Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İnternette sohbet ederken ya da mektup yazarken; adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız gibi kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı numaranızı asla.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İnternette sohbet ederken ya da mektup yazarken; adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız gibi kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı numaranızı asla."— Sunum transkripti:

1 İnternette sohbet ederken ya da mektup yazarken; adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız gibi kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı numaranızı asla vermeyin. Parolanızı söylemeyin. İnternette sohbet ederken ya da mektup yazarken; adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız gibi kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı numaranızı asla vermeyin. Parolanızı söylemeyin.

2 Eğer hoşlanmadığınız bir şeye rastlarsanız, geri tuşuna basın Ya da oturumdan çıkın. Eğer hoşlanmadığınız bir şeye rastlarsanız, geri tuşuna basın Ya da oturumdan çıkın.

3 İnternette ailenizle birlikte gezinin veya ziyaret ettiğiniz siteleri ailenize söyleyin. Hiçbir şeyi ailenizden saklamayın.

4 Ailenizin onayı olmadan;internette tanıştığınız hiç kimseyi aramayın ve kimseyle buluşmayın. Onlara hiçbir şey göndermeyin. Size herhangi bir şey gönderirse ailenize söyleyin.

5 Ailenizle konuşmadan internet aracılığıyla sorulan sorulara cevap vermeyin. Hiçbir formu doldurmayın ya da hiçbir yarışmaya katılmayın. Ailenizle konuşmadan internet aracılığıyla sorulan sorulara cevap vermeyin. Hiçbir formu doldurmayın ya da hiçbir yarışmaya katılmayın.

6 Hiçbir tartışmaya ya da kavgaya katılmayın.

7 İnternette iyi bir dil kullanın ve nazik olun. Sadece şaka yapıyor olsanız bile kimseyi korkutmayın ya da tehdit etmeyin. İnternette iyi bir dil kullanın ve nazik olun. Sadece şaka yapıyor olsanız bile kimseyi korkutmayın ya da tehdit etmeyin.

8 E-posta adresinizdeki zararlı mailleri kesinlikle açmayın. Spam mail denilen bu zararlı mailleri sakın silmeyi unutmayın.

9 Bilgisayar kullanırken harcadığınız zamana dikkat edin ve uzun süre bilgisayar başında kalmayın.

10 Bilgisayarınızı ve interneti amacına uygun olarak kullanın. Bilgisayarınızın sosyal hayatınızı olumsuz yönde etkilemesine izin vermeyin.


"İnternette sohbet ederken ya da mektup yazarken; adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız gibi kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı numaranızı asla." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları