Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DÜNYA KİTAP GÜNÜ 23 NİSAN GÜNÜNÜ İÇİNE ALAN HAFTA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DÜNYA KİTAP GÜNÜ 23 NİSAN GÜNÜNÜ İÇİNE ALAN HAFTA."— Sunum transkripti:

1 DÜNYA KİTAP GÜNÜ 23 NİSAN GÜNÜNÜ İÇİNE ALAN HAFTA

2 Dünya Kitap Günü İspanya’da her yıl 23Nisan günü “ Her Kitaba Bir Gül “ adında bir etkinlik yapılmaktadır.Kitap alan herkese yanında bir de gül hediye edilerek sokaklarda eğlenceler düzenlenir.UNESCO (Birleşmiş Milletler Bilim,Kültür ve Eğitim Örgütü) da bu kutlamalardan yola çıkarak 1995 yılında aldığı bir kararla 23 Nisan gününü Dünya Kitap Günü olarak kabul etmiş ve tüm dünyaya duyurmuştur.Dünya Kitap Günü yurdumuzda 2001 yılından beri kutlanmaktadır.

3 KİTAP TÜKENMEZ BİR HAZİNEDİR. MONTAIGNE

4 Yazarlar, düşüncelerini kitaplar aracılığıyla okurlarına ulaştırır,paylaşır ve ülkeden ülkeye yayar.Kitaplar insanlara yaşamı sevdirir,insanın dünyasını güzelleştirir. BİR İNSANIN DEĞERİ KİTAPLARINA EŞİTTİR. SPENCER NOT:Kitapların satıldığı yere kitabevi,konulduğu yere kitaplık denir.Herkesin yararlanması için birçok kitabın bir arada bulunduğu yere de kütüphane denir.

5 KİTAP TÜRLERİ 1-Başvuru Kitapları:Bize değişik ve yararlı bilgiler veren kitaplardır.Sözlük,yazım kılavuzu ve ansiklopediler bu gruptadır. 2-Bilgi Kitapları:Öğrencilerin yararlandıkları kitap türleridir.Bilmediğimiz konularda yeni bilgiler öğreniriz. 3-Meslek Kitapları:Belirli meslekte çalışanların yararlanması için hazırlanmış kitaplardır.Mesleğinde daha başarılı olmak isteyenler bu kitaplardan yararlanırlar. 4-Edebî Kitaplar:Romanlar,öyküler,gezi,anı,masal ve şiir kitapları bu grupta yer alır.Bu kitaplar çabuk okunur ve okuyucunun dinlenmesini,düşünmesini,duygulanmasını sağlar. 5-Çocuk Kitapları:Çocukların yararlanması için yazılmış kitap türleridir.Çocukların ilgisini çekmesi için resimli ve renkli basılır.Çocukların hayal dünyasını,duygu ve düşüncelerini geliştirici kitaplardır.

6 İZLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

7 HAZIRLAYANLAR BELEMİR YILDIZ 6-A 1041 ONUR ÇAKMAK 6-A 1117 Kaynak:Belirli Gün ve Haftalar Kitabı


"DÜNYA KİTAP GÜNÜ 23 NİSAN GÜNÜNÜ İÇİNE ALAN HAFTA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları