Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Türkiye’nin en büyük mail grubu

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Türkiye’nin en büyük mail grubu"— Sunum transkripti:

1 Türkiye’nin en büyük mail grubu
Lütfen slaydı tüm sediklerinizle paylaşınız Hayat paylaştıkça güzeldir

2 Hz. Muhammed İçin Söylenenler Sesi Açınız Geçişler İçin Tıklayınız

3 Lamartine (Fransız Bilgini, 1683-1749)
Hz. Muhammed milyonlarca insanı harekete geçirmekle kalmadı, aynı zamanda düşünceleri, inançları ve ruhları değiştirdi. Her kelimesi kanun olan bir kitap etrafında, her ırktan ve dilden milletleri topladı ve bunları İslam aşkı ile birbirlerine perçinleyip manevi bir millet meydana getirdi. ... İnsan biüyüklüğünü ölçen ölçüler üzerinden bakılınca hangi büyük insan, Hz. Muhammed’den daha büyük olmuştur.

4 (Nobel edebiyat ödüllü İngiliz yazar)
G. Bernard Shaw (Nobel edebiyat ödüllü İngiliz yazar) (İrlandalı dramatist, sosyalist düşünür ve 20.yüzyılın önde gelen tiyatro yazarlarından) Modern dünyanın liderliğini Hz. Muhammed gibi bir insan üstlenmiş olsa, dünyanın bütün problemlerini çözümler ve ihtiyaç duyulan barış ve saadeti tesis eder. İnsanın büyüklüğü hangi ölçü ile ölçülürse ölçülsün, Hz. Muhammed'den daha büyük bir insan gelmeyecektir.

5 Annie Besant Ruh Bilimcisi-Araştırmacı Bu yüce Peygamberin hayatını inceleyen ve O'nun karakterini ve etrafındakileri nasıl yetiştirdiğini ve nasıl yaşadığını bilenlerin; insanın üstünlüğünü temsil eden bu Zât'a karşı derin bir hürmetten başka bir şey hissetmesi mümkün değildir.

6 O'nun zeka ve hikmetli dini, dünyayı hakimiyeti altına alacaktır.
Tolstoy (Büyük Rus Yazar) Muhammed'in barbar, kan dökücü insanların vahşi geleneklerini, sayısız ilerlemelere dönüştürmesinden başka bir şöhrete ihtiyacı yok. O'nun zeka ve hikmetli dini, dünyayı hakimiyeti altına alacaktır.

7 Fyodor Mikhailoviç Dostoyevski
(Meşhur Rus Yazar) Büyük İslâm Peygamberi Yüce Yaratıcı’nın katına çıkıp onunla buluşmuştur. Ben Mirac’a bütün kalbimle inanıyorum.

8 Dünyanın o ana kadar benzerini görmediği bir devrimi gerçekleştirdi. "
Voltaire Başlangıçta İslâm'ın inatçı muhaliflerinden biri olan Fransız düşünürü " Muhammed, büyük bir insandı; erdem ve mükemmellik örneği ile büyük insanlar yetiştirdi. Hikmetli bir kanun yapıcı, adil bir yönetici, münzevi bir peygamberdi. Dünyanın o ana kadar benzerini görmediği bir devrimi gerçekleştirdi. "

9 Johann Wolfgang Von Goethe
Alman Şair ve Yazar Bütün politikacılar, askerler, büyük sandığımız insanlar, yakından tanıdığımızda küçüktürler. Bunun bir tek istisnası vardır, o da müslümanların Peygamberi Muhammed’dir.

10 2 Johann Wolfgang Von Goethe
Alman Şair ve Yazar 2 Hiç kimse Hz. Muhammed’in prensiplerinden daha ileri adım atamaz. Avrupa’ya nasip olan bütün başarılara rağmen bizim konulmuş olan bütün kanunlarımız, İslam kültürüne nispetle eksiktir. Biz Avrupa milletleri medeni imkanlarımıza rağmen, Hz. Muhammed’in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yok ki, hiç kimse bu yarışmada O’nu geçemeyecektir.

11 Carlyle Meşhur İngiliz Düşünür
Şayet gayenin büyüklüğü, araçların küçüklüğü ve neticenin azameti, insan dehasının bir ölçüsü ise modern tarihin en büyük şahsiyetlerini dahi, Hz. Muhammed ile karşılaştırmaya kim cüret edebilir ki? İnsanlar her şeyden daha fazla Muhammed’e kulak vermelidir. Diğer bütün sözler, onun karşısında boş sözlerdir.

12 Prens Bismark (Alman Birliğinin Kurucularından, ) Ben Kuranı her yönden inceledim. Her kelimesinde büyük hikmetler gördüm. Müslümanların düşmanları, bu kitabın Muhammed’in sözü olduğunu iddia ediyorlarsa da, en mükemmel ve en gelişmiş bir beyinden böyle bir harikanın dökülüşünü iddia etmek , gerçeklere göz kapayarak kin ve düşmanlığa alet olmak anlamına gelir ki, ilmi tarafsızlığa aykırıdır.

13 Prens Bismark (Alman Birliğinin Kurucularından, ) 2 Senin asırdaşın olmadığımdan dolayı üzgünüm ey Muhammmed! Öğreticisi ve yayıcısı olduğun bu kitap senin eserin değildir. O ilahidir. Onun ilahi olduğunu inkar etmek, mevcut ilimlerin doğru olmadığını söylemek kadar gülünçtür. Bunun için insanlık senin gibi seçkin bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra da görmeyecektir.Ben yüceliğinin önünde saygıyla eğilirim.

14 Aziz, Prof. Bosworth Smith
(Mohammed and Mohammadanism, London 1874) Şöyle bir göz atmakla, Hz. Muhammed’in, bütün vasıflarını ve kahramanlıklarını görmek mümkündür. Bunlardan bazıları Peygamberliğinin ilk günlerinde ve bazıları da peygamberliğinden sonra olmuştur. Eşsiz mucizeleri gördüğüm zaman, O’nu rütbe bakımından insanların en büyüğü ve en yücesi olarak mütalaa ediyorum. Hatta; insanlık O’nun bir benzerini görmemiş ve görmeyecektir de…

15 Hz. Muhammed’in dini bütün kudret ve hakimiyetini muhafaza etmektedir.
Dr. Gustave le Bon (Fransız sosyolog ve amatör fizikçi) İslamiyetten daha eski dinler, insanların ruhları üzerindeki hakimiyetlerini günden güne kaybetmekte oldukları halde, Hz. Muhammed’in dini bütün kudret ve hakimiyetini muhafaza etmektedir.

16 Lawton Lancelot . İtiraf edilmelidir ki, Muhammed'in dini Afrika'ya Hıristiyanlık'tan daha çok yakışır; aslında şunu söylemem gerekir ki, bütün dünyaya daha çok yakışır. Onun özellikleri insanı insan yapması şeklinde özetlenebilir. İslam, insandan bir tanrı çıkarmaya çalışmaz ama onun iyi komşu olmasına kadar düzene sokar.

17 Mahatma Gandi Hindistan Bağımsızlık Milli Kahramanı ve Kurucusu
Milyonlarca insanın kalbi üzerinde bugün tartışmasız bir etkisi olan hayata sahip birisini öğrenmek istedim. İslam'ın bir yeri fethinin kılıç ile olmayıp, hayat tarzıyla olduğunu her zamankinden daha fazla anladım. Peygamber'in tam manasıyla sadeliği ve ahde sadakatı, onun arkadaş ve takipçilerine kendini adaması, tevazuu, yiğitliği, korkusuzluğu Tanrı'ya ve dinine olan mutlak bağlılığıydı asıl ona her engeli aştıran ve muzaffer kılan; yoksa kılıç bir hiçti.

18 Roger Garaudy Fransız Komünist Partisi’nin eski liderlerinden iken, sonra Müslüman olmuştur. Hz. Muhammed (s.a.v.), ilk peygamberlerden uzanıp gelen yolun ışığını tamamlamış ve olgunluğa erdirmiştir.

19 William Montgomery Watt
Batılı İslam Araştırmacısı İslamlığın başlangıcının tarihi üzerinde insan ne kadar düşünürse, onun gerçekleştirdiklerinin büyüklüğü karşısında o kadar şaşmamasına imkan yoktur. ... Eğer O’nun peygamberlik devlet adamlığı ve yöneticilik yeteneği, bütün bu yeteneklerinin üstünde de Allah’a olan güveni ve kendisini Allah’ın göndermiş olduğuna sarsılmaz inanışı olmasaydı, insanlık tarihinin önemli bir bölümü hiç bir zaman yazılamamış olacaktı.

20 Büyük bir cüretle fakat edeble diyorum ki;
Dr. Litz Batılı ilim adamı Büyük bir cüretle fakat edeble diyorum ki; Bütün hayır ve bereketlerin kaynağı olan Allah’ın kullarına vahyettği Hz. Muhammed’in dini, en doğru dindir. İnsanları kendisine tercih etmek, emaneti yerine getirmek, kuvvetli ve sarsılmaz bir iman, hayır ve şer arasını ayırarak batılı menetmek, İşte eğer bunlar hayra delalet ediyorsa, Hz. Muhammed’in peygamberliği bu hayırları getiren vahiyden başka bir şey değildir

21 Encyclopedia Britannica
Hz. Muhammed Peygamberlerin ve dini liderlerin içinde en başarılı olanıdır.

22 Mailce google paylaşım grubu 7'den 77'ye her yaş grubundan, binlerce bay - bayan üyesi ile ile Türkiye ’nin en büyük grubu. Sizde Her gün birbirinden güzel ve ilginç 2 mail alarak sizde bu dev platformda yerinizi almak isterseniz sadece mail adresinizi yazıp kayıt ol ’a basınız. Ardından mail adresinize gelen onay linkine tıklamayı unutmayınız. Üye olmak Tıklayınız


"Türkiye’nin en büyük mail grubu" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları