Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE BOLOGNA SÜRECİ bologna.bartin.edu.tr.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE BOLOGNA SÜRECİ bologna.bartin.edu.tr."— Sunum transkripti:

1 BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE BOLOGNA SÜRECİ bologna.bartin.edu.tr

2 SUNU PLANI  Bologna Süreci (bologna.bartin.edu.tr)  Bartın Üniversitesi Bilgi Paketi (bubp.bartin.edu.tr)  Memnuniyet Bilgi Sistemi (anket.bartin.edu.tr)  Mezun Bilgi Sistemi (mbs.bartin.edu.tr)  ERASMUS, Mevlana, Farabi  Web görünürlüğü  Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Süreci

3 BOLOGNA SÜRECİNDE NEREDEYİZ? ? BÜ Kuruluş Diploma Eki (DE) DE Etiketi AKTS Etiketi Kalite / Akredite Süreci Başvurular açılırsa HAZIRIZ! Kalite/Akredite Yıl HEDEF OLMALI !

4 Bartın Üniversitesi Bilgi Paketi bubp.bartin.edu.tr

5 Bartın Üniversitesi Bilgi Paketi bubp.bartin.edu.tr

6 Bilgi Paketine Veri Girişi ubys.bartin.edu.tr

7

8 Bilgi Paketine Veri Girişinde DİKKAT  Program ve ders bilgilerinin tamamlanmasında nicelik kadar niteliğin önemli olduğu unutulmamalı.  İngilizce çevirileri doğru yapılmalı.  Program/ders bilgileri güncel olmalı.  Bologna Kılavuzuna göre yapılmalı.  AKTS İş Yükü hesabı doğru yapılmalı (1 AKTS=25 saat).

9 NEDEN ÖNEMLİ? ÇÜNKÜ  Bölümler tarafından yazılan bilgiler, Diploma Eki’ne sistem tarafından otomatik olarak çekilmekte ve işlenmektedir.  Programların akreditasyon sürecinde bu bilgiler esas alınmaktadır.

10 NE YAPALIM?  Tüm programların bilgi paketinde veri girişlerini tamamlaması sağlanmalıdır.  Veri girişini tamamlayan programın sistem üzerinde raporlaması yapılarak kontrol edilmelidir.

11 Memnuniyet Bilgi Sistemi anket.bartin.edu.tr ÖNEMLİ!  Anketler zamanında yaptırılmalı!  Anket analizleri yapılmalı!  Geri dönütlere göre düzenlemeler yapılmalı!

12 Mezun Bilgi Sistemi mbs.bartin.edu.tr ÖNEMLİ!  Mezunlar takip edilmeli!

13 ERASMUS, MEVLANA, FARABİ ÇOK ÖNEMLİ  ERASMUS + kapsamında; Üniversitemize farklı ülke/üniversitelerden farklı fakülte/bölümlerimize öğrenci GELMELİ!

14 WEB GÖRÜNÜRLÜĞÜ  Tüm akademik, idari birim ve ilgili alt birimlerin web sayfaları sürekli güncellenmeli.  Bölüm/program web sayfaları standart/güncel olmalı ve Bilgi Paketi (bubp.bartin.edu.tr) ile ilişkilendirilmeli.

15 Kalite Güvence Sistemi  Kurum misyon, vizyon ve hedeflerine nasıl ulaşmaya çalışıyor? - Kalite güvence sistemleri, - İç ve dış değerlendirme süreçleri, - Program akreditasyonu.

16 AKREDİTASYON  Program tasarımı ve onayı süreci; - İç ve dış paydaş katkıları, - Program yeterlikleri ve TYYÇ, - Ders öğrenme çıktıları, - Web görünürlüğü.

17 AKREDİTASYON  Öğrenci merkezli öğrenme, öğretme ve değerlendirme; - AKTS iş yükü, - Ölçme ve değerlendirme, - Uluslararası, engelli öğrencilerin durumu, - Danışmanlık ve rehberlik hizmeti, - Web görünürlüğü.

18 AKREDİTASYON  Eğitim-öğretim kadrosu; - Yeterli sayıda ve nitelikte akademik personel, - Atama, yükselme, mesleki gelişim, - Performans izleme ve ödüllendirme, - Ders görevlendirmelerinde uzmanlık ile ders içeriği uyumu, - Sürdürülebilirlik.

19 AKREDİTASYON  Öğrenme kaynakları, erişilebilirlik ve destekler,  Programların sürekli izlenmesi ve güncellenmesi.

20 TEŞEKKÜRLER… Doç. Dr. Fatma ÜNAL Bartın Üniversitesi Bologna Koordinatörü BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE BOLOGNA SÜRECİ


"BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE BOLOGNA SÜRECİ bologna.bartin.edu.tr." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları