Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AMBLEM İ 2010 Kurumsallaşmanın başlangıç noktası kabul edilen ve kurumu anlatmada ilk etkiye sahip olması açısından amblem önem teşkil eder.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AMBLEM İ 2010 Kurumsallaşmanın başlangıç noktası kabul edilen ve kurumu anlatmada ilk etkiye sahip olması açısından amblem önem teşkil eder."— Sunum transkripti:

1

2 AMBLEM İ 2010

3

4 Kurumsallaşmanın başlangıç noktası kabul edilen ve kurumu anlatmada ilk etkiye sahip olması açısından amblem önem teşkil eder.

5 Kurumumuz amblemi hazırlanırken; uzun ömürlü, her zamana uygun ve orijinal olmasına dikkat edilmiştir.

6 AMBLEM YORUMU Kurumumuz Ağrı il Özel İdaresi, çok yönlü ve insana hizmet eksenli olması; amblem çeperinin insan kafasına benzetilmesine ilham olmuştur.

7 . AMBLEMDE İNSAN SİLÜETİ Yapıcı, her eleştiriye açık, yaptığı faaliyetlerin doğruluğundan aldığı güvenle başı dik hesap verebilirliği temsil eder.

8 . SİLÜETE İLİNTİLİ DİŞLİ ÇARK Faaliyetlerin; belli bir programa, sisteme uygun kolektif çalışmayla gerçekleştirildiğini ve aynı zamanda çark; zaman kavramı gibi istikrarı temsil eder.

9 . İSHAKPAŞA SARAYI Lale devrinin son harikası olan ve İlimiz için etiket vasfı taşıyan İshak Paşa Sarayı zarafeti temsil eder.

10 . NUH’UN GEMİSİ Tekvin bölümünün 6. Bab’ından, 9. Bab’ına kadar Hz. Nuh’un tufanı anlatılır. Babta Nuh’un Gemisinin nihayet yedinci ayın onyedinci gününde Ağrı Dağı’na oturduğu belirtilmektedir. Nuhun Gemisi kurtuluşu, barışı ve özveriyi temsil eder.

11 . AĞRI DAĞI Türkiye'mizin en büyük dağı ve Ortadoğu’nun çatısı olan Ağrı Dağı tarihte birçok kavim için kutsal kabul edilmiştir. Ağrı Dağı ciddi duruşu ve heybetiyle asaleti temsil eder.

12 . GÜNEŞ Gezegenlerin yarattığı bütün dengesizlikleri ve çatışmaların dengeleyicisidir. Güneşin Türkiye'mizde ilk merhaba dediği yer Ağrı’dır. Kurum olarak hayatın bizim için anlamı Güneş’in temsil ettiği değerlerdir.

13 HAZIRLAYAN Adem DUMAN İstatistikçi


"AMBLEM İ 2010 Kurumsallaşmanın başlangıç noktası kabul edilen ve kurumu anlatmada ilk etkiye sahip olması açısından amblem önem teşkil eder." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları