Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

REHBERLİK SERVİSİ REHBERLİK SERVİSİ. Çocuğumu yeniden yetiştirmem mümkün olsaydı, Ona işaret parmağımı kaldırıp Yasaklar koymak yerine, Parmaklarıyla.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "REHBERLİK SERVİSİ REHBERLİK SERVİSİ. Çocuğumu yeniden yetiştirmem mümkün olsaydı, Ona işaret parmağımı kaldırıp Yasaklar koymak yerine, Parmaklarıyla."— Sunum transkripti:

1 REHBERLİK SERVİSİ REHBERLİK SERVİSİ

2 Çocuğumu yeniden yetiştirmem mümkün olsaydı, Ona işaret parmağımı kaldırıp Yasaklar koymak yerine, Parmaklarıyla resim yapmayı öğretirdim. ÇOCUĞUMU YENİDEN YETİŞTİRMEM MÜMKÜN OLSAYDI Hatalarını daha az düzeltir. Onunla daha çok yakınlık kurmaya çalışırdım. Onu sadece gözlerimle izler, saat kısıtlamaları koymazdım. Daha bilgili olmaya çalışır, daha çok şefkat gösterirdim.

3 Onunla daha çok yürüyüşlere çıkar, uçurtmalar uçururdum. Ona karşı ciddi bir tavır içinde olmak yerine, Onunla oyun oynardım. Onunla kırlarda koşar, yıldızları seyrederdim. Onunla daha az çekişir ona daha çok sarılırdım. Önce benlik saygısı kazanmalarını sağlar, sonra bir ev almaya çalışırdım. Ona her zaman katı davranmaz, Onu daha çok onaylar ve yüreklendirirdim. Güç konusunda daha az ders verir, sevgi konusunda daha çok şey öğretirdim.

4 ÇOCUKLARIMIZ SINAVA HAZIRLANIYOR BİZ NE YAPACAĞIZ?

5 ANNE BABALARIN GÖSTERMESİ GEREKEN UYGUN TUTUMLAR  YÜKSEK DÜZEYDE KAYGI BAŞARIYI OLUMSUZ ETKİLER

6 ÇOCUĞUNUZUN KAYGISINI ARTIRMAYIN

7 SINIRLARINI ZORLAMAYIN GERÇEKÇİ OLUN CESARETLENDİRİN

8  SINAVDA BAŞARILI OLAMAZSA YAŞAYACAĞINI BİR CEZA GİBİ GÖSTERMEYİN “Hayat büyük olayları beklerken olayları beklerken arada geçen zamandır” arada geçen zamandır”

9  BİRBİRİNİZE BAĞLILIĞIN AMAÇ, SINAVIN ARAÇ OLDUĞUNU UNUTMAYIN

10 DESTEKLEYİCİ OLUN, GÜVENİN

11 SORUMLULUK VERİN SORUMLULUK VERİN

12 UYGUN MODEL OLUN

13  "Sen benim dediğimi yap, yaptığımı yapma" anlayışı, çelişkili bir tutumdur. Sözlerimiz ve davranışlarımız birbiriyle uyumlu olmalı.  Kimse kimseye hayatı öğretmez. Çocuğumuza hayatı, uygulamaya hazır bir reçete gibi sunamayız; ancak ona kendi yolunu belirleyebileceği bir harita verebiliriz.

14 KOŞULSUZ SEVGİ GÖSTERİN

15  SEVGİNİN TEDAVİ EDİCİ BİR ÖZELLİĞİ VARDIR. – HEM SEVGİ GÖSTEREN İÇİN HEM SEVİLEN İÇİN. Dr. Karl MENNINGER

16 Telafi edemeyeceğiniz dört durum vardır.

17 TAŞ... Atıldıktan sonra!

18 Söz... Ağızdan çıktıktan sonra!

19 Fırsat... Kaçtıktan sonra!

20 Zaman... Geçtikten sonra!

21 Telafisi mümkün olmayan durumlara dikkat edin lütfen

22 NİCE BAŞARILARA İMZA ATILACAK YARINLAR İÇİN HEP BERABER YARINLAR İÇİN HEP BERABER SEVGİYLE ELELE


"REHBERLİK SERVİSİ REHBERLİK SERVİSİ. Çocuğumu yeniden yetiştirmem mümkün olsaydı, Ona işaret parmağımı kaldırıp Yasaklar koymak yerine, Parmaklarıyla." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları