Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Logo Ürün Ailesi e-Devlet Çözümleri Sevda Taşdemir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Logo Ürün Ailesi e-Devlet Çözümleri Sevda Taşdemir."— Sunum transkripti:

1 Logo Ürün Ailesi e-Devlet Çözümleri Sevda Taşdemir

2

3 Logo e-Dönüşüm Çözümleri

4 Logo e-Fatura e-Fatura Saklama Hizmeti e-Arşiv Faturası e-Defter e-Defter Saklama Hizmeti

5

6 e-Fatura Özel Entegratörlük Entegrasyon Sunucusu (Yerel) GİB Portal

7 e-Fatura ERP ürününden e-Fatura /e-Arşiv girişi Fatura üzerinden Kabul/Red bilgisi gönderebilme Detaylı Log Takibi Fatura girişi sırasında e-Fatura mükellef kontrolü

8 Logo e-Fatura e-FATURA MODÜLÜ GİB PORTAL ENTEGRASYON SUNUCUSU (YEREL) ÖZEL ENTEGRATÖR LOGO CONNECT 3. PARTİ ERP 3. PARTİ UYGULAMA CONNECT API LOGO e-FATURA SUNUCUSU 3. PARTİ e-FATURA SUNUCUSU e-LOGO ENTEGRATÖRLÜK HİZMETİ 3. PARTİ ENTEGRATÖRLÜK HİZMETİ LOGO ERP

9 Logo e-Fatura’nın Avantajları - 1 Faturalarınızı el değmeden hazırlayıp, otomatik gönderebilirsiniz. Gelen faturalarınızı Logo ürünlerine otomatik kaydedilebilirsiniz. Akıllı tanıma sistemi ile cari hesaba özel “malzeme-hizmet-birim” eşleme 1 kez yapılır. Bu avantaj sadece Logo Yazılım ürünleri için geçerlidir. e-Fatura geldiğinde, sisteme manuel girilmiş irsaliyeler ile otomatik olarak eşlenerek mükerrer kayıt oluşması engellenebilir. Tanımlı olmayan cari hesap ve malzeme kartları otomatik eklenebilir.

10 Logo e-Fatura’nın Avantajları - 2 Alıcıya özel görüntüleme şablonu tanımlanabilir. Migros, A101, Bim, Carrefour, Şok Tofaş, Lever, Efes, Arçelik, İkea, Vatan, Renault vs.. Hizmet faturaları, ihraç kayıtlı faturalar gibi özel faturalar da e-Fatura olarak gönderilebilir. Firmaların e-Fatura mükellefi olup olmadığı tek tuş ile sorgulanarak cari hesaplar ile ilişkilendirilebilir. Faturalar mail ile PDF formatında gönderilebilir.

11 Fark Yaratanlar Kural Tanımları Otomatik Paketleme Görev Yöneticisi

12 Fark Yaratanlar Ürün Eşleme Hazır Şablonlar

13 Logo Özel Entegratörlük Hizmeti e-Faturae-Arşive-Fatura Saklamae-Defter Saklama

14 Logo Özel Entegratörlük Portalı

15 Logo e-Fatura çözümleri ile fatura dizaynları isteğinize göre oluşturulabilir, firmaya özel şablon tanımlamaları yapılabilir.

16 Logo Özel Entegratörlük Portalı Logo ve Netsis ürünleriyle doğrudan bağlantılı Web arayüzden giden ve gelen faturalara kolay ulaşım Connect Api uygulaması ile 3.Parti yazılımlarla tam entegrasyon Kuruma özel e-Fatura görsel tasarım imkanı Logo Özel Entegratörlük Hizmeti, Türk Telekom altyapısı kullanılarak sunulmakta olup günlük 130.000.000 adet fatura işleme kapasitesine sahiptir. Doğru, güvenilir, yaygın, kesintisiz hizmet

17 e-Fatura Saklama Hizmeti Düzenlediğiniz ve gönderdiğiniz faturaları posta kutusu yanıtları da dahil olmak üzere saklamak zorundasınız. GİB portal kullanıyorsanız Logo Özel Entegratör üzerinden sadece saklama hizmeti alabilirsiniz. Logo Özel Entegratör faturalarınızı, 10 yıl boyunca güvenle saklıyor.

18

19 e-Arşiv e-Arşiv, e-Fatura’dan bağımsız olarak çıkartılmış 433 sıra numaralı VUK tebliğidir. Uygulama, e-Fatura mükelleflerinin e-Fatura haricinde kestikleri satış faturalarının 2. nüshalarının elektronik olarak saklanmasına izin vermektedir. e-Arşiv faturaları, GİB tarafından belirlenen formatta aylık raporlanmalıdır. Raporlar sadece izin alan Özel Entegratörler aracılığı ile gönderilebilir.

20 e-Arşiv Faturası Faturae-Fatura e-Fatura Mükellefi Elektronik e-Arşiv Faturası ŞahısKağıtElektronikMükellefKağıt

21 e-Fatura & e-Arşiv Arasındaki Farklar e-Faturae-Arşiv Sadece, kurumlar arasındaki kağıt fatura akışını elektronik ortama taşımaktadır Hem kurumlar arası, hem de kişiler arasındaki kağıt fatura akışını elektronik ortama taşımaktadır

22

23 Yazılım Uyumluluk Onayı: Temmuz 2012

24 Logo e-Defter e-Defter dosyalarının oluşturulması, mühürlenmesi, berat oluşturulması ve beyan süreci kolay ve hızlıca aynı form üzerinden yapılabilmektedir.

25 Logo e-Defter Maximum 200 MB‘lık birden fazla dosyanın aynı anda oluşması ve paketlenmesi Hatalı veri oluşumunun şematron kontrolleri ile engellenmesi Ürünü aldıktan sonra, implementasyon süreci ne kadardır?  Sadece 1 Gün Yeni versiyon çıkışlarından haberim olmazsa yanlış berat yükleme durumum olabilir mi?  Hayır, e-Defter uygulaması web servis aracılığı ile güncel olmayan uygulamaya giriş yapmanıza izin vermez.

26 Ürün Bağımsız Logo e-Defter Logo harici ürün kullanan firmaların, kullandıkları ürünü değiştirmeden e-Defter verebilmelerini sağlamak amacıyla ürün bağımsız e-Defter programı geliştirilmiştir. Bu ürünün içerisinde aşağıdaki özellikler bulunmaktadır. Logo e-Defter Programı, Farklı yazılımlardan yada kaynaklardan e-Defter oluşturulması için gerekli datanın transferi, Excel’den muhasebe hesap planı ve muhasebe fiş aktarımı, e-Defter dosyalarının oluşturulması/ imzalanması /GİB'e yüklenmesi/Onaylı Beratların İndirilmesi.

27 Ürün Bağımsız Logo e-Defter e-Defter Oluşturma Aşamaları Kaynak ERP Veritabanı Muhasebe Veri Yapıları ve Model Tasarımı Verilerin Logo Muhasebeye Transferi e-Defterlerin Oluşturulması

28 Ürün Bağımsız Logo e-Defter Kaynak ERP veritabanı bilgileri tanımlama; MS SQL Server Oracle

29 Ürün Bağımsız Logo e-Defter Tanımlanan Sorgular Logo Veri Yapısı İle Eşlenerek Model Oluşturulur;

30 Ürün Bağımsız Logo e-Defter Kaynak ERP Muhasebe Hesaplarının Alınacağı Sorgu Tarif Edilir;

31 Ürün Bağımsız Logo e-Defter Kaynak ERP Muhasebe Fişlerinin Alınacağı Sorgu Tarif Edilir;

32 Ürün Bağımsız Logo e-Defter Tanımlanan Modelin Veri Aktarımını Hangi Zaman Aralığıkları ile Gerçekleştireceği Tanımları Yapılır; Sonrasında Aktarım Başlatılır.

33 Logo e-Defter Saklama Hizmeti 10 Yıl saklama hizmeti garantisi Standart xslt şablonlarıyla istendiğinde görüntüleme imkanı Denetim sırasında her türlü veriye güvenli ve kolay ulaşım GİB’in öngördüğü muhafaza ve ibraz etme özelliği

34 Teşekkürler…


"Logo Ürün Ailesi e-Devlet Çözümleri Sevda Taşdemir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları