Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAZIRLAYANLAR HAZIRLAYANLAR Sinan ALAGÖZ Dilek ÖZSERİN Abdullah BODUR Ali KARABULUT Bayram SOLAK.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAZIRLAYANLAR HAZIRLAYANLAR Sinan ALAGÖZ Dilek ÖZSERİN Abdullah BODUR Ali KARABULUT Bayram SOLAK."— Sunum transkripti:

1 HAZIRLAYANLAR HAZIRLAYANLAR Sinan ALAGÖZ Dilek ÖZSERİN Abdullah BODUR Ali KARABULUT Bayram SOLAK

2  Türkiye Bankalar Birliği Tanıtımı  TBB-Bankacılık Eğitim Sitesinin Tanıtımı  TBB’de Web Tabanlı Eğitimin Tanıtımı  TBB’nin WTE Sürecinde İşbirliği İçerisinde Olduğu Bankalar  WTE’de İş Bölümü  WTE Kapsamında Verilen Kurslar  İleride Verilmesi Düşünülen Kurslar  Kurslara Katılım ve Güvenlik

3 Türkiye Bankalar Birliği Türkiye'de faaliyette bulunan tüm bankaları temsil eden tüzel bir kişiliktir. Amacı Bankacılık mesleğinin gelismesini; bankaların dayanısma, birlik ve bankacılık mesleğinin gerektirdiği disiplin içinde ekonominin ihtiyaçlarına uygun olarak çalışmalarını sağlamak ve haksız rekabeti önlemek üzere gerekli kararları almak ve uygulamaktır.

4 TBB-Bankacılık Eğitim Sitesi TBB tarafından bankacılık ve finans konularında ihtiyaç duyulan eğitimlerin zaman ve mekandan bağımsız olarak sunumunu ve web tabanlı eğitim teknolojilerinin kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

5 TBB-Web Tabanlı Eğitim Amacı: Zengin medya desteği, üç boyutlu sanal gerçeklik ve ses kullanılarak zaman ve mekan bağımlılığı olmadan bankacıların teknik bilgilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmaktır.

6 Hedef, 140 bin bankacıyı uzaktan eğitmektir. Bu amaç doğrultusunda web tabanlı eğitim projesinde;

7  Yurt içi yurt dışındaki uygulamalar incelenmiş ve ilgili kurumlarla görüşmeler yapılmış.  Belirlenen bankalara ziyaretler yapılmış bu toplantılar sonucunda WTE uygulamaları taslak çalışma raporu hazırlanmış TBB’de WTE’nin Gelisimi

8 TBB-WTE Kapsamında İşbirliği İçinde Olduğu Bankalar:  Akbank T.A.Ş  Demirbank T.A.S.  İktisat Bankası T.A.Ş.  Koçbank A.Ş  Pamukbank T.A.Ş.  Garanti Bankası T.A.Ş.  T. İş Bankası A.Ş.  T.C. Ziraat Bankası  T.C. Merkez Bankası  Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

9 TBB-WTE Kapsamında  İşbirliği içerisinde olan bankaların her birinden birer temsilci seçilip çalışma grubu oluşturulmuştur.  Bu çalışma grubunun amacı, WTE’de çalışacak uzmanların seçilmesi, içeriğin belirlenmesi, organizasyonu sağlamak ve bütçeyi düzenlemektir.

10 WTE’de İş Bölümü  İçerik Uzmanları(Geliştirilen WTE programları için)  Bilgisayar Firması (Internet Servis Sağlayıcı (ISP) ve Grafik Tasarımcıları)  Eğitim Uzmanları

11 TBB-BES Kapsamında Verilen Kurslar  Ücretsiz Kurslar  Ücretli Kurslar

12 Ücretsiz Kurslar Bankacılık konusunda bilgilenmek isteyen ve bu alana ilgi duyan genel kamuoyunu da kapsayan ücretsiz kurslardır.

13 Ücretsiz Kurslar

14  Bu kurstan faydalanabilmek için kullanıcı adı ve şifre gerekiyor.  Kurs sürecinde ve sonunda değerlendirme yapılmıyor.  Kurs sonunda sertifika verilmiyor.

15 Ücretli Kurslar

16 Her kursun:  Ücreti,10 milyon TL.  Süresi, 60 gün  Değerlendirme Ön Test Son Test

17  Değerlendirmeler web üzerinden yapılmaktadır. Ücretli kurslar  Tüm derslerin ön ve son testleri 30 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır.  Sınav Süresi 45 dakikadır.  Testleri yalnızca bir kez çözme hakkı bulunmaktadır.  Kurs sonunda eğitime katılım sertifikası verilmektedir.

18 Bu kursların içerik planlama ile geliştirme aşamaları Siemens Business Services-Türkiye ve Humanitas işbirliği ile hazırlanmıştır. Tasarım ve uygulama aşamaları ise Siemens Business Services-Türkiye tarafından hazırlanmıştır.

19  Temel Kredi Bilgiler  Temel Hukuk Bilgileri  Çek Hukuku  Uluslararası Ticaret Kuralları  Makroekonomik Göstergelerin Yorumlanması  Duygusal Zeka  Bankalar Kanunu İleride Verilmesi Düşünülen Kurslar

20 Kurslara Katılım ve Güvenlik Kurslara Katılım ve Güvenlik

21

22 BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...

23 SORULAR 1) TBB-WTE kapsamında oluşturulan çalışma grubunun amacı nedir? 2) Ücretli ve ücretsiz kurslar arasındaki temel farklar nelerdir? 3) TBB-WTE’ nin amacı nedir?


"HAZIRLAYANLAR HAZIRLAYANLAR Sinan ALAGÖZ Dilek ÖZSERİN Abdullah BODUR Ali KARABULUT Bayram SOLAK." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları