Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Milli bayramlarımız, ulusça kutladığımız, birlik beraberliğimizi pekiştiren sevinçli günlerimizdir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Milli bayramlarımız, ulusça kutladığımız, birlik beraberliğimizi pekiştiren sevinçli günlerimizdir."— Sunum transkripti:

1

2 Milli bayramlarımız, ulusça kutladığımız, birlik beraberliğimizi pekiştiren sevinçli günlerimizdir.

3 bize emanet ettikleri değerlerin önemini daha iyi kavrarız. Milli bayramlarımızı kutlarken atalarımızın kahramanlıklarını ve başarılarını anar,

4 Milli bayramlarda evlerin balkonlarına bayraklar asılır; sınıflar süslenir; günün anlam ve önemini belirten programlar yapılır.

5 Resmi olarak kutladığımız milli bayramlarımız şunlardır:

6  19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI  23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI  30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

7 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇL İ K VE SPOR BAYRAMI

8 Birinci Dünya Savaşından sonra yurdumuz işgal edilmişti. Ordularımız dağıtılmış, silahları elinden alınmıştı. Halkımız perişan ve çaresizdi.

9 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkmasıyla, lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlattı.

10 Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı bugün, ulusumuz için önemli bir gündür. Atatürk bu anlamlı günü Türk gençliğine armağan etmiştir.

11 23 N İ SAN ULUSAL EGEMENL İ K VE ÇOCUK BAYRAMI

12 ATATÜRK, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açmıştır. Bugünün değerinin anlaşılması için de bugünü tüm çocuklara armağan etmiştir.

13 23 Nisan’ın içinde bulunduğu hafta çocuk haftası olarak kutlanır. Bu haftada Uluslar arası Çocuk Şenliği düzenlenir. Şenliğe dünyanın çeşitli bölgelerinden çocuk grupları ülkemize davet edilir..

14

15 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI Yurdumuzu işgal eden düşmanlara karşı Büyük Taarruz 26 Ağustos 1922’de başlamış ve 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır

16 Kazanılan büyük zaferden dolayı her yıl 30 Ağustos’ta törenler yapılır; akrobat pilotlar uçuş gösterileri yapar, resmi geçitler düzenlenir.

17

18 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ATATÜRK, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan etti. Cumhuriyet demek, ülkeyi yöneteceklerin seçimle belirlenmesi demektir. Yani, halkın kendi kendisini yönetmesidir.

19 Her yıl 29 Ekim gününü Cumhuriyet Bayramı olarak kutlarız.

20 MİLLİ BAYRAMLARIMIZI BİZE KAZANDIRAN ATATÜRK’Ü BİR KEZ DAHA MİNNETLE ANIYORUZ.

21

22 21


"Milli bayramlarımız, ulusça kutladığımız, birlik beraberliğimizi pekiştiren sevinçli günlerimizdir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları