Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA VERİMLİ DERS ÇALIŞMA. Ders Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ► Yeterli ışık alan ve uygun ısıda bir yerde çalışmak, bir yerde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "VERİMLİ DERS ÇALIŞMA VERİMLİ DERS ÇALIŞMA. Ders Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ► Yeterli ışık alan ve uygun ısıda bir yerde çalışmak, bir yerde."— Sunum transkripti:

1 VERİMLİ DERS ÇALIŞMA VERİMLİ DERS ÇALIŞMA

2 Ders Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ► Yeterli ışık alan ve uygun ısıda bir yerde çalışmak, bir yerde çalışmak, ► Televizyon, müzik vb. uyarıcılardan uzakta çalışmak, ► Günlük, haftalık, aylık tekrarlar yapmak, ► Birbirine benzeyen dersleri arka arkaya çalışmamak,

3 ÖDEV YAPMA ALIŞKANLIĞINI KAZANDIRMA ► Ödeve ne zaman başlanılacağına karar vermesini isteyelim. Zamanında başlarsa ödüllendirelim. ► İlk beş dakika çocuğumuzun yanında oturalım. ► Ödevde kendisinden istenileni anlamada ona yardımcı olalım. ► Yeterli dinlenme araları verdiğinden emin olalım.

4 DERS ÇALIŞMA ALIŞKANLIĞINDA VELİLERE DÜŞEN GÖREVLER ► Sorumluluk bilinci aşılamak, ► Uygun çalışma ortamı hazırlamak, ► Çalışma hevesini arttırmak, ► Çok çalışmak yerine, etkili çalışmasını etkili çalışmasını sağlamak. sağlamak.

5 OKUMA ALIŞKANLIĞI ► Çocuğunuza okuma konusunda model olun. ► Tüm aile hep birlikte ortak okuma saatleri düzenleyin. ► İlk başta dikkatini çekebilecek kitapları okumasını sağlayın. ► Kendi kitabını kendisinin seçmesine izin verin. izin verin.

6 OKUL BAŞARISININ ÖN KOŞULU: OKUL AİLE DAYANIŞMASI ► Anahtar sözcükler : - Okul aile ilişkisi, Öğrenci başarısı - Anne baba ve okul işbirliği - Anne baba ve okul işbirliği

7 BAŞARININ ÖZETİ M.KEMAL ATATÜRK’E “ORDU YOK!” DEDİLER : “KURULUR!” DEDİ. “PARA YOK!” DEDİLER :“BULUNUR!” DEDİ. “DÜŞMAN ÇOK!” DEDİLER :“YENİLİR!” DEDİ. VE BÜTÜN DEDİKLERİ OLDU.

8 GÜNLÜK PLANDA OLMASI GEREKENLER ► Günlük tekrar: Öğrenilen bilgiler tekrar edilmediğinde 24 saat içerisinde unutulur. Kalıcı öğrenme için okulda öğrenilen bilgilerin aynı gün içerisinde tekrar edilmesi gerekir. ► Ödevler ► Ertesi günün derslerine hazırlık ► Sınavlara hazırlık ► Eğlenme-dinlenme ve sosyal aktiviteler ► Günlük plan baz alınarak haftalık ve aylık planlar hazırlanabilir. ► Ertesi gün okul için araç gereç hazırlama.

9 ÖZETLE; HERGÜN OKULDAN GELDİKTEN SONRA YAPILMASI ÖNERİLENLER: ÖZETLE; HERGÜN OKULDAN GELDİKTEN SONRA YAPILMASI ÖNERİLENLER:  O GÜN OKULDA OLANLAR HAKKINDA KISA BİR SOHBET  O GÜN OKULDA İŞLENEN DERSLERİN TEKRARI  ANLAŞILMAYAN KONULARIN BELİRLENİP ERTESİ GÜN ÖĞRETMENE SORULMAK ÜZERE NOT EDİLMESİ  OKULDA VERİLEN ÖDEVLERİN YAPILMASI  MUTLAKA KİTAP OKUMA

10 UNUTMAYALIM!!!! DERS ÇALIŞMAK ÖDEV YAPMAK DEĞİLDİR. DERS ÇALIŞMAK O GÜN ÖĞRENİLEN KONULARIN TEKRARI VE BİR SONRAKİ KONUNUN GÖZDEN GEÇİRİLMESİDİR. DERS ÇALIŞMAK O GÜN ÖĞRENİLEN KONULARIN TEKRARI VE BİR SONRAKİ KONUNUN GÖZDEN GEÇİRİLMESİDİR.


"VERİMLİ DERS ÇALIŞMA VERİMLİ DERS ÇALIŞMA. Ders Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ► Yeterli ışık alan ve uygun ısıda bir yerde çalışmak, bir yerde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları