Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ"— Sunum transkripti:

1 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Afyon Gazlıgöl bölgesi, Frigyalılardan günümüze 5000 yıllık şifa kaynağı suya sahiptir. 35 minerale sahip olan bu su mineral özellikleri bakımından Dünyada 2. Avrupa'da 1. sıradadır.

2 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Bir suyun şifalı su sayılabilmesi için; Suyun sıcaklığının ° C arasında olması, litresinde en az 1 g. mineral ve eşit değerler üzerinde karbondioksit, hidrojen sülfür ve radon gazlarından en az birini barındırması gerekmektedir.

3 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Uzmanlara göre bir suyun kaplıca suyu olabilmesi için içinde 8 adet maden eriği ve minerali içermesi gerekmektedir. Bu açıdan baktığımız zaman Gazlıgöl ‘de mevcut olan suyun içerisinde 35 adet maden eriği ve mineral vardır. Karbondioksit oranı yüksek olması nedeni ile Kalp ve Damar hastalıklarına şifa olduğu bilinmektedir. (Prof. Dr. Zeki KARAGÜLLE).

4 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Kaplıca tedavisi birçok sistemin kronik hastalıklarında geleneksel ama çağdaş bir olanaktır. Bu hastalıkların tedavisinde, önlenmesinde ve rehabilitasyonunda etkin ve yararlı bir alternatiftir. Kaplıca kürü, bir dizi kronik hastalıkta hem tedavi amacıyla hem de preventif ve rehabilitatif amaçlarla kullanılır. Kaplıca tedavisi endikasyonu konulabilecek hastalıkların akut dönemleri veya akut alevlenmeleri hastanelerde ya medikal ya da cerrahi yöntemlerle tedavi edilmelidir. Böylesi dönemlerde kaplıca tedavisi genellikle anlam kazanmaz ve uygulanmamalıdır.

5 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Böbrek taşı - Mide rahatsızlıklar - Obezite(aşırı şişmanlık) - Anemi(kansızlık - Kan yağları(kolestrol) - Diyabet hastalığı(Şeker hastalığı) - Kısırlık(strelite) - Karaciğer rahatsızlıkları, Romatizmal Hastalıklar -Osteoporoz(kemik erimesi) - Cilt hastalıkları - Ortopedi Ameliyatlarının ve kırık sekerlerinin rehabilatasyonu - Kalp rahatsızlıkları - Kadın yollarının iltihaplı hastalıklarında - Stres ve yorgunluğunun giderilmesi

6 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Yüksek tansiyon - Kalbin daha verimli çalışması - Bronşit ve astıma bağlı nefes darlıkları - İç salgı bezlerinin olumlu uyarılması. Hücre yenilenmesi - Sıkılaştırıcı - Hormon dengeleyici - Doğal iltihap savar - Stres

7 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
İstanbul Üniversitesi Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki KARAGÜLLE Gazlıgöl suyunun birçok ana hastalığa iyi geldiğini açıklıyor. Gazlıgöl suyunun diğer bir özelliği ise banyonun yanı sıra içilebilir olması ve tedavi yöntemi olarak kullanılabilmesidir.

8 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Ayrıca 5 – 10 yıl içerisinde Afyonkarahisar ve civarının Dünyanın “ Termal Başkenti “ olacağını ilan edildi. Bir devlet projesi olarak 14 Aralık 2006 da Afyon Gazlıgöl’ü turizm mastır programı hazırlayarak yerli yabancı yatırımcının talebi üzerine turizm teşvikine açtılar.

9 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Avrupa’dan dünyadan gelen insanlar tatil yaptıkları o yörenin tarihi dokusuna kültür zenginliğine de bakıyor. Bu sebeptendir ki Türkiye hem jeopolitik konumu hem de kültür ve uygarlıklar zenginliği  dolayısıyla turizm açısından ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Eskişehir – Afyon – Uşak – Kütahya ve Bilecik sınırlarını kapsayan Frig Vadisi olarak da adlandırılan bölge kültürel zenginliği açısında da termal turizme artı bir ayrıcalık kazandırmaktadır. 

10 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Afyon Sanayici ve İşadamları Derneği 5084 sayılı teşvik kanunun devreye girmesi ile Afyon’da yurt içi ve yurt dışından büyük yatırımların olacağını ve bu termal turizm alanındaki yatırımlara girenlerin çok kazanacağını söyledi.

11 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Kütahya – Uşak – Afyon kavşağında bulunan Kütahya’nın Altıntaş ilçesine 96 trilyon ödenek ayrılarak Türkiye’nin 4. büyük havaalanının inşasına başlandı. Ve 2013 yılında hizmete sunulması kararlaştırıldı.

12 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Bugüne baktığımızda Afyon ve çevresinde 250 – 300 civarında yerli ve yabancı yatırımcı termal tesis ve oteller kurabilmek için yarışıyor. Bu gelişmeler yaşanırken devletimiz haklı olaraktan öncelikle yerli yatırımcının önünü açarak teşvik ediyor. Ve en büyük projeyi ortaya koyarak yapımı sürmekte Türkiye’nin 4. en büyük havalimanı olacak olan ZAFER HAVA ALANI’nı yılında hizmete sunmayı hedeflemektedir. 

13 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Eskişehir’in köklü ailelerinden olan Yaşar Özgül ailesi Özgül Sucukları adı ile sucuk imalatı,Özgül Tekstil,Özgül İnşaat alanlarında faaliyet yaparken; geleceğin sektörü olarak işaret edilen SPA ve Termal Turizm alanındaki çalışmalarına Termalin Başkenti olan Afyon’da başlamıştır.

14 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Özgül Şirketler Grubunun öncelikli amacı; verdiğimiz tüm hizmetlerde Türkiye’de en iyisi olmaya devam etmektir. Türkiye ve Afyonkarahisar ekonomisine katkıda bulunmaktır. Proje hayata geçtiğinde 350 personele istihdam sağlanacaktır.

15 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Özgül Şirketler Grubu Türkiye ve Dünyanın dört bir yanında sağlık turizminin en önemli unsuru olan termal turizmin tanıtımının yanı sıra beş yıldızlı konforla beş bin yıllık şifa kaynağını buluşturmayı amaçlıyor.

16 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Milli kaynaklarımızdan olan termal sularımızı değerlendirerek, insanımızın sağlığına hizmet etme düşüncesinde olan grubumuz sağlık-turizm-tatil ve yatırımı bir araya getiren konsepti ile bölgede dikkatleri üzerinde toplamıştır.

17 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Grand Özgül Termal Tatil Köyü modern bir SPA merkezi olarak her dairesinde bulunan kür havuzu ve klasik türk hamamı konforunu yaşatmaktadır. Ayrıca Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek böyle bir tesissin içinde sevkli-sevksiz hasta kabulü yapan tam teşekküllü hastane hizmetini de sunmaktadır.

18 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Termal havuzlar, açık kapalı yüzme havuzları, aqua parklar, masaj salonları, fin hamamı, buhar banyoları, saunalar, fitness salonları, çamur banyoları ve güzellik merkezi, basketbol-futbol sahaları, at binicilik kursu, go-kart pisti, yapay sörf havuzları, paintball sahası, mini golf sahaları, yürüyüş parkurları gibi yıldızlı konfora sahip her türlü sosyal aktiviteyi sunmaktadır.

19 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Grand Özgül Termal Tatil Köyünden yer sahibi olduğunuzda yıllık 10 gün kullanım hakkına sahip olduğunuz 1. etap daireler 92 m2-2.etap daireler 78 m2 tüm eşyasıyla kullanıma hazır tapulu mülkünüz olur.

20 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Yerinizi ilk yılki kuradan sonra her yıl 3'er ay atlamalı dönemlerde kullanıyorsunuz. İlk yıldan sonra eğer siz yerinizi kullanmak istemez ya da anlaşmalı 5 yıldızlı otellerle takas imkanından faydalanmazsanız diğer seçeneğiniz kiralamadır.

21 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Projemiz tamamlandığında günlük kira bedeli ortalama 100 TL civarında ön görülmektedir. Mülkünüz 10*100=1000TL gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca dairelerinizin tesliminden sonraki satış fiyatlarının en az 2-3 misli olması ön görülmektedir.

22 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Şirket ek bir taahhütname ile geri alım ve kiralama garantisi vermektedir. 92 m2-78 m2 lik 1+1 stüdyo daireler kür havuzlu, 2 balkonlu, LCD televizyonundan buzdolabına, mutfak araç gereçlerine kadar tüm eşyasıyla 6 kişinin (istendiğinde ekstra üç yatak ücretsiz olarak verilmektedir) rahatlıkla konaklayacağı konforu sağlamaktadır. 

23 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
1-Her sene 10 gün SAĞLIKLI bir tatil (Bütün sene hastalıklardan korur) 2-Turistlere iş adamlarına kiraya verme imkanı. Direk peşin kirasını Şirketimizden alabilirsiniz. 3-Oradaki yerinize farklı anlaşmalı yerlerde TATİL imkanı. Uludağ--Antalya v.s. 4-Proje bitimine kadar yeriniz 2-3 kat değerlendiği için YATIRIM yapmış olursunuz.

24 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Daireler ve Sosyal Tesisler; 1. etabı 20 bin m2'lik alanda, ömür boyu tapulu 10’ar günlük dönem 100 lüks daire hizmetinizde.

25 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
78 m2 Daireler:  Çelik giriş kapısı, Amerikan panel iç kapılar, çift balkon, zeminler seramik kaplı, salona açık mutfak, modern ankastre ocak ve buzdolabı, 4 kişilik modern masa ve sandalye ve mutfak gereçleri. LCD plazma TV, uydu sistemi, internet, akıllı aydınlatma sistemi, site içi dâhili telefon, Çift kişilik modern yatak, elbise dolabı, nevresim ve çarşaf takımı, tuvalet masası ve aynası  ile yerden termal ısıtmalı odalar,1. katlarda termal havuz, diğer katlarda modern termal küvet, hilton lavabo, klozet takımı, banyo dolabı, havlu ve bornoz takımı.

26 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Sosyal Tesisler; Modern üniteden oluşan kaliteli ve çok yönlü tesisler, açık-kapalı aquaparklı, yüzme havuzları, çocuk havuzu, jet duşları, tedavi havuzu, termal jakuzi, ayak banyoları, masaj üniteleri, güzellik merkezi, çamur banyoları, buhar banyoları, sauna ve Türk hamamı, fitness salonu, kar çeşmesi, kafeterya, açık ve kapalı olmak üzere 260 kişi kapasitede Anadolu mutfağının sunulacağı restoran, teras cafe, kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz, en ince ayrıntısına kadar özenle hazırlanmış dinlenme mekanları. Bay-bayan mescit, market, internet cafe, cep sineması ve çocuk parkları.

27 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Sosyal Aktiviteler; At biniciliği, ATV Safari, Faytonla gezinti, gokart, mini golf, mini lunapark, paintball, sörf havuzu, trekking, yarı olimpik yüzme havuzu… 

28 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Kültür Turları;  Seyitgazi Külliyesi, Frig Vadisi, Acı Göl, Afyon Kale içi ve Kurtuluş Savaşının yapıldığı yerlere geziler. 

29 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
Grand Özgül Termal Tatil Köyü geleceğe yatırım amaçlı olarak satın alabileceğiniz ve ayda sadece sigara parası fiyatına taksitlerle alacağınız gayrimenkulünüz; Her sene 10 gün ömür boyu, Her sene ayrı mevsim, Mirasta bırakabileceğiniz, Tapulu bir gayrimenkuldür.

30 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ

31 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ

32 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ

33 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ

34 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ

35 GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ
SAĞLIK, TATİL, YATIRIM hangisi sizi ilgilendirir??? MAVERA SATIŞ VE PAZARLAMA Leyla & Mehmet Cihan YILMAZ  75.Yıl Mah. Atakent Siteleri Kardelen Apt. D.42 Atakent-Merkez-Kütahya GSM: (0506) – (0274)


"GRAND ÖZGÜL TERMAL TATİL KÖYÜ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları