Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hayat İnsana,o insanın kendisi için istediğinden daha fazlasını vermiyor.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hayat İnsana,o insanın kendisi için istediğinden daha fazlasını vermiyor."— Sunum transkripti:

1

2

3 Hayat İnsana,o insanın kendisi için istediğinden daha fazlasını vermiyor.

4 Kendin için iste. “Bu benim hayatım, hayatımın ipleri benim elimde olmalı, ateş düştüğü yeri yakar, mutluluğum da mutsuzluğum da birinci derece beni ilgilendirir ; onun için bu sınavı kazanmayı istiyorum”

5 Kim olduğunu bilmek hayat merdivenindeki en önemli ve ilk basamaktır. Bu benim,benim isteklerim,benim ihtiyaçlarım, benim gücüm…benim başarılarımdır. Ve ben ”ben” olmaktan gurur duyuyorum.”Bunlar benim isteklerim,benim ihtiyaçlarım, benim gücüm,benim korkularım ve benim başarılarımdır.

6 “Kendinizi nasıl görüyorsanız öylesiniz”

7

8

9 “Bu sınavdan yine zayıf alacağım” “Bu çocuk adam olmaz” Başarının diğer önemli bir anahtarı inanmaktır. İnanmanın başarı üzerindeki etkisini görmek için “bilinçaltı”mızın yaşamımızdaki önemini ve rolünü bilmemiz gerekir.

10 Bu konuyla ilgili Fil,Akvaryum ve Pire örneklerini biliyor musunuz?

11 Gerçekten başarılı olmak,mutlu ve verimli bir hayat sürmek istiyorsanız;önce kafanızın içindeki çöplüklerden kurtulun. Onlar ait olduğu çöplüğe atın. Göreceksiniz hem hayatınız güzelleşecek,yaşam kaliteniz artacak hem de büyük başarılar yakalayacaksınız.

12 Başarısızlık yoktur, sonuçlar vardır. Elde ettiği sonuçlardan gerekli dersleri çıkartabilen insanlar sonunda mutlaka başarıya ulaşır.

13

14 Başarılı olmak için gerekli yeteneklere ve olumlu çevresel şartlara sahip oldukları halde bir türlü amaçlarını gerçekleştiremeyen ve başarısız olan insanlar incelendiğinde,bu insanlarda eksik olan şeyin “inat” olduğu gözlenmiştir. “Mermeri delen suyun gücü değil devamlılığıdır.” Ali’yi tanıyor musunuz?

15 Kentucky’i tanıyor musunuz ?

16 Çevre ve şans faktörü güçsüz kişilerin en önemli mazeretidir.

17 BENİM AFRİKAM BENİM AFRİKAM Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’da Kafasında bir tek düşünce vardır. En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşmak Yoksa aslana yem olurum Her sabah bir aslan uyanır Afrika’da Kafasında bir tek düşünce vardır. En hızlı koşan ceylandan daha hızlı koşmak Yoksa açlıktan ölecektir İster aslan olun, İster ceylan olun hiç önemi yok. Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini, Hem de bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin.

18 Doğru hedefe ateş etmezsen 12 den vurmak şöyle dursun ıskalarsın. Bir insanın hedefi,yani ideali yoksa çalışmak için bir nedeni de yoktur. Öncelikle yaşamdan neler beklediğine karar vermeli ve rotanı çizmelisin. Bir hedef yazıya dökülmezse, o sadece bir rüyadır; yazılırsa, rüya gerçeğe dönüşür.

19 Bunları kendinize sormalısınız ! Nasıl bir gelecek istiyorsun ? Nereyi kazanmak istiyorsun ? Mesleğin ne olacak ? 5-10 yıl sonra kendini nasıl hayal ediyorsun ? Hayalleri gerçekleştirebilmen için aşman gereken engelleri biliyor musun ? Vurmayacağın (vuramayacağın) hedeflerle zaman kaybetme,gücünü aşan hedefler seni başarısızlığa ve mutsuzluğa sürükler.Güvenini yitirmene,derslerden uzaklaşmana neden olur.Gerçekçi hedef ise başarıya ulaştırır. Kendine karşı dürüst ol; kendini küçümseme ama fazla da abartma.Gücünü ve imkanlarını doğru tespit et.

20 Biriktirilemeyen Tek Şey ZAMAN’dır..! Şimdi değilse ne zaman ? “Bugün;yapmanız gereken şeyler yapmanız için size bırakılan tek gün bugündür !” Başarı kesinlikle şansa bağlıdır ! İnanmazsan başarısız insanlara sor.

21 Başarı yapabildiklerimizde gizlidir…yapamadıklarımızda değil ! Haaaydiii … Haaaydiii … Gösterin yapabildiklerinizi !

22 Beni Dinlediğiniz İçin Teşekkür Ederim. Başarı ve mutluluk dileklerimle… Ramazan BERKEBAN Psikolojik Danışman MALATYA 2013


"Hayat İnsana,o insanın kendisi için istediğinden daha fazlasını vermiyor." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları