Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

LİDERLİK VE ÖZGÜVEN LİDERLİK VE ÖZGÜVEN. Liderlik değişik şekillerde tanımlanabilir. Motive edici Etkileyici Güzel örnekler verebilen Yol gösteren.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "LİDERLİK VE ÖZGÜVEN LİDERLİK VE ÖZGÜVEN. Liderlik değişik şekillerde tanımlanabilir. Motive edici Etkileyici Güzel örnekler verebilen Yol gösteren."— Sunum transkripti:

1 LİDERLİK VE ÖZGÜVEN LİDERLİK VE ÖZGÜVEN

2 Liderlik değişik şekillerde tanımlanabilir. Motive edici Etkileyici Güzel örnekler verebilen Yol gösteren

3 Temel Liderlik Özellikleri Özgüven Tutarlı Kişilik Samimiyet Canlılık Yaratıcı bir zeka Sağduyu İnsanları Anlama Haberleşebilme

4 İşlerin yapılmasını çok küçük hareketlerle sağlar. Emirlerini kelimelerle değil, yaptığı birkaç işle yayar. Her şeyle ilgilenir, ancak nadiren karışır. LİDER

5 Bir katalizördür ve eğer orada olmazsa, işler o kadar da iyi gitmeyecekse bile, başardığında hiçbir övgüyü üstüne almaz. Üstüne hiçbir övgü almadığı için övgü onu hiç terketmez.

6 Liderler, motivasyonu kendileri oluşturmaz, yalnızca bağlarını çözer. orkestra şefi gibi bir topluluktan gürültü değil melodi çıkartan kişidir.

7 Doğruluk ve sorumluluk sahibi kimse LİDER olmaya layıktır. Özgüven iyi bir liderde olması gereken önemli bir özelliktir.

8 İnsanın kendisiyle barışık olması, kendini olduğu gibi kabul etmesi; yani olumlu benlik algısıdır.

9 Özgüven insana güç verir. Enerjisini artırır. Daha fazla çaba göstermeye özendirir. ÖZGÜVENİN YARARI NEDİR?

10 Özgüvenimiz konuya,zamana bağlı olarak değişebilir. Özgüvenimizi arttırmanın bir yolu da yaşamımızdaki başarılarımızı hatırlamaktır. Sahip olduğumuz tüm yeteneklerimizi, iyi kullandığımız becerilerimizi aklımıza getirelim ve güvenli davranarak kazançlı çıktığımız zamanları hatırlayalım.

11 Eğer sizde özgüveninizi kazanmak geliştirmek ve lider olmak istiyorsanız yeteneklerinizi önemseyin.

12 Daha rahat ve girişken davranmayı öğrenin. Fikirlerinizi daha sesli ifade edin. Cesaretli olun, hata yapmaktan korkmayın. Başarısızlıkların birer ders olduğunu ya da başarı yolunda küçük molalar olduğunu düşünün.


"LİDERLİK VE ÖZGÜVEN LİDERLİK VE ÖZGÜVEN. Liderlik değişik şekillerde tanımlanabilir. Motive edici Etkileyici Güzel örnekler verebilen Yol gösteren." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları