Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Dünya Pi günü Hazırlayan:Melis Gükrer. Pi ne demek?  Pi sayısı (π),bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen matematik sabitidir. İsmini.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Dünya Pi günü Hazırlayan:Melis Gükrer. Pi ne demek?  Pi sayısı (π),bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen matematik sabitidir. İsmini."— Sunum transkripti:

1 Dünya Pi günü Hazırlayan:Melis Gükrer

2 Pi ne demek?  Pi sayısı (π),bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen matematik sabitidir. İsmini Yunanca περίμετρον (çevre) sözcüğünün ilk harfi olan πden alır. Pi sayısı,arşimet sabiti ve ludolph sayısı olarak da bilinir.

3 π resimleri

4 Asırlara dayanan Pi sayısı  Pi sayısı bir çözüm değil problemin kendisidir.Ve bu problemi çözmek asırlar alır.Bunun nedeni pi’nin açılımının rakam sayısının sonsuz olmasıdır.Bu rakamları eğer kelimelere dönüştürürsek var olan tüm dillerdeki tüm kelimeleri elde edebiliriz.Pi sadece bir harf değil evrenin kendisidir.

5 Pi’yi yaklaşık olarak....  Pi’yi yaklaşık olarak 3,14 şeklinde görürler ama pi sonsuza kadar giden bir sayıdır.  Pi’nin tam açılımı:3,  Fakat bu sadece ilk 1000 basamağıdır daha sonsuza kadar yolu var.


"Dünya Pi günü Hazırlayan:Melis Gükrer. Pi ne demek?  Pi sayısı (π),bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen matematik sabitidir. İsmini." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları