÖNCESİ MİLLİ EĞİTİM PROGRAMINDAN: Renk Kavramı: TURUNCU Sayı Kavramı: 1’ den ’9a kadar ritmik sayma Kavramlar:Gece- gündüz, sıcak-soğuk OYUN : GECE GÜNDÜZ: Çocuklarla birlikte masaya oturduk. Öğretmenin komutuyla gece deyince masaya kafamızı koyduk. Gündüz deyince kafamızı kaldırdık. KARDAN ADAM DONDU: Çocuklar daire olduk ve öğretmen komutu şöyle açıkladı; Hepiniz birer kardan adamsınız.Güneş çıkına kardan adama ne olur? Erir."kardan adam eridi" dediğimde yere düşüp eriyeceksiniz. "Kardan adam dondu" dediğimde herkes ayağa kalkıp donacak. MÜZİK VE RİTİM-ORFF:  Piano ile eğlenceli şarkılarımızı tekrar edip şarkıya uygun ritmik hareketler yapıldı BALE DERSİMİZ :  Öğrencilerimizle, beşli koordinasyon çalışmalarına devam edildi. ŞARKI:  KARDAN ADAM Kardan adam yapalım Burnuna havuç takalım Üşüyor bu havada Boynuna atkı saralım Kardan adam yapalım Gözüne kömür takalım HİKAYE ZAMANI:  ‘’ KIŞ GELDİ ‘’ hikayeyi kuklalarla anlattık.  Kış ile ilgili sohbet ettik. DRAMATİZASYON :  ‘KAR YAĞIYOR‘’ adlı drama çalışması yaptık. MANDALA ÇALIŞMASI :  Mandalalarımızı renklendirirken yaratıcılığımızı keşfettik. İNGİLİZCE : Bu hafta 1 den 5 ‘e kadar ritmik şekilde saymayı öğrendik ORANGE (TURUNCU) rengini pekiştirdik. BLUE (MAVİ) rengini öğrendik. OKUMA – YAZMA ÇALIŞMALARI :  Birer ikişer üçer gruplandırma çalışmaları yaptık.  Gece –gündüz, sıcak-soğuk kavramlarını öğrendik.l..

2 15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 4 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU DENEY: KAYBOLAN SU DENEYİ DENEYİN AMACI: Nesneler açık alanda mı kapalı alanda mı çabuk kurur. UYGULAMA : Bu deneyde iki adet bez kullandık. Bezlerin ikisini de ıslattık ve sıktık. Bezlerden birini bir tabağa yaydık. Diğerini de bir poşete koyduk. İkisini de sıcak bir yere koyduk. Hangi bezin daha önce kuruyacağını gözlemledik. GECE-GÜNDÜZ DENEYİ: Feneri yakarak bir noktaya işaret koyduk ve dünyayı aydınlattık.Bir tarafından da dünyayı döndürdük.Olayın çocuklar tarafından gözlenmesini sağladık.Böylece işaretli bölgenin bir aydınlık bir karanlık olduğunu gözlemledik. OKUL ÖNCESİ MİLLİ EĞİTİM PROGRAMINDAN: Renk Kavramı: TURUNCU Sayı Kavramı: 1’ den ’9a kadar ritmik sayma Kavramlar:Gece- gündüz, sıcak-soğuk OYUN : GECE GÜNDÜZ: Çocuklarla birlikte masaya oturduk. Öğretmenin komutuyla gece deyince masaya kafamızı koyduk. Gündüz deyince kafamızı kaldırdık. KARDAN ADAM DONDU: Çocuklar daire olduk ve öğretmen komutu şöyle açıkladı; Hepiniz birer kardan adamsınız.Güneş çıkına kardan adama ne olur? Erir."kardan adam eridi" dediğimde yere düşüp eriyeceksiniz. "Kardan adam dondu" dediğimde herkes ayağa kalkıp donacak. MÜZİK VE RİTİM-ORFF:  Piano ile eğlenceli şarkılarımızı tekrar edip şarkıya uygun ritmik hareketler yapıldı BALE DERSİMİZ :  Öğrencilerimizle, beşli koordinasyon çalışmalarına devam edildi. ŞARKI:  KARDAN ADAM Kardan adam yapalım Burnuna havuç takalım Üşüyor bu havada Boynuna atkı saralım Kardan adam yapalım Gözüne kömür takalım HİKAYE ZAMANI:  ‘’ KIŞ GELDİ ‘’ hikayeyi kuklalarla anlattık.  Kış ile ilgili sohbet ettik. DRAMATİZASYON :  ‘KAR YAĞIYOR‘’ adlı drama çalışması yaptık. MANDALA ÇALIŞMASI :  Mandalalarımızı renklendirirken yaratıcılığımızı keşfettik. İNGİLİZCE : Bu hafta 1 den 5 ‘e kadar ritmik şekilde saymayı öğrendik ORANGE (TURUNCU) rengini pekiştirdik. BLUE (MAVİ) rengini öğrendik. OKUMA – YAZMA ÇALIŞMALARI :  Birer ikişer üçer gruplandırma çalışmaları yaptık.  Gece –gündüz, sıcak-soğuk kavramlarını öğrendik.l..

3 15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 5 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU DENEY: KAYBOLAN SU DENEYİ DENEYİN AMACI: Nesneler açık alanda mı kapalı alanda mı çabuk kurur. UYGULAMA : Bu deneyde iki adet bez kullandık. Bezlerin ikisini de ıslattık ve sıktık. Bezlerden birini bir tabağa yaydık. Diğerini de bir poşete koyduk. İkisini de sıcak bir yere koyduk. Hangi bezin daha önce kuruyacağını gözlemledik. GECE-GÜNDÜZ DENEYİ: Feneri yakarak bir noktaya işaret koyduk ve dünyayı aydınlattık.Bir tarafından da dünyayı döndürdük.Olayın çocuklar tarafından gözlenmesini sağladık.Böylece işaretli bölgenin bir aydınlık bir karanlık olduğunu gözlemledik. OKUL ÖNCESİ MİLLİ EĞİTİM PROGRAMINDAN: Renk Kavramı: TURUNCU Sayı Kavramı: 1’ den ’9a kadar ritmik sayma Kavramlar:Gece- gündüz, sıcak-soğuk OYUN : GECE GÜNDÜZ: Çocuklarla birlikte masaya oturduk. Öğretmenin komutuyla gece deyince masaya kafamızı koyduk. Gündüz deyince kafamızı kaldırdık. KARDAN ADAM DONDU: Çocuklar daire olduk ve öğretmen komutu şöyle açıkladı; Hepiniz birer kardan adamsınız.Güneş çıkına kardan adama ne olur? Erir."kardan adam eridi" dediğimde yere düşüp eriyeceksiniz. "Kardan adam dondu" dediğimde herkes ayağa kalkıp donacak. MÜZİK VE RİTİM-ORFF:  Piano ile eğlenceli şarkılarımızı tekrar edip şarkıya uygun ritmik hareketler yapıldı BALE DERSİMİZ :  Öğrencilerimizle, beşli koordinasyon çalışmalarına devam edildi. ŞARKI:  KARDAN ADAM Kardan adam yapalım Burnuna havuç takalım Üşüyor bu havada Boynuna atkı saralım Kardan adam yapalım Gözüne kömür takalım HİKAYE ZAMANI:  ‘’ KIŞ GELDİ ‘’ hikayeyi kuklalarla anlattık.  Kış ile ilgili sohbet ettik. DRAMATİZASYON :  ‘KAR YAĞIYOR‘’ adlı drama çalışması yaptık. MANDALA ÇALIŞMASI :  Mandalalarımızı renklendirirken yaratıcılığımızı keşfettik. İNGİLİZCE : Bu hafta 1 den 5 ‘e kadar ritmik şekilde saymayı öğrendik ORANGE (TURUNCU) rengini pekiştirdik. BLUE (MAVİ) rengini öğrendik. OKUMA – YAZMA ÇALIŞMALARI :  Birer ikişer üçer gruplandırma çalışmaları yaptık.  Gece –gündüz, sıcak-soğuk kavramlarını öğrendik.l..

4 Kasım 2012 15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 6 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU DENEY: KAYBOLAN SU DENEYİ DENEYİN AMACI: Nesneler açık alanda mı kapalı alanda mı çabuk kurur. UYGULAMA : Bu deneyde iki adet bez kullandık. Bezlerin ikisini de ıslattık ve sıktık. Bezlerden birini bir tabağa yaydık. Diğerini de bir poşete koyduk. İkisini de sıcak bir yere koyduk. Hangi bezin daha önce kuruyacağını gözlemledik. GECE-GÜNDÜZ DENEYİ: Feneri yakarak bir noktaya işaret koyduk ve dünyayı aydınlattık.Bir tarafından da dünyayı döndürdük.Olayın çocuklar tarafından gözlenmesini sağladık.Böylece işaretli bölgenin bir aydınlık bir karanlık olduğunu gözlemledik. OKUL ÖNCESİ MİLLİ EĞİTİM PROGRAMINDAN: Renk Kavramı: TURUNCU Sayı Kavramı: 1’ den ’9a kadar ritmik sayma Kavramlar:Gece- gündüz, sıcak-soğuk OYUN : GECE GÜNDÜZ: Çocuklarla birlikte masaya oturduk. Öğretmenin komutuyla gece deyince masaya kafamızı koyduk. Gündüz deyince kafamızı kaldırdık. KARDAN ADAM DONDU: Çocuklar daire olduk ve öğretmen komutu şöyle açıkladı; Hepiniz birer kardan adamsınız.Güneş çıkına kardan adama ne olur? Erir."kardan adam eridi" dediğimde yere düşüp eriyeceksiniz. "Kardan adam dondu" dediğimde herkes ayağa kalkıp donacak. MÜZİK VE RİTİM-ORFF:  Piano ile eğlenceli şarkılarımızı tekrar edip şarkıya uygun ritmik hareketler yapıldı BALE DERSİMİZ :  Öğrencilerimizle, beşli koordinasyon çalışmalarına devam edildi. ŞARKI:  KARDAN ADAM Kardan adam yapalım Burnuna havuç takalım Üşüyor bu havada Boynuna atkı saralım Kardan adam yapalım Gözüne kömür takalım HİKAYE ZAMANI:  ‘’ KIŞ GELDİ ‘’ hikayeyi kuklalarla anlattık.  Kış ile ilgili sohbet ettik. DRAMATİZASYON :  ‘KAR YAĞIYOR‘’ adlı drama çalışması yaptık. MANDALA ÇALIŞMASI :  Mandalalarımızı renklendirirken yaratıcılığımızı keşfettik. İNGİLİZCE : Bu hafta 1 den 5 ‘e kadar ritmik şekilde saymayı öğrendik ORANGE (TURUNCU) rengini pekiştirdik. BLUE (MAVİ) rengini öğrendik. OKUMA – YAZMA ÇALIŞMALARI :  Birer ikişer üçer gruplandırma çalışmaları yaptık.  Gece –gündüz, sıcak-soğuk kavramlarını öğrendik.l..

5 15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 6 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU. ŞARKI: ÜŞÜDÜM Üşüdüm, üşüdüm Daldan elma düşürdüm Üşüdüm üşüdüm A benim canım üşüdüm. TEKERLEME: KAR YAĞACAK Sıcak mıcak kucak kucak Soba sıcak, kar tutacak Kış gelince Lapa lapa kar yağacak ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK ?.

6 Kasım 2012 15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 5 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU. ŞARKI: ÜŞÜDÜM Üşüdüm, üşüdüm Daldan elma düşürdüm Üşüdüm üşüdüm A benim canım üşüdüm. TEKERLEME: KAR YAĞACAK Sıcak mıcak kucak kucak Soba sıcak, kar tutacak Kış gelince Lapa lapa kar yağacak ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK ?.

7 Kasım 2012 15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 4 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU. ŞARKI: ÜŞÜDÜM Üşüdüm, üşüdüm Daldan elma düşürdüm Üşüdüm üşüdüm A benim canım üşüdüm. TEKERLEME: KAR YAĞACAK Sıcak mıcak kucak kucak Soba sıcak, kar tutacak Kış gelince Lapa lapa kar yağacak ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK ?.

8 Kasım 2012 15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 3 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU. ŞARKI: ÜŞÜDÜM Üşüdüm, üşüdüm Daldan elma düşürdüm Üşüdüm üşüdüm A benim canım üşüdüm. TEKERLEME: KAR YAĞACAK Sıcak mıcak kucak kucak Soba sıcak, kar tutacak Kış gelince Lapa lapa kar yağacak ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK ?.


"15 ARALIK - 19 ARALIK HAFTALIK BÜLTEN 3 YAŞ SINIFI HARiKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU DENEY: KAYBOLAN SU DENEYİ DENEYİN AMACI: Nesneler açık alanda mı kapalı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları