Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Libre Office Nedir ? LibreOffice özgürce kullanılabilen tam özellikli ofis verimlik takımıdır. LibreOffice, Microsoft Office 'in birkaç sürümü dahil birçok.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Libre Office Nedir ? LibreOffice özgürce kullanılabilen tam özellikli ofis verimlik takımıdır. LibreOffice, Microsoft Office 'in birkaç sürümü dahil birçok."— Sunum transkripti:

1

2 Libre Office Nedir ? LibreOffice özgürce kullanılabilen tam özellikli ofis verimlik takımıdır. LibreOffice, Microsoft Office 'in birkaç sürümü dahil birçok di ğ er belge biçimlerinde de belgeleri açabilir ve kaydedebilir.

3 Writer (Metin Belgesi) Writer mektuplar, kitaplar, raporlar, haber mektupları, broşürler ve diğer belgeleri oluşturmak için zengin özellikli bir araçtır. Writer belgelerine diğer bileşenlerden grafik ve nesneler ekleyebilirsiniz.

4 Calc (Hesap Taplosu) Calc gelişmiş analiz, grafik, ve üst uç bir hesap tablosundan beklenen karar oluşturma özelliklerinin hepsini içinde barındırır. Finansal, istatistiksel ve matematiksel işleçler ve diğerleri için 300'ün üzerinde işlev barındırır.

5 Impress (Sunum) Impress özel efektler, canlandırma ve çizim araçları gibi tüm genel çoklu ortam sunum araçlarını sağlar. Slayt gösterisi Yazı Sanatı'nın özel efektli metinleri, ses ve video kliplerle daha da geliştirilmiş olabilir. Impress Microsoft PowerPoint dosya biçimi ile uyumludur

6 Draw (Çizim) Draw basit bir diyagramdan veya akış çizelgesinden 3-B çizime kadar her şeyi üretebileceğiniz bir çizim aracıdır. Küçük resimler oluşturup onları Galeriye ekleyebilirsiniz. PNG, HTML ve Flash dahil 20'nin üzerinde farklı biçimlerde kaydedebilirsiniz.

7 Base (Veri Taban ı ) Base basit bir arayüz ile günlük veritabanı işleri için araçlar sunar. Formlar, raporlar, sorgular, tablolar, görünümler ve ilişkiler oluşturabilir ve düzenleyebilir. Base, bir şema görünümünde ilişkileri düzenlemek ve analiz etmek gibi birçok yeni özellik sunuyor.

8 AvantajlarI Lisans bedeli yok Açık kaynak Geniş dil desteği Bütünleşme Dosya Uyumluluğu

9 İsmetcan Kıraç 10-A 1950


"Libre Office Nedir ? LibreOffice özgürce kullanılabilen tam özellikli ofis verimlik takımıdır. LibreOffice, Microsoft Office 'in birkaç sürümü dahil birçok." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları