Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Dyned sunusu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Dyned sunusu."— Sunum transkripti:

1 Dyned sunusu

2 PROGRAM KURMA CD Yİ BİLGİSAYARINIZA TAKIN
SETUP TIKLAYIN TALİMATLARI TAKİP EDİN KUR DİYE BİR UYARI GELECEK ONU TIKLAYIN SÖZLEŞMEYİKABUL EDİYORUM DEDİKTEN SONRA KURULUM BAŞLAYACAK.AŞAĞIDAKİ İSİMLERLE BİRİ MAVİ BİRİ KIRMIZI 2 TANE KISAYOL MASA ÜSTÜNE GELECEK.

3 KURULUM BUNLARDAN MAVİ OLAN İLE KURUM VE ÖĞRETMEN GİRİŞİ KIRMIZI OLAN İLE ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPILACAKTIR.

4 SİZE VERDİĞİM İL İÇE KURULUM SUNU
DAHA SONRA İL İLÇE OKUL EBA ÜZERİNDEN GİRİŞ SUNUSU İLE DYNED KULLANIM KILAVUZU öğretmen sunusunu açın KURUM GİRİŞİ İLE İLGİLİ HİÇ BİR İŞLEM YAPMAYINIZ.ŞU AN ÇALIŞMIYOR İLÇE ÜZERİNDEN GİRİŞ SUNUSUNDAKİ ÖĞRETMEN BİLGİLERİNİ GÜNCELLE SAĞDAKİ AŞAĞIDAKİ ADRESE TKILAYIN Tarayıcının adres çubuğuna ba/index.xhtml

5 KARŞINIZA EBA GİRİŞİ GELECEK
GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN ANCAK BURADA EBA GİRİŞİNDEN DEĞİL MEBBİS GİRİŞİNDEN ÖĞRETMEN T.C VE MEBBİS ŞİFRESİ İLE GİRİŞ YAPACAKTIR. EBA Şifre Oluşturma Ekranı Şifrenizin en az 6 karakter olmasına dikkat ediniz ve kimse ile paylaşmayınız. Şifrenizi Yazın Şifrenizi Tekrar Yazın Şifre oluşturmadan devam et YUKARIDAKİ EKRANDA ŞİFRE OLUŞTURMADAN DEVAM ET DİYECEKSİNİZ.SİZİ EBA SAYFASINA YÖNLENDİRECEK SAĞ ÜST KÖŞEDE İSMİNİZ ÇIKACAK ORAYA TIKLAYIN PROFİLİME TIKLAYIN BİLGİ GÜNCELŞLEME GELECEK ORADAN OKULUNUZU İŞARETLEYİNİZ SAĞ ÜSTE MEB BİLGİLERİNİ GÜNCELLEYİNİZ VAR ORDAN KAYIT YAPINIZ.DEĞİŞİKLİKLERİKAYDETİ TIKLAYINIZ.BU SAYFA AÇIK İKEN ÖĞRETMEN KULLANIM KILAVUZUNU SUNUMUNU AÇIN TIKLAYIN

6 Ad:BURCU CENDEK Branş:İngilizce Kurum:Cumhuriyet Orta okulu Kurum Kodu:732711 Kullanıcı Adı:zzzz Şifre:000000 Sınıflarımı Güncelle Bilgilerimi Güncelle Şifre Değiştir karşınız böyle bir ekran gelecek buradan önce bilgilerinizi güncelleyin sonra sınıflarımı güncelleyine tıklayın bu iş biraz uzun sürüyor.olmaz ise birkaç defa deneyin oluyor.sınıflar gelince öğrencileri güncelleyin yalnız bunu birkaç defa yapın çünkü sizin sayfanıza öğrencilerin tamamı düşmeyebiliyor.Her güncellemede birkaç öğrenci ekliyor. Daha sonra masa üstünde kısa yol olarak duran dyned records managere tıklayın Kullanııc adına az önce aldığımız dyned kullanııc adınızı şeklinde yazınız alta şifreyi yazınız. Sisteme girin Karşınıza sınıflarınız ve en altta manager yazan bir ekran göreceksiniz.eğer sınıflarınızın karşısında isminiz yok no teacher set yazıyor ise güncelleme olmamıştır.yine manager yazan yerin karşısında okulda bir öğretmen varsa 2 iki varsa 3 yazacak biri zaten otomatik veriyor.

7 Yine sınıfların karşısında öğrenci sayıları yazıyor sayıların sizin sınıfınız ile tutarlı olup olmadığına bakın.tutarlı değil ise eba üzerinden giriş yaptığınız ekranda güncelleyin.sonra sayı yazan bir sınıfın üzerine tıklayın bu işlemden sonra sol üst köşedeki dosya üzerine tıklayın orada öğrenci adlarını dışarı aktarma diye bir sekme göreceksiniz ona tıklayın buradan bütün öğrencilerin kullanıcı adları ve şifrelerini alacaksınız.Bilgisayarda bir dosyaya kaydedin. Daha sonra seçenekler menüsüne gelin orada öğrencinin yerleştirme sınavına girmesini sağla sekmesi var bütün öğrencileri seçin olumsuz uyarı verecek altta bütün öğrencilerin isimleri geçene kadar tamama tıklayın .Burada işiniz bitti.Öğrencileriniz sınav olduktan sonra seviyelerine uygun ders seçimi yapılacaktır kilitli ekranları yine buradan sağ üst köşede eğitim yazılımları var onun içinde first english yazan yerden açabiliyorsunuz. Şimdi masa üzerinde yer alan kırmızı olarak gözüken Dyned coursaware kullanıcısına öğrencinin aldığınız kullanıcı adı ve şifresini aşağıdaki şekilde yazarak giriniz. şifre Burda bazen bağlanmaya biliyor tekrar tekrar deneyin Karşınıza placement test geliyor öğrencinin bu teste katılımını sağlayınız seviyesini belirlemek için.öğrenci daha sonra bu test sonra buradan dyned i kullanacaktır. Okullar bilgi girişlerimi kısa yol mavi manager üzerinden yapacaklar Kullanıcıya başında küçük t harfi olacak şekilde yazacaklar şifreye de MEBBİS üzerinden aldıkları şifreyi yazacaklardır.

8 Öğrencinin çevrim dışı kullanımını önermiyoruz çünkü öğretmenler öğrencinin kaldığı süreleri ve öğrencinin ne yaptığını online olmadığı için göremeyecektir.


"Dyned sunusu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları