Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

FUTBOL VE KURALLARI. FUTBOL Futbol, ayakla oynanan bir takım oyunudur. Her takım birisi kaleci olmak üzere 22 kişiden oluşur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "FUTBOL VE KURALLARI. FUTBOL Futbol, ayakla oynanan bir takım oyunudur. Her takım birisi kaleci olmak üzere 22 kişiden oluşur."— Sunum transkripti:

1 FUTBOL VE KURALLARI

2 FUTBOL Futbol, ayakla oynanan bir takım oyunudur. Her takım birisi kaleci olmak üzere 22 kişiden oluşur.

3 FUTBOL SAHASI Oyun alanı dikdörtgen şeklindedir. Sahanın yanlarında yer alan iki uzu çizgi taç çizgisi, kısa kenarlarda yer alan çizgiler ise kale çizgisi olarak adlandırılır.

4 OYUNCULAR VE DİZİLİŞLERİ Bir takım maça ilk olarak 18 kişi olarak gelir. Bu 18 kişiden 6’sı yedek, 11’i oyuncu olur. Futbolcular yerlerine göre dört şekilde ayrılır ; kaleci, defans, orta saha, forvet.

5 KART GEREKTİREN DAVRANIŞLAR -Ceza sahasına giren futbolcuya yapılan kasıtlı faul, -Ceza sahası içinde topa elle dokunma ( kaleciler hariç), - Bilerek ve sert olarak yapılan fauller, - Atağı kesmek için yapılan fauller, -Gol olabilecek durumlarda yapılan fauller vb.leri.

6 FUTBOL Futbol eğlenceli ama bir o kadar da zorlu bir spordur. Futbol oynamak için ( futbolcu olabilmek için ) deneyim sahibi olmak gerekmektedir.


"FUTBOL VE KURALLARI. FUTBOL Futbol, ayakla oynanan bir takım oyunudur. Her takım birisi kaleci olmak üzere 22 kişiden oluşur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları