Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

D ÜNYA G ÜNÜNDE N ELER O LUR ? -Çevre ile ilgili seminerler, toplantılar ve e ğ lenceli etkinlikler yapılır. -Dünya günü ile ilgili bizlere bilgiler verilir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "D ÜNYA G ÜNÜNDE N ELER O LUR ? -Çevre ile ilgili seminerler, toplantılar ve e ğ lenceli etkinlikler yapılır. -Dünya günü ile ilgili bizlere bilgiler verilir."— Sunum transkripti:

1

2 D ÜNYA G ÜNÜNDE N ELER O LUR ? -Çevre ile ilgili seminerler, toplantılar ve e ğ lenceli etkinlikler yapılır. -Dünya günü ile ilgili bizlere bilgiler verilir. - Yarı ş malar düzenlenir ve kazananlara ödüller verilir.

3 Dünya Günü’nde yapılan bazı etkinlikler

4 22 Nisan tarihinde kutlanır.

5 DÜNYA GÜNÜ NEREDE KUTLANıR ? Belli bir yerde kutlanmaz. 22 Nisan’da Dünya ‘nın her yerinde her saatinde kutlanır.

6 Dünya Günü Neden Kutlanır ?  22 Nisan Dünya Günü, ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın ya ş amı ve güzelli ğ ini kutlayarak kar ş ı kar ş ıya kaldı ğ ı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmı ş tır.

7 Dünya Günü’nü kim kutlar ? Dünya gününü Türkiye’den tut, dünyanın öbür ucuna kadar tüm çocuklar, gençler, yetişkinler, yaşlılar kutlayabilir.

8  KAYNAKÇA : tr.wikipedia.org  HAZIRLAYANLAR: Eylül TİKEN, Betül ATALAN, Ece USTA BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ


"D ÜNYA G ÜNÜNDE N ELER O LUR ? -Çevre ile ilgili seminerler, toplantılar ve e ğ lenceli etkinlikler yapılır. -Dünya günü ile ilgili bizlere bilgiler verilir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları