Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEMSİLCİLER KURULU. STATÜ ve TALİMATLAR TEMSİLCİLER KURULU.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEMSİLCİLER KURULU. STATÜ ve TALİMATLAR TEMSİLCİLER KURULU."— Sunum transkripti:

1 TEMSİLCİLER KURULU

2 STATÜ ve TALİMATLAR TEMSİLCİLER KURULU

3 Müsabakalarda; Federasyon adına stat içi - stat dışı ve oyun alanında müsabaka öncesi, sırası ve sonrasında müsabaka organizasyonunu talimatlara uygun işleyişi bakımından denetleyen ve durumu Federasyon’a raporlayan görevlilerdir.

4 Statü ve Talimatlar ile Stadyum İşletimsel Eksikliklerini denetler, raporlamak üzere tespit eder.

5 Temsilcilerin denetleme ve raporlama konusundaki görev, yetki ve sorumlulukları ile hangi maddelerin hangi liglere uygulanacağı Temsilci El Kitabı / Statü ve Talimat Kontrol Listesi’nden; müsabakaya yönelik İşletimsel Denetim ise, FYS’ de her hafta güncellenen Stadyum Raporu üzerinden değerlendirilir.

6 LİG VE KUPA MÜSABAKALARI STATÜ / TALİMAT KONTROL LİSTESİ Statü ve talimat hükümlerine AYKIRILIK varsa durum Temsilci Raporu’nun OLAYLAR VE İHLALLER bölümünde belirtilmelidir.

7 LİG VE KUPA MÜSABAKALARI STATÜ / TALİMAT KONTROL LİSTESİ İhlal belirtilirken mutlaka takip eden (3) rakamlı KOD numaraları yazılmalıdır. Maddelerin önündeki parantez içinde belirtilen numara ve harflerin anlamı aşağıdadır: ( 3 ) : 3. Lig ve yukarısına uygulanır. ( 2 ) : 2. Lig ve yukarısına uygulanır. ( 1 ): 1. Lig ve yukarısına uygulanır. ( SL ) : Süper Lig’e uygulanır.

8 LİG VE KUPA MÜSABAKALARI STATÜ / TALİMAT KONTROL LİSTESİ ( ÜKT ): İki temsilci atanan müsabakalarda tribündeki temsilcinin denetleyeceği hususlar. ( FGAT ): İki temsilci atanan müsabakalarda sahada görevlendirilen temsilcinin denetleyeceği hususlar.

9 LİG VE KUPA MÜSABAKALARI STATÜ / TALİMAT KONTROL LİSTESİ TEK TEMSİLCİ ATANAN MÜSABAKALARDA TEMSİLCİLER ( KT ), TÜM HUSUSLARI DENETLEMEKLE YÜKÜMLÜDÜRLER.

10 KOD KULLANILMASI I - OLAYLAR VE İHLALLER A)KOD KULLANILMAZ B)505 - 507 - 508 - 551 - 552 KULLANILIR C)DİĞER KODLAR KULLANILIR II - ORGANİZASYON KOD KULLANILMAZ III - GÜVENLİK TEDBİRLERİ KOD KULLANILMAZ IV - İŞLETİMSEL DENETİM KOD KULLANILMAZ

11 Yönetici, Teknik Adam ve Sporcuların ihlali; 1 / C bölümüne ( KODLU ) Davranışları, ihlal ile birlikte olay niteliği taşıyor ise; 1 / A bölümüne ( KODSUZ ) RAPORLANMALIDIR ( III ) STADYUMLARIN DÜZENİ ( 306 )

12 ( VI ) TRİBÜN DÜZENLEMESİ ve ORGANİZASYON ( 402 ) BİLETSİZ SEYİRCİ VE KAPASİTE ÜZERİNDE SEYİRCİ RAPORLAMASINDA TEMEL KRİTERLER MERDİVEN BOŞLUKLARI İLE TAHLİYE KAPILARI ÖNLERİ DOLU MUDUR? BU NEDENLE SEYİRCİ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ RİSKİ VAR MIDIR?

13 ( VI ) TRİBÜN DÜZENLEMESİ ve ORGANİZASYON ( 402 ) BİLETSİZ SEYİRCİ TESPİTİNDE Hangi tribünlere alındığı, tribünlerin kapasiteleri, doluluk oranları, biletsiz seyirci tahmini sayıları, tespit edilebilmiş ise bu ihlale neden olan ihmal veya kusurlar, belirtilmelidir. BU BAĞLAMDA KOD: 402 İHLALİ, 401 VE 408 İLE DESTEKLİ OLMALIDIR

14 EŞGÜDÜM TOPLANTISI TFF temsilcisinin başkanlığında müsabakanın oynanacağı gün saat 10:00’da stadyumda yapılır. Bu toplantıya; iki takım temsilcileri, dördüncü hakem ve resmi güvenlik amiri ile; ( 2. Lig + 3 Liglerde ) Genel Müdür veya Kulüp Müdürü veya Stadyum Müdürü veya Ev Sahibi Kulüp Akreditasyon Sorumlusu ( aynı zamanda Medya Sorumlusu), katılır. ( VI ) TRİBÜN DÜZENLEMESİ ve ORGANİZASYON ( 416 )

15 2. ve 3. LİG MÜSABAKALARINDA EV SAHİBİ KULÜPLER EŞGÜDÜM TOPLANTISI ZORUNLU KATILIMCILAR DIŞINDA EN AZ BİR GÖREVLİ İLE TEMSİL EDİLEBİLİRLER ( VI ) TRİBÜN DÜZENLEMESİ ve ORGANİZASYON ( 416 )

16 Kriterler : HANGİ TAKIM TARAFTARI HANGİ TRİBÜNDEN NE ZAMAN NE KADAR NE ATILDI ( Meşale - Rulo ) NEREYE DÜŞTÜ ZARAR VERİP, VERMEDİĞİ ( VII ) GÜVENLİK ( 505 )

17 En önemli 2 kriter TOPLU DEVAMLILIK. KÖTÜ ve ÇİRKİN TEZAHÜRAT ( 551 )

18 Kriterler : HANGİ TAKIM TARAFTARI HANGİ TRİBÜN STAT VE TRİBÜN DOLULUK ORANI NE ZAMAN KAÇ KİŞİ NE DEDİLER KAÇ TEKRAR KAÇ SANİYE KÖTÜ ve ÇİRKİN TEZAHÜRAT ( 551 )

19 ……………. ŞEKLİNDE, KÖTÜ VE ÇİRKİN TEZAHÜRATTA …………………. ŞEKLİNDE, KÜFÜR ETTİLER. ……………. ŞEKLİNDE, TOPLU VE DEVAMLI OLARAK… ………………………………TEŞEBBÜS ETTİ………………. ……………………………….. SALDIRDI…………………….. Seyirci Olayları’nın rapora aktarımında kullanılmaması gereken ifadeler KÖTÜ ve ÇİRKİN TEZAHÜRAT ( 551 )

20 Dikkat ! Disiplin Talimatı’nın ‘Anılan ihlallerin önlenmesi için azami gayreti gösterdiğini ya da olayların üçüncü kişilerce kötü niyetli olarak gerçekleştirildiğini yeterli ve inandırıcı kanıtlarla ispat eden kulübe ceza verilmeyebilir.’ hükmü gereğince; yöneticilerin her türlü önleyici çabaları ve uygulamaları, bölüm altına BÜYÜK HARFLERLE raporlanmalıdır. KÖTÜ ve ÇİRKİN TEZAHÜRAT ( 551 )

21 Müsabakada; yayıncı kuruluş ile basın mensupları dahil, özel güvenlik, saha komiseri, sağlık, itfaiye vb. diğer tüm görevlilerin TFF talimat ve uygulamalarına aykırı tutum ve davranışları rapor edilir. ( VIII ) MEDYA ( 626)

22 Herhangi bir nedenle müsabakadan ihraç edilen, disiplin kurullarının vermiş oldukları cezaları devam eden veya yetkili makamlar tarafından idari tedbir konulmuş kişiler flaş röportajlara ve basın toplantılarına katılamazlar, açıklama yapamazlar. ( VIII MEDYA ( 627 )

23 Takımların ve görevlilerin ZAMAN ÇİZELGESİ’ ne uymaları sağlanmalı, önce hatırlatılmalı sonra uyarılmalı ve ihlalde ısrar veya ihmal var ise raporlanmalıdır. ZAMAN ÇİZELGESİ

24 Seyircisiz oynanan müsabakalarda uyarı anonsları yaptırılmaz. Anonslar en erken müsabakanın başlamasına 20 ve 10 dakika kala; ayrıca ihtiyaç duyulduğu zamanlarda yapılmalıdır. ANONSLAR

25 Anons Metinleri yeniden düzenlendiğinden ilk müsabakalarda metin örnekleri çoğaltılarak kulüp sorumlularına verilmeli ve uygulama takip edilmelidir. ANONSLAR

26 TEMSİLCİLER KURULU


"TEMSİLCİLER KURULU. STATÜ ve TALİMATLAR TEMSİLCİLER KURULU." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları