Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YAŞAMINIZI SEVGİYLE DOLDURUN YAŞAMINIZI SEVGİYLE DOLDURUN.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YAŞAMINIZI SEVGİYLE DOLDURUN YAŞAMINIZI SEVGİYLE DOLDURUN."— Sunum transkripti:

1

2 YAŞAMINIZI SEVGİYLE DOLDURUN YAŞAMINIZI SEVGİYLE DOLDURUN

3 Yaşamının sevgiyle dolu olmasını istemeyen tek insan çıkacağını sanmam. O halde bunu gerçekleştirmek üzere ilk çabayı bizim göstermemiz gerekir.

4 Başkalarına örnek olmak istiyorsak, öncelikle biz, kendi içimizdeki sevgi ve şefkati harekete geçirmek zorundayız. İstediğimiz sevgiyi bize başkalarının sağlamasını beklemektense, kendimiz bir sevgi kaynağı olmalıyız.

5 Takındığımız tavır, yaptığımız seçimler ve iyiliklerle, önce sevgi elini uzatma istekliliği bizi bu hedefe taşıyacaktır. Derler ki: “İki nokta arasındaki en kısa mesafe, NİYETTİR.” Sevgi dolu bir yaşama kavuşmak için bu deyiş son derece doğrudur. Sevgi dolu bir yaşamın başlangıç noktası, ya da temeli, önce bir sevgi kaynağı olma isteği ve kararlılığıdır.

6 Eğer bir daha kendi yaşamınızdaki, ya da dünyadaki sevgi eksikliği sizi üzecek olursa, şöyle bir deney yapın: Birkaç dakikalığına dünyayı ve başka insanları aklınızdan çıkarın. Yalnızca kendi yüreğinize bakın ve kendi kendinize sorun...

7 Daha büyük bir sevgi kaynağı haline gelebilir misiniz ? Kendinize ve başkalarına yönelik sevgi dolu düşünceler üretebilir misiniz ? Sonra bu sevgi dolu düşünceleri dış dünyanıza açabilir, hatta sizce bu sevgiyi hakketmeyenlere bile iletebilir misiniz ?

8 Yüreğinizi daha büyük bir sevgi barındıracak denli açarsanız ve önceliğiniz sevgi toplamak değil de, kendinizi sevgi kaynağı yapmak olursa, istediğiniz sevgiyi alma yolunda büyük bir adım atmış olursunuz.

9 Ayrıca, gerçekten çok önemli bir şey fark edeceksiniz: Ne kadar çok sevgi gösterirseniz, o kadar çok sevgi görürsünüz. Sevecen bir insan olmak sizin elinizdeyken, sevilen bir insan olmak, sizin denetiminizde değildir.

10 O halde; sevgi göstermeye ağırlık verirseniz, yaşamınızın fazlasıyla sevgi dolduğunu görecek, çok geçmeden de dünyanın en büyük gizlerinden birini keşfedeceksiniz. Sevginin ödülü, kendisidir... Dr.Richard Carlson

11 sevgi.anne@mynet.com (2006) sevgi.anne@mynet.com (2006)


"YAŞAMINIZI SEVGİYLE DOLDURUN YAŞAMINIZI SEVGİYLE DOLDURUN." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları